Dil Seçiniz

Adana – İzmir Uçak Bileti

Kültürü ile dillere destek şehrimiz Adana, aynı zamanda ülkemizin en gelişmiş kentleri arasında sayılıyor. Hem turistik sebepler hem de iş ilişkileri gerekçesi ile kentin ulaşım ağının da gelişmiş olması önemli bir gereklilik olarak ortaya çıkmıştır ve bugün Adana ulaşım ağı ile oldukça yoğun bir tablo çizmektedir. İzmir ise en çok seyahat edilen rotalarından biri! Adana – İzmir uçak bileti satın alarak oldukça kısa sürede varış yapılabilmesi, hava yolu ulaşımının sunduğu hizmetin en önemli göstergesi. Çünkü hem kısa sürede hem de konforlu bir yolculu ile İzmir’e varış yapılabiliyor. Adana uçak bileti ya da İzmir uçak bileti satın alınacağı zaman ise bir yükten daha kurtularak www.ucakbileti.com.tr avantajlarını tercih edebilirsiniz. Böylece yorulmadan, üstelik en düşük fiyatlar ile uçak bileti alabileceksiniz.

İzmir Adanan Menderes Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Türkiye’nin en yoğun havalimanlarından biri olan aynı zamanda SunExpress ’in de aktarma merkezi olması sebebi ile yoğunluk yaşayan İzmir Adnan Menderes Havalimanı, Anadolu’nun neredeyse her kentine doğrudan ulaşım hizmeti sağlıyor. 1987 yılı itibariyle İzmirlilere hizmet vermeye başlayan tesis, o günden bu güne hızlı bir gelişim ile hizmetini sürdürmüştür. Talebin artışı ile tesisin niteliği geliştirilmiş, kapasite artışı sağlanmıştır. Bugün de buna bağlı olarak, yoğunluğu kaldırabilmektedir. Havalimanının kent merkezine 18 km kadar bir mesafede yer alması ise çeşitli ulaşım araçları ile ulaşım imkânı tanıyor. Belediye otobüsü ve taksi bu seçeneklerden sadece ikisi! Ayrıca bu rotada tercih edebileceğiniz Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, AnadoluJet ve BoraJet gibi pek çok hava yolu şirketi söz konusudur.

İzmir Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin üçüncü sırada yer alan şehri olarak bildiğimiz İzmir, her devrin en gözdelerinden olmuştur. Antik dönemden günümüze kadar, medeniyetlerin ilgi gösterdiği bu topraklar, bugün de özellikle Antik dönemlerin izlerini yoğun bir şekilde yansıtıyor. Diğer taraftan İzmir doğal güzellikleri ile adeta bir tatil cennetidir. Muhteşem bir doğa, bahar ve yaz aylarında yolcuk yapmak için sizi bekliyor burada. İklim koşulları da Ege ikliminin karakteristik özellikleri ile kış aylarından çok bahar ve yaz aylarını cazip kılmaktadır. Siz de bu dönemlerde İzmir yolculuğu planlayabilirsiniz.

İzmir’in Gezilecek Yerleri

Pergamon

İzmir’in tam sayısı bilinmeyen antik kentlerinin en ünlülerinden biridir Pergamon. Önemli parçalarının Berlin taşınmış olması ve Pergamon Museum adı atında sergileniyor olması ise oldukça can sıkıcı. İzmir’de kalan değerleri de görülmeye değer niteliktedir, çünkü kentin tarihi İ.Ö. 282 – 133’lü yıllara kadar uzanıyor.

Alaçatı Köy Pazarı

Alaçatı, daha çok bir tatil beldesi olarak biliniyor. Bir de su sporlarında sahip olduğu uygun koşullar, bölgenin ünlenmesinde etkili olmuştur. Bir de hala doğallığını koruyan kesimleri var ki Alaçatı’nın köy pazarı gibi, bunlar son derece keyifli zaman geçirmenizi sağlayacaktır. Buradan en lezzetli meyve sebzeleri satın alabilirsiniz. Birbirinden lezzetli reçelleri tadabilirsiniz.

Kemeraltı Çarşısı

İzmir’in Kemeraltı Çarşısı, her gün binlerce turisti ağırlayan bir gezi durağı. Konak ilçesinde, tam da kent merkezinde yer alan çarşı, çeşitli hanlar ile de çevrilmiş durumdadır. Yüzlerce dükkân her gün, burada hizmet verir ve aradığınız her şeyi de bulabilirsiniz. Çarşı yapılarının da tarihi niteliğinin olması, bölgeyi daha da özel kıldığından, mutlaka bu daracık çarşı sokaklarında gezmenizi öneririz. Keyifli bir gezi için İzmir’in çarşısı olmazsa olmaz rotalardandır. Bunun yanında İzmir görülecek çok fazla değere sahip. Her birini anlatmak mümkün olmasa da en azından bir hafta süren bir gezi planlamalısınız.