Dil Seçiniz

Adana – Kars Uçak Bileti

Adana, yurt içi ya da yurt dışı pek çok noktaya hava yolu ulaşımı sayesinde kolayca bağlanabiliyor. Kars da bunlardan biri! Kars’a Adana üzerinden sorunsuz ve cazip fiyatlı bir ulaşım için Adana – Kars uçak bileti satın alınması ve yola çıkılması yeterli olacaktır. Ayrıca www.ucakbileti.com.tr gibi adresler üzerinden Adana uçak bileti ya da Kars uçak bileti satın almak çok daha hesaplı olabilir. Bu rotadaki yolculuğun belki de en cazip tarafı ise yolculuk süresi olacaktır. Çünkü birbirine bu kadar uzak olan iki farklı merkez arasındaki ulaşım kara yolu ile oldukça uzun sürecek ve dolayısıyla büyük bir yorgunluğa sebep olacaktır.

Kars Harakani Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Kars Harakani Havalimanı, 1988 yılında hizmet vermeye başlamıştır ve o tarihten günümüze kentin en önemli ulaşım imkânlarından birini tesis etmiştir. Ayrıca sadece Kars için değil, çevre merkezler için de cazip bir ulaşım merkezi görevi görmektedir. Sivil havacılık örneği olan Kars Havalimanı, hem iç hatlar hem de dış hatlar uçuşlarına açık durumdadır. Şehir merkezine toplam uzaklığı 6 km kadarken, çevre merkezlere de çeşitli ulaşım şekilleri ile kolayca bağlantı sağlanmaktadır. Kars Harakani Havalimanı’na ulaşabileceğiniz hava yolu şirketleri ise Türk Hava Yolları, SunExpress, Pegasus Hava Yolları ve AnadoluJet Hava Yolları ’dır. Çevre merkezlerden havalimanına ulaşımda ise otobüs, servis gibi imkânların yanında taksi ve kiralık araç da tercih edilebilir.

Kars Hakkında Genel Bilgiler

Pek çok kültürel farklılığı bir arada yaşatan Kars, 2023 yılı turizm stratejisi kapsamında değerlendirilen kıymetli bir Anadolu kentidir. Çok eski dönemlerde yerleşim alanı haline gelmiş, Anadolu medeniyetleri için de kıymetli bir sınır kenti olmuş olan bu topraklarda, bugün geçen önemli dönemlerin izleri okunabilmekte. Yüksek coğrafi özellikleri, konumu gibi etkenlerin bir araya gelmesi ise şehre sert bir iklim kazandırıyor. Karasal iklim bu bölgede oldukça soğuk bir yüzünü gösteriyor. Kışları kurak geçerken, yazları yağışlı olur Kars’ta. Bu sebeple de Kars’a gitmek için bahar ve yaz ayları idealdir.

Kars’ın Gezilecek Yerleri

Kars Müzesi

Kars Müzesi belki de şehrin en çok ziyaret edilen yeri olarak kabul edilebilir. Çünkü şehre gelenlerin en çok tercih ettiği müzedir burası. 1981 yılında ziyarete açılmıştır ve bu tarihten günümüze kadar da hizmetini sürdürmüştür. Dolayısıyla bugün Kars Müzesi, en çok merak edilen doğu müzelerinden biri olarak da değerlendirilebilir. Müze kapsamında göreceğiniz en kıymetli eserler ise arkeolojik, etnografik ve de taş eserler olacaktır.

Sarıkamış Kayak Merkezi

Kars’a kış aylarında gitmeye karar verirseniz, olmazsa olmaz durağınız Sarıkamış Kayak Merkezi olacaktır. Kar niteliği ile dünyaca ünlü olan kayak merkezi, kış aylarının en gözde duraklarından biridir. Beyaz kar örtüsü altında, huzurlu günler geçirmek ve hayatın telaşına biraz olsun ara vermek için doğru bir tercih olacağı da kesin. Bu sebeple yolunuz yılın soğuk zamanlarında buraya düşerse, gezi programınızı buna göre yapmanızı önermekteyiz.

Kars Beylerbeyi Sarayı

Kars Beylerbeyi Sarayı da yine şehrin en çok ziyaret edilenlerinden bir diğeridir. Bir Anadolu şehri olarak sahip olduğu kıymetli yapıların, eserlerin çok oluşu ziyaretçileri şaşırtmıyor ancak bu çeşitlilik arasında gezi programı yapmak oldukça zorlaşıyor. Gezi süresini uzatmak ise en doğru çözüm gibi görünüyor. 1579 yılında inşa edilmiş olduğu sanılan Beylerbeyi Sarayı ise ulaşımı kolay bir noktada yer alıyor. Mimarisi ile özellikle de hoş detayları ile ziyaret edenleri büyüleyen bu yapı, Anadolu’nun en kıymetlilerinden biridir.