Dil Seçiniz

Şereflikoçhisar'ın Gezilecek Yerleri

Şerelikoçhisar ilçesi, Ankara il merkezine en uzak mesafeye sahip olmasına karşın ziyaret için uygun bir ilçedir. Hesaplı Ankara uçak bileti için ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Şereflikoçhisar’ın Gezilecek Yerleri

  Şerelikoçhisar ilçesi, Ankara il merkezine en uzak mesafeye sahip olmasına karşın ziyaret için uygun bir ilçedir. Ankara geziniz sırasında bu bölgeye yolunuz düşerse mutlaka görmenizi önereceğimiz adresler mevcut. Böylece genellikle kente gelen turistlere göre farklı bir rota izlemiş olursunuz. Ankara uçak bileti alıp, hızlıca ulaşabileceğiniz kent, böylesine güzide ilçeleri ile bir bütün olarak harika bir seyahat seçeneğidir. Tarihi M.Ö. 3000’li yıllara uzanan ilçe pek çok medeniyeti ağırlamıştır. Ancak maalesef ki günümüze bunlardan pek bir şey kaldığı söylenemez. Bugün daha çok doğal yapıları ile ziyaretçi çeken ilçenin görülmesi gereken noktaları ise şöyledir.

  1. Alaaddin Camii

  Bölgenin önemli tarihi yapısı olarak bilinen Alaaddin Camii’nin yapım tarihine ilişkin bir veri bulunmamasına karşın, Selçuklu dönemi eserlerinden biri olduğu, mimari detaylarından anlaşılmaktadır. Caminin kapısında 1869 tarihli bir kitabe bulunmaktadır ancak bunun ancak caminin yenilenmesinde konulmuş olabileceği kanısı hâkimdir. Sarıkaya mahallesinde, teras üzerinde yer alan kare planlı camii, önemli bir Selçuklu yapısıdır. Detaylarından kolaylıkla bunu anlayabilirsiniz. İlçede görebileceğiniz en kıymetli tarihi değer olması sebebiyle, yolunuz düştüğünde ziyaret edebilirsiniz. Özellikle de tarihe, İslami eserlere ilgi duyanların, hayran kalacağı eski bir yapıdır. Bu sebeple ilgileriniz doğrultusunda daha da meraklı olabilirsiniz Alaaddin Camii için. Kentin böylesine harika tarihi ve doğal güzellikleri ile karşılaşmak için Ankara uçak bileti araştırmalarına başlamalısınız.  

  2. Tuz Gölü

  Van gölünden sonra, ülkemizin en büyük gölü olarak bildiğimiz Tuz gölü, dünyanın en sığ gölüdür. Dünya üzerinde tuzluluk oranı en yüksek olan göl %32,9 ile Lut gölüdür. Ardından ise Tuz gölü gelmektedir. Tuz kristallerinin muhteşem görünümü, buz gibi parıltısı harika bir manzara oluşturmaktadır. Ülkemizin tuz ihtiyacının %65 ‘ini karşılayan gölü görmek, harika fotoğraflar çekmek, keyifli bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. Eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz Tuz gölü ziyareti ile. Ülkemizde özel bir yeri olan Tuz gölünü yakından görmek için Ankara uçak bileti alıp, hızlıca hazırlığınızı yaparak yola koyulabilirsiniz. Kolay ve konforlu bir şekilde ulaşabileceğiniz bölge, ilçenin en dikkat çeken ve en çok turist alan bölgesidir.

  3. Hirfanlı Baraj Gölü

  Hirfanlı Baraj Gölü, Kızıl ırmak üzerinde yer alır ve 1953 ile 1959 yılları arasında inşa edilmiştir. Akarsu yatağına göre 78 metre yukarıda olan baraj, ülkemizin en büyük boyutlu barajlarından biridir. En derin yeri 70 metre olan baraj gölünde çok sayıda su kuşu barınmaktadır. Son yıllarda su sporları için kullanılan baraj gölünde avlanmak da mümkündür. Ayrıca göl çevresinde bulunan doğal plajlar, yaz aylarında oldukça kalabalık olmaktadır. Yaz aylarında burada kamp yapmak da mümkündür. Siz de yaz aylarında kente geldiyseniz, burada kamp yapabilir, farklı bir deneyimde bulunabilirsiniz. Ankara’yı böylesine güzel köşeleri ile birlikte tanımak için Ankara uçak bileti almanız ve gezi planınızı yapmanız gerekiyor. Önümüzdeki yaz ayları için ideal bir gezi rotası olacak olan kentte Şereflikoçhisar ilçesini görmeyi de unutmayın.

  Şereflikoçhisar’a Nasıl Gidilir?

   İl merkezine en uzak ilçe olması sebebi ile anılan bölgeye, şehir dışından gelecek olanlar havayolu ulaşımını tercih etmelidirler. Ankara uçak bileti alarak yapacağınız yolculuk, hem hızlı hem de konforlu olacaktır. Böylece uzun karayolu yolculuklarında zaman kaybedip yorulmazsınız. Ankara uçak bileti alıp Esenboğa Havalimanı’na ulaştıktan sonra ise karayolu imkânları ile yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk yaparak ulaşabilirsiniz. Ankara uçak bileti alırken uygun fiyatlar ile karşılaşmak için ise www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz. 

  Yorum Gönder