Dil Seçiniz

Adana – Balıkesir Uçak Bileti

Ülkemizin görülesi iki kenti olan Adana ve Balıkesir arasında hızlı bir şekilde ulaşım gerçekleştirmek artık mümkün. Kara yolu ile hem uzun süren hem de yorucu olan yolculuklar artık tarihe karışıyor. Çünkü havacılık anlamında önemli gelişmelere imza atılması ile bugün uçak ile yolculuk etmek daha yaygın bir hal almış durumda. Adana – Balıkesir uçak bileti satın almanız ile birlikte konforlu bir yolculuğa hazırlanabilirsiniz. Diğer taraftan uça bileti satın almanın da çeşitli kolaylıkları mevcut. www.ucakbileti.com.tr bu anlamda sahip olduğunuz en büyük avantajlardan. Çünkü oturduğunuz yerden, hiç yorulmadan uçak bileti satın alabileceğiniz gibi Adana uçak bileti ya da Balıkesir uçak bileti fiyatlarında en cazip seçeneklere ulaşabileceksiniz.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı, yapımı tam anlamı ile 1997 yılında tamamlanmış olan ve bu tarih itibariyle hizmet vermeye başlamış olan bir tesistir. Ancak 2008 yılında genişletme ve kapasite artırma gibi hedefler ile yeniden çalışmalara başlanmış, terminal binaları yenilenmiştir. 2010 yılında uluslararası uçuşlara açılırken, 2012 yılında da havalimanına son ismi olan Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ismi verilmiştir. Sadece sivil özellikleri bulunan tesis, Balıkesir’in merkezine sadece 80 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Edremit’e uzaklığı yaklaşık 8 kilometre iken, Burhaniye’ye de sadece 6 km kadar uzaklıkta yer alır. Çeşitli hava yolu şirketlerinin servisler, havalimanında ulaşımda tercih edilebilecek en cazip ulaşım araçlarıdır. Bunun dışında bir de tercih edebileceğiniz hava yolu şirketlerinden bahsedecek olursak, ilk akla gelenler Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve BoraJet olmaktadır.

Balıkesir Hakkında Genel Bilgiler

Güney Marmara bölümünün, daha çok tatilcilere hitap eden özellikleri ile bilinen kenti Balıkesir, doğal yapısı, tarihi değerleri ve lezzetli mutfağı ile seyahat severlerin dikkatini çekiyor. Tarihte Misya ve Karesi gibi çeşitli isimler ile anılmış olan kent toprakları, son olarak Balıkesir ismini almıştır. Roma, Bizans, Anadolu Selçukluları, Karesi Beyliği ve Osmanlı İmparatorluğu gibi medeniyetlerin etkisini yoğun olarak hissetmiş ve her birinin izlerini de günümüze ulaştırmış olması sebebi ile görülmeye değer tarihsel değerlere sahiptir. Bahar ve yaz aylarında gerçekleştirilecek bir Balıkesir gezisi ise aynı zamanda harika bir deniz tatili fırsatı olabilir.

Balıkesir’in Gezilecek Yerleri

Şeytan Sofrası

Şeytan Sofrası, özellikle kente gelen tatilcilerin sıklıkla ziyaret ettiği noktalardan biridir. Sarımsaklı bölgesine sadece 2 km uzakta yer alan Şeytan Sofrası, hem çeşitli efsaneler ile merak uyandırır hem de öyle muhteşem bir manzaraya sahiptir ki etkisi altında kalmamanız mümkün değil. Ayrıca burada yemek yiyerek, manzaranın keyfini de uzatabilirsiniz.

Bandırma Arkeoloji Müzesi

Özellikle Kyzikos Antik Kenti ve Daskyleion ören yerlerinden toplanan antik değerler, Bandırma Arkeoloji Müzesi ’nin en önemli parçalarını oluşturur. Burada Balıkesir topraklarında tarihin en eski dönemlerinden izlere rastlayabilirsiniz. Hele de müze gezilerinden hoşlanıyorsanız, burayı gezmeyi unutmayın deriz.

Kaz Dağı Milli Parkı

Kaz Dağı Milli Parkı, Balıkesir’in muhteşem sahilleri kadar ilgi gören doğal güzelliklerindendir. Milli park haline gelmesi de bunun bir göstergesidir. 1993 yılından bu yana Milli Park statüsünde olan bölge, huzur verici bir atmosfere sahip. En azından bir gününüzü burada geçirerek, siz de enerji toplayabilir ve telaştan uzak bir gün geçirmiş olabilirsiniz. Bu bölgede özellikle bahar ve yaz aylarında yürüyüşler yapmak çok keyifli olmaktadır. Üstelik birbirinden ilginç bitki türleri göreceksiniz. Ayrıca çeşitli efsaneler de çalınabilir kulağınıza. Bu da gezinizin ilgi çekici özelliklerinden biri olacaktır.