Dil Seçiniz

Georgian Koyu Adaları Şehir Rehberi

Kızıl, Sarı, Yeşil Renkte Doğa Harikası Georgian Koyu Adaları.. Detaylar şehir rehberi sayfasında!

Georgian Koyu Adaları Hava Durumu

  Georgian Koyu Adaları 

  Nasıl Gidilir? İlk önce Kanada Toronto uçak bileti alıpi Toronto'dan bölgeye iç seferlerle ulaşılabilir. Park alanı sadece tekneyle gezilir. 

  Ne Zaman Gidilir? Yıl boyu gidilebilir. 

  59 ufak ada ve sığlık alandan oluşan Georgian Koyu Adaları Ulusal Parkı, koyun doğu kıyı şeridi boyunca uzanır. 30.000 adadan oluşan bir takımada içinde yer alan park, dünyanın en geniş tatlı su adalar grubudur ve Kanada Kalkanı'nın kenarında yer alır.Olağanüstü ufak bir alanda alışılmadık çeşitlikte bitki ve hayvan türleriyle muhteşem görüntülere ve kristal berraklığında sulara sahip bu güzel bölge, kano kullanmak, kamp ve yürüyüş yapmak için kusursuz bir yerdir. 

  Park alanı içindeki en büyük ada olan Beausoleil Adası, rüzgarla bükülüp sarsılan ardıç, kızıl meşe ve akçam gibi ağaç türlerinin yaşamasına olanak veren sert kalkan kayasından oluşur. Buzulların çekilmesiyle temizlençıplak kayalar likenlerle kaplıdır ve etrafa bataklık benzeri ufak alanlar ve gölcükler serpilmiştir. Bu da ülkenin diğer bölgelerinde görülmeyen bollukta, 33 amfibi ve sürüngen türünün yaşamasına izin verir. Bu karma güzelliğe sahip bölge başta Kanada'nın tanınmış Yediler Grubu(Group of seven) olmak üzere her zaman pek çok sanatçıyı kendine çekmiştir. 

  Güney Beausoleil iğne yapraklı ve sert ağaçlardan oluşan ormanlarla kaplıdır. Kireçtaşı üzerindeki toprak kuzeyinden tamamıyle farklıdır. Yazın rengarenk yabani çiçekler görünür. Sonbaharda ormanların kızıl ve sarı renklerle alev alev olduğunu, yaprakların muhteşem bir güzellik sergilediğini görürsünüz. Burada minik, kobalt mavisi halka boyunlu yılan ve beş çizgili, eşsiz Kanada kertenkelesi gibi pek çok nadir hayvan türü yaşamaktadır. Burası soyu tükenmek üzere olan doğu Missasauga çıngıraklı yılanı da görebileceğiniz ender vahşi yaşam alanlarına sahiptir. 

  Detaylı bilgi için www.ucakbileti.com.tr

  Yorum Gönder