Dil Seçiniz

Almanya Ucuz Uçak Bileti

Almanya'nın gezilip görülecek yerleri hakkında detaylı bilgi edinin! En uygun Almanya uçak bileti fiyatları ucakbileti.com.tr 'de.

Almanya Hava Durumu

  Almanya’da Gezilecek Yerler

  Almanya hem yüzölçümü, hem de nüfus bakımından Avrupa ülkelerinin en büyüğü. 9 tane Avrupa ülkesine sınırı olan Almanya’nın kuzeyinde Kuzey be Baltık denizi, bir de Danimarka yer alıyor. Diğer sınır olduğu Avrupa ülkeleri ise, doğuda Polonya ve Çek Cumhuriyeti, batıda Fransa, Lüksenburg, Hollanda, Belçika var. Güneyde ise, Avusturya ve İsviçre ülkeleriyle sınıra sahip. Avrupa ülkeleri arasında ekonomik bakımdan en iyi durumda olan ülkedir. Ama 2008 resesyonundan sonra Almanya dahil, diğer Avrupa ülkelerinin yaşadığı ve halen devam ettiği ekonomik sıkıntılar var. Bu sıkıntılar bazı sosyal imtiyaz ve tedbirlerinde azaltılmasına neden olmuş.

  Yine de Almanya, teknolojik çalışmalara en çok yatırım yapan ülkeler arasında. Askeri harcamalara bütçesinden daha az para ayırmasına rağmen 6.sırasında olması, ekonomisinin büyüklüğüne bir işaret.

  Ülkenin makus bir tarihi var. Özellikle en zor günlerini ikinci dünya savaşından sonra yaşamış. 1949 senesinde savaşı kazanan ülkeler tarafından ikiye bölündü. Bu ikilik 1990 senesinde Berlin duvarının yıkılmasıyla ortadan kalktı. Almanya bugün 16 eyaletten oluşan federal parlementer cumhuriyet yönetim şekline sahip bir ülke. NATO, G8, Birleşmiş Milletler, OECD gibi önemli birleşimlere üyedir.

  Gezilecek yerlere başlıyoruz…

  Wurzburg romantik yolculuğunuz

  Almanya denildiği zaman benim aklıma her zaman soğuk duruşlu insanlar, sanayide çalışan işçiler, sisli havası, elinde bira olan insanları, renksiz bir ülke geliyor. Ama gittiğiniz zaman bu havayı her ne kadar solusanız da, Almanya’nın hikayelere ve filmlere konu olan romantik şehirleri, asıl enerjiyi ve Almanya’yı keşfedeceğiniz yerleri ifade ediyor. Sizde belki romantizm ve Almanya kelimelerini bir araya getirmekte zorlanıyorsunuzdur. Ancak, Amerikalılar tarafından keşfedilen romantik yolu diye isimlendirilen yer, Almanların makus tarihini gömmelerini sağlamak için korudukları ve turistlere önerdikleri ilk yer oluyor.

  Yol boyunca karşınıza çıkan eşsiz güzellik ve manzaralar, yol bitiminde “iyi ki de burayı görmüşüz” dedirttiriyor. Kuzeyden başlayarak, güneye doğru yol boyunca gidebilirsiniz. Bu yolla kesişen kaleler yolu da, Almanya’nın bir başka tarafını resmediyor.

  Heidelberg

  Uçak biletinizi Franfurt üzerine alırsanız, oradan sadece bir saatte, kiralayacağınız araba veya otobüs yolculuğuyla Heidelberg şehrine, yani romantik bir şehre gelmiş olacaksınız. Burası romantik yollar güzergahında değil ama ilk olarak bu şehri ziyaret edip, daha sonra Wurburg romantik yola sapmanız daha kolay olacak.

  Kendi şahsi düşüncemi söylemek gerekirse, Heidelberg romantik yoldan daha güzel manzaralarla dolu. Hiç olmazsa yollarda adım adım geziyor ve Alman mimarisinin eşsiz yapılarıyla yüz göz oluyorsunuz. Neckar vadisi üzerinde yürüdüğünüzde, Almanya’nın tüm kültürlerinin bir arada yaşadığı ve çok iyi bir kültür kompozisyonunun çıktığı manzaraları fotoğraflıyorsunuz. Almanya’nın gecesi uzun olan tek şehri. Yaz aylarında hava gece 10’a kadar kararmıyor. 12’e doğru karanlık çöküyor. Bu saatlerden sonra bile sokaklar çok hareketli.

  Rothenburg Ob der Tauber

  Almanya’ya gelmişken kaleler yolunun gezilmemesi düşünülemez. Turistlerin en çok gezdiği veya sınırlı tatil zamanı olanların kesinlikle zaman ayırdığı bir yer. Heidelberg güzergahından Rothenburg’a doğru yolculuğa çıktığınızda, kaleler yolunu kullanmanız gezinin yerine gelmesi için yetiyor. Yol boyunca size bir sürpriz gibi gelen manzaralar, başka yerlere gitmenize neden oluyor. Yol boyunca fotoğraf makinenizi hazır tutmayı sakın unutmayın…

  Bad Wimpfen

  Dünyaca ünlü kukla müzesine sahip olan bu şehir, bir öykü içerisinde anlatılan kasaba gibi mimar edilmiş. Gittiğiniz zaman kendinizi bir öykünün içerisinde hissetmeniz mümkün. Almanya’nın da insanda uyandırdığı en güzel his bu. Tamamen farklı bir dünyada olduğunuzu hissettirmesi. Bad Wimpfen, kendinizi çok farklı hissedeceğiniz yerlerden birisi. Kukla müzesini ziyaret ederek, sanatkarların neler yapabildiğini de görmenizi tavsiye ederim.

  Rothenburg der Tauber

  Kaleler yolunu takip ettiğinizde, Almanya’nın tarihe tanıklık eden en önemli şehirlerinden birisine, der Tauner’e gelmiş olursunuz. Kendinizi tarihin orta çağlarında hissetmeniz için birçok mimari yapı var. bu yapıların hiçbirisine dokunulmamış ve yapıların etrafında yeni nesil mimari yapıların yapılmasına, yükselmesine izin verilmemiş. Şehri farklı kılan da bu olmuş zaten. Her şey ortaçağdan kalma ve kendinizi soylu bir prens veya prenses hissedebilirsiniz. Mutlaka görülmesi gereken yerler arasında olan der Tauber’de, güzel vakit geçirmeniz dileğiyle!

  Neuschwanstein Kalesi

  Almanya’nın başyapıtlarından birisi. Dış mimari yapısı ünlü bir ressam tarafından çizilmiş. İç mimari yapısı da, Wagner adında bir sanatçının önderliğinde kurulan birçok sanatçının ortak çalışmasıyla vücuda getirilmiş. Her yeri sana kokan bu saray, bizim Topkapı sarayımız gibi büyük değil. Ancak sanatkarane düzenlemesi, onu bir başyapıt haline getirmiş.

  Kurfürstendamm Semti

  Almanya’nın başkenti ve en büyük şehri olan Berlin’de, görülmesi gereken en önemli nokta burası. Mimari yapısı ve çam ağaçlarıyla süslenmiş yapısı sayesinde, sizleri başka yerlere götürebilir. Şehrin tam ortasında olan bu yerde, birçok lüks mağaza, restoran ve otel de bulabilirsiniz. İnsanların sürekli ziyaret ettiği ve sevgilileriyle buluştuğu bir nokta, Berlin ilinin en güzel yerlerinden birisi. Başkente ziyaret yapacak olanlar bu yeri ziyaret etmeliler.

  Yahudi Müzesi

  Almanya’nın en yeni müzelerinden birisi. Yahudi kesim tarafından 2011 yılında açıldı. Burada Almanya’nın tarihinden asla çıkarılamayacak Yahudilerin asırlık Almanya’ya sundukları katkılar anlatılıyor. Mimari olarak esrarengiz bir düzene sahip. Zigzag şeklinde mimari yapı ve yerin altına yapılmış bir girişi var.

  Düsseldorf

  Tabiatın insana sunduğu manzaranın ne kadar güzel olabileceği konusunda henüz bir fikriniz yoksa, bu kenti ziyaret ettiğinizde, ren nehrinin insanlara sunmuş olduğu mükemmel tabi manzaranın hayallerinizi ne kadar zorladığını görebilirsiniz. Nehir kenarında kurulmuş olan gezi parkuru boyunca eşsiz bir manzaranın gölgesi altındasınız. Bu şehrin yerlileri her sabah bu parkurda manzara eşliğinde sporlarını yapıyorlar. Yürüyüş boyunca birbirinden renkli hayatların yaşamlarına da tanık olabilirsiniz.

  Münih şehrinde bir gece…

  Tarihi yapının korunduğu şehirlerden birisi de kuşkusuz Münih…Ama burada modern mimari yapılarla tarihi yapılar iç içe. Buda şehre farklı bir görünüm kazandırmış. Turistlerin de ilgisini çeken şey bu zaten. Şehrin bir tarafında tarihi yaşıyorsunuz, diğer tarafında ise Alman teknolojik modernliğini temaşa ediyorsunuz. Özellikle bu şehre gelenler, Bayern Münih takımının modern Allianz Stadını da ziyaret ediyorlar.

  Köln’de bir yemek

  Almanya’nın en önemli kentlerinden birisi Köln… Burası da tarihi mimarisiyle Almanya’nın bir başka yüzünü sizlere gösteriyor. Ama burayı değerli kılan bir başka şey daha var. Ren nehrinin şehrin ortasından akıp gitmesi. İşte bu ren nehrinin akıp gittiği yol üzerinde kurulu birçok güzel ve leziz yemekler yapan restoranlar var. Hem manzarası, hem de restorandaki aşçıların leziz yemekleriyle Köln şehri, ziyaretinizin en değerli vakitlerini geçirmenize vesile olacak. Tarihe tanıklık eden şehirde, ren nehrinin manzarası eşliğinde, sevdiğinizle bir gece geçirmenin vereceği mükemmel hazzı yaşamanız gerekiyor.

   

  Detaylı bilgi için www.ucakbileti.com.tr 

   

  Yorum Gönder