Dil Seçiniz

Adana – Ankara Uçak Bileti

Adana ve Ankara ülkemizin iki önemli kenti olarak, yoğun trafikleri ile anılırlar. Hava trafiği de buna dâhildir. Özellikle iş ilişkileri sebebi ile hava yolları her iki kentte de yoğun olarak kullanılmaktadır. Adana – Ankara uçak bileti satın alarak, siz de hızla iki kent arasında ulaşım sağlayabilirsiniz. Bugün Adana ve Ankara arasındaki iş seyahatleri kadar turistik yolculuklar da söz konusudur. Dolayısıyla seyahat planınızı yapmaya başlarken ilk olarak uçak biletinizi satın almanızı önermekteyiz. Bunun için tercih edebileceğiniz www.ucakbileti.com.tr adresi size kolayca zaman kaybı yaşamadan bilet satın alma avantajı sağlarken, aynı zamanda Ankara uçak bileti ya da Adana uçak bileti gibi pek çok rotada en uygun fiyatları sunmaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Ankara’nın hava yolu ulaşımı ilk olarak 1912 yılında Güvercinlik ile başlamıştır. 1955 yılına kadar durum buyken 1955 yılında Esenboğa Havalimanı hizmet vermeye başlamıştır. Devlet Hava Yolları’nın ilk uçuşu ise 1947 yılında Atina’ya gerçekleştirilmiştir. Bu sebeple tarihi bir gündür. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı ortalama 28 kilometredir. Havalimanı ile kentin merkezi bölgeleri arasındaki ulaşım belediye otobüsleri, servisler ve de taksiler ile sağlanmaktadır. Sivil hava trafiğinde tesisin yoğunluğu oldukça yüksektir ve uçuş gerçekleştiren şirketlerin sayısı da oldukça fazladır. Dolayısıyla Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, BoraJet, AnadoluJet ve SunExpress Hava Yolları gibi pek çok şirketi tercih edebilirsiniz.

Ankara Hakkında Genel Bilgiler

Ülkemizin başkenti ve de en büyük ikinci şehri olan Ankara, havalimanı yoğunluğu ile de ilk sıralarda yer alır. Bolu, Konya ve Eskişehir gibi şehirler ile komşu olan kent, öyle nitelikli değerlere sahip ki, bir hafta ile kenti görmek için yeterli gelmeyecektir. Eski Taş Çağı’na kadar uzanan tarihi değerleri ile kent oldukça zengindir. Özellikle Anadolu Selçuklu devleti ve Osmanlı İmparatorluğu şehrin dört bir yanında kıymetli izler, görülmeye değer tarihi eserler bırakmışlardır. Siz de Ankara seyahatinizde bu tür durakları programınıza dâhil edebilirsiniz. Şehrin karasal iklime sahip olması ise hava koşullarının sert olmasını sağlamıştır. Bu sebeple de bahar ve yaz ayları seyahat için daha uygundur.

Ankara’nın Gezilecek Yerleri

Beypazarı Yaşayan Müze

19. yüzyıla ait bir yapı olan Beypazarı Yaşayan Müze binası, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak değerlendirilmektedir. Dış mimarisinde gördüğümüz mükemmellik iç detaylarında da göze çarpmaktadır. Türk kültürüne dair önemli izler bulacağınız Beypazarı Yaşayan Müze, farklı ve görülmeye değer bir durak. Bunun yanında Ankara’nın gezilip görülmeye değer sayamayacağımız kadar yeri olduğunu belirtmemiz gerek.

Ankara Tabiat Tarihi Müzesi

1935 ile 1960 yılları arasında yapımı tamamlanmış olan Ankara Tabiat Tarihi Müzesi, toplamda 6400 fosilin sergilendiği muhteşem bir müzedir. 15 milyon yıl önce yaşamış bir filin iskeleti ise en görülmeye değer tabiat kalıntılarından biridir.

Malıköy Tren İstasyonu

Müzeler açısından oldukça zengin olan Ankara’da görmekten hoşlanabileceğiniz bir diğer müze olan Malıköy Tren İstasyonu, Polatlı’da yer alır ve geniş kapsamlı bir geziyi mümkün kılmaktadır. 2008 yılı ile birlikte ziyarete açılmıştır ve 1897 yılında yapılmış olan lokomotif en görülmeye değer eserdir. Büyük oranda Kurtuluş Savaşı kalıntılarının sergilendiği müzede, savaş panoraması, o dönemde kullanılmış olan uçakların aslına uygun olarak yapılmış maketleri gibi daha pek çok değer mevcut. Ankara kapsamlı bir gezi ile ancak yeterince tanınabilecek bir şehir. Ülkemizin başkenti olarak ve Anadolu’nun göbeğinde yer alması ile gezip görülecek çokça noktaya sahip.