Dil Seçiniz

Adana – Tekirdağ Uçak Bileti

Güzel şehir Adana, Tekirdağ gibi farklı ve uzak kentlere ulaşımda artık hiç zorlanmıyor. Tekirdağ ile Adana arasında ulaşımın en cazip yolu artık yorucu kara yolu değil de hava yolu ulaşımı olmaktadır. Öyle ki ister internet üzerinden isterseniz de herhangi bir uçak bileti satış noktasından Adana – Tekirdağ uçak bileti satın alın, her hâlükârda en konforlu şekilde ulaşım gerçekleştireceksiniz. www.ucakbileti.com.tr sayesinde yolculuk etmek çok daha keyifli hale gelecek üstelik. Tek yapmanız gereken sisteme varış noktanızı girip, en uygun fiyatlı uçak biletlerini bulmak ve yolculuğa hazır olmak. Adana uçak bileti ya da Tekirdağ uçak bileti, rota hiç fark etmeden, en cazip bilet satın alınabiliyor.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Tekirdağ Çorlu Havalimanı, 1995 ile 1998 yılları arasında inşa edilmiştir. Bugün 7 – 24 uluslararası hava trafiğine açık olan tesis, Çorlu ilçe merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta konumlanmış durumdadır. Askeri ve sivil özellikleri bulunan havalimanı, çevre merkezlerden otobüs, servis, taksi gibi araçlar ile ulaşılabilir niteliktedir. Havalimanına ulaşabileceğiniz hava yolu şirketlerine gelirse sıra, ilk olarak elbette ki Türk Hava Yolları aklımıza gelir. Ardından ise SunExpress ve Pegasus Hava Yolları ‘nı sayabiliriz. Bu aracılar ile siz de iki şehir arasındaki ulaşımı keyifli ve sorunsuz hale getirebilirsiniz. İşte bu kadar basit aslında sorunsuz bir yolculuk!

Tekirdağ Hakkında Genel Bilgiler

Marmara bölgesinin önemli bir parçası olan Tekirdağ, 2014 yılı ile birlikte Büyükşehir statüsüne yükselmiş özel bir kenttir. İstanbul’a yakın konumu ile Bizans döneminden günümüze kadar devamlı ilgi çekici olmayı başarmış olan topraklar, Roma, Osmanlılar ve Cumhuriyet dönemi ile de sürmüştür. Tarihi değerleri görülmeye değer olan bu güzel kent, doğası ile de beğenilmekte. Özellikle bahar ayları sizi en etkileyecek dönem olacaktır. Bu toprakların iklim özellikleri Akdeniz iklimi ve Karasal iklim arasında bir yerlerde kalmışken, özellikle bahar ve yaz ayları ziyaret için uygun dönemlerdir. Siz de seyahat programınızı buna göre yaparsanız, tam anlamı ile Tekirdağ’ın tadını çıkarabilirsiniz.

Tekirdağ’ın Gezilecek Yerleri

Eriklice

Eriklice daha çok Tekirdağlıların ya da Tekirdağ’a gelen turistlerin tatil için tercih ettiği bir kıyıdır. Kendine has bir yaşam tarzını yansıtan bu bölge, özellikle pek çok yöresel lezzeti tatmak için de en ideal noktadır. Tertemiz havası, muhteşem kıyıları ile Tekirdağ gezinizi renkli hale getirecek olan bölge, bu gezinizin en önemli duraklarından birini oluşturmaktadır.

Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Tekirdağ’ın tarih ve kalıntılar adına adeta merkezi olan Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, 1967 yılından bu yana ziyarete açık durumdadır. Bugün mevcut olan binasına geçişi ise 1976 yılında olmuştur. Taş eserler, küçük eserler, etnografik salon ve de açık teşhir gibi çeşitli bölümler ile arkeolojiye meraklı olanlara hitap eden müze, son derece keyif verici bir turistik duraktır. Müze binasının da başlı başına tarih kokan bir eser olduğunu ise unutmamak gerekiyor.

Çorlu Kalesi

Çorlu Kalesi, geçmişi 6. Yüzyıla uzandığı sanılan bir kalıntı ve de tarihi eserdir. Kesme taş temeller üzerine oturtulmuş olan kale, kent genelinde ziyaret etmeniz gereken önemli yerlerden biridir. Tarihi niteliği ile akıllarda kalan bu yapıyı, mutlaka gezi programınıza dâhil etmelisiniz. Aksi takdirde eksik ve yarım bir gezi gerçekleştirmiş olacaksınız. Bu sebeple programınıza yaparken çokça zaman ayırmalısınız. Sonradan pişmanlık duymamak adına bu süreç çok önem taşımaktadır. Unutmamak gerek!