Dil Seçiniz

Cape Town Ucuz Uçak Bileti

Bir Cape Town uçak bileti ile gezilebilecek yerler. Cape Town uçak bileti en uygun fiyatlarla ucakbileti.com.tr 'de.

Cape Town Hava Durumu

  Cape Town Gezi Rehberi

  Dünya üzerinde gezilip görülmeye değecek bir çok yer bulunmaktadır. İnsanlar doğal yaşam hayatına ve insanların inşa etmiş oldukları yapay inşalara çok meraklıdır. İnsanların bu tür meraklarından dolayı uçak bileti firmaları da dünyanın dört bir tarafına seyahat hakkı sunmaktadır. İnsanlar dünyanın dört bir tarafında gezilip görülecek doğa harikası ya da insanların yapmış olduğu harikaları gezip görmek ister. Bu istek insanların sosyal hayatta toplum içerisinde yaşamış oldukları sıkıntılardan kurtulmaları ve biraz kafa dinlemeleri için doğmuştur. İnsanlar bu isteklerini yerine getirirken uçak bileti alarak çok rahatça istedikleri ya da merak ettikleri yerleri gezmektedir. İnsanların bu gezme tutkusu dünya üzerinde git gide artmaktadır. Bu artışla birlikte uçak bileti satışları da hızla artış göstermiştir. İnsanların en çok tercih ettiği ülkelerden bir tanesi de Cape Town olmuştur. Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin üç başkentinden bir tanesi olarak geçmektedir. Güney Afrika Cumhuriyeti’nin yasama organının da bulunduğu başkent olarak geçmektedir. Cape Town dünya üzerinde sadece Cape Town olarak bilinmemektedir. Cape Town’u dünya üzerinde iki farklı isimle de ananlar olmuştur. Bu isimler, Kaapstad ya da iKapa’dır. Cape Town bir doğa harikası olan Masa Dağı’nın eteklerinde yer almaktadır. Cape Town’ın bir turizm şehri olması şaşılacak bir durumdur. Bunun da sebebi Afrika kıtasının Avrupa’ya uzak olan en büyük ucunda bulunmasıdır. Yalnız bunu bir handikap olmaktan çıkartıp avantaja da çevirmişlerdir. Güney Afrika içerisinde bulunan şehirlerin fazla gelişmediği görülmüştür. Bu bulundukları konumdan ötürü kaynaklanmaktadır. Fakat Cape Town Güney Afrika içerisinde en fazla gelişmiş olan ülkedir. Johannesburg’dan sonra nüfusu en kalabalık ülke olan Cape Town içerisinde Afrika, İngiltere ve Hollanda kültürlerinin bir harmanı bulunmaktadır. İngiltere ve Hollanda kültürlerinin var olmasının sebebi ise Güney Afrika kıtasının yıllarca bu devletler tarafından sömürge olarak kullanılmasıdır. Bu sebepten dolayı uçak bileti alarak Cape Town’ı ziyaret edenlerin büyük çoğunluğu da bu Avrupa ülkelerinden gelmektedir. Cape Town, en gelişmiş ülke olmasının sırrını uçak bileti alarak gelen turistlere borçludur.

  İklimi ve Hava Durumu

  Biliyoruz ki Güney Afrkia bölgesinde genellikle sıcaklık hakimdir. Bu sıcaklığın insanlarının da içine işlediği görülmüştür. Cape Town’a uçak bileti alarak gidenlerin çok memnun kaldıkları bilinmektedir. Bu memnuniyet hem hava durumundan hem de insanlardan dolayıdır. Cape Town içerisinde kışlar ılıman yazlar ise sıcak geçmektedir. Yaz aylarının yaşandığı bilinen Aralık, Ocak ve Şubat ayları içerisinde sıcaklığın 15 ve 27 derece arasında olduğu da bilinmektedir. Turistik ziyaretlerin büyük bir çoğunluğu da bu aylar arasında gerçekleşmiştir. Kış mevsimlerinin yaşanmış olduğu Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları içerisinde de Cape Town’da sıcaklık 7 ile 20 derece arasında olduğu görülmüştür. Uçak bileti alarak seyahat edecek kişilerin bu ayları pek tercih etmediğini de bilmekteyiz.

  Nasıl ve Ne Zaman Gidilir?

  Uçak bileti alarak İstanbul’dan Cape Town’a direkt uçuş yapılabilir. Ayrıca dünya üzerinde büyük markalar uçak bileti satan firmaların da direkt seferleri bulunmaktadır. Bu firmalar, Emirates, Qatar, Gulf Air şirketleridir. İstanbul üzerinden Cape Town’a direkt uçuşun yaklaşık olarak 13 saat olduğu bilinmektedir. Uçak bileti alacak kişilerin bilmesi gerekir ki uçak önce Johannesburg’a iner ve 1 saatlik beklemenin ardından Cape Town’a geçilir.  Uçak bileti alan kişilerin büyük çoğunluğu Kasım ve Şubat ayları arasını tercih etmektedir. Bunun da kendi içerisinde belirli sebepleri bulunmaktadır. Yağmurun az gözüktüğü bir şehir olan Cape Town’da yazları gün içerisinde sıcak ve uzun süren günlerdir. Uçak bileti alan turistler bu aylar içerisinde daha çok tercih etmektedir. Son dönemler içerisinde dünyanın dört bir tarafında küresel ısınmasının ve doğa olaylarının değişmesiyle birlikte kış ayları içerisinde yağışların Cape Town’da ve Güney Afrika’da azaldığı da görülmektedir. Bu da uçak bileti alarak seyahat edecek olan turistlerin dikkatini çekmiştir ve bu aylar içerisinde uçak bileti alarak yapılan Cape Town ziyaretlerinde de artış görülmüştür. Cape Town bununla birlikte son yıllar içerisinde her mevsim ziyaret edilebilecek tek şehir olma özelliğini korumuştur. Cape Town’ın en güzel zamanları, ilkbahar, yaz ve sonbahardır. Yani Eylül ve Mayıs ayları arasıdır.

  Önemli ve Gezilecek Yerler

  Her şehirde olduğu gibi Cape Town içerisinde de gezilip görülmesi gereken bir çok yer vardır. Uçak bileti alarak seyahat eden insanlar dünya üzerinde her gittikleri yerde olmazsa olmaz gezilmesi gereken yerleri gezerler. İnsanların bu yerleri tercih etmelerinin sebepleri arasında tabi ki de merak birinci sırada yer almaktadır. Tüm bu merağın yanında da insanların gezme isteği ve insanlardan uzaklaşmak istemesi de vardır. Cape Town içerisinde gezilip görülmesi gereken bir çok yer vardır. Bunları kategorilediğimiz zaman ortaya iki kategori çıkar. Birincisi olmazsa olmazlar ikincisi ise vakti bol olanlar içindir.

  Olmazsa Olmazlar;

  • Table Mountain (Masa Dağı)

  • Robben Island (Ada, Eski Hapishane)

  • Cape Of Good Hope (Ümit Burnu Milli Parkı)

  • Castle Of Good Hope (Ümit Burnu Kalesi)

  • Cape Point (Burun Noktası)

  • Cape Flats ve Khayelisha eyaletleri

  • Victoria & Alfred Waterfront (Liman)

  • Long Street, Boulders Beach (Penguenler Plajı)

  • Bo kaap – Maylay (Mahalle)

  • Hout Bay ve Seal Island (Ayı balığı Adaları)

  • Hermanos Balina Gözlemi

  • Duikar Adası

  • Winelands Bölgesi

  Vakti bol olanlar için;

  • Kirsten Bosch Ulusal Botanik Bahçeleri

  • Twelwe Apostles (12 Tepeler)

  • World of Birds (Kuş Parkı)

  • Cheetah Outreach (Çita Parkı)

  • Two Oceans Aquarium (İki Okyanus Akvaryumu)

  • Bloubergstrand Beach (Plaj)

  • Cliffon Beach (Plaj)

  • Rhodes Anıtı

  • Bo kaap Müzesi

  • South African National Gallery (Ulusal Sanat Galerisi)

  • District Six Museum (Altıncı Bölge Müzesi)

  Yukarıda iki kategoride birleştirdiğimiz gezilmesi gereken bir çok yer bulunmaktadır. Uçak bileti alarak Cape Town’ın yolunu tutanlar için vazgeçilmez ve yorulmak nedir bilinmez günler olacağı ve yaşanacağı kesindir. Uçak bileti alarak seyahat edenlerin yanlarında bir fotoğraf makinası ve bir video kamera barındırması kendilerine büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu avantaj ile birlikte Cape Town’ın içerisinde çekecekleri fotoğraflar ve videolar yıllar boyunca kendilerine büyük huzur sağlayacaktır. Bu unutulmaz kareler her seferinde onları bir uçak bileti almaya itecektir. Cape Town içerisinde uçak biletiyle gelen kişilerin gezmesine olanak sağlayan bir çok etken bulunmaktadır. Müzeler, plajlar, akvaryumlar, tarihi bölgeler, sanat galerileri, adalar, dağlar... Doğanın ve insanın bütün harikaları Cape Town içerisinde vücut bulmuştur. Uçak bileti alarak gezecek kişiler kesinlikle ve kesinlikle geçirdikleri zaman içerisinde saatlerce eğlenecek ve Cape Town içerisinden ayrılmak istemeyeceklerdir. Bunun da en büyük sebebi Cape Town’ın çok canlı bir şehir olması ve içerisindeki insanların da bu canlılığa renk katmasıdır. Cape Town’ı uçak bileti alarak ziyaret edenlerin büyük bir çoğunluğu yaşadıkları o günleri hala unutamamakta ve devamlı insanlarla bu gezinti süresini paylaşmaktadır.

  Detaylı bilgi için www.ucakbileti.com.tr

  Yorum Gönder