Dil Seçiniz

Kıbrıs Liman Kenti Baf’ta Görülmesi Gereken Yerler

Baf idari bölgesi, Kıbrıs’ın batısında yer alan bir liman kenti niteliğine sahiptir. Kıbrıs uçak bileti almak için ise ucakbileti.com.tr adresini ziyaret etmelisiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Kıbrıs Liman Kenti Baf’ta Görülmesi Gereken Yerler

  Baf idari bölgesi, Kıbrıs’ın batısında yer alan bir liman kenti niteliğine sahiptir. Yerlilerin “Kasaba” diye andıkları bu bölge, sıcak ve samimi bir atmosfere sahiptir. Aslında bu özelliği ile Akdeniz kentlerinin ortak özelliğine sahiptir. Denizin en güzeli ve yemyeşil örtüsü ile burası huzura doyacağınız bir tatil noktasıdır. Ilıman iklimi ile sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da ziyarete açık bir kenttir. Baf’ta aileniz ve arkadaşlarınız ile harika zaman geçirebilir ya da sevdiğiniz ile birlikte romantik bir tatil yapabilirsiniz. Bu sebeple kesinlikle Kıbrıs tatilinize dâhil etmenizi önerdiğimiz bir noktadır. Kıbrıs uçak bileti alarak kolayca ulaşılabiliyor olması da cabası.

  1. Kral Mezarları

  M.Ö. 4. Yüzyıla ait olduğu sanılan yer altı mezarları, büyük bir nekropoldür. Sert kayaya oyulmuş olan mezarlar, ilgi çekici bir gezi noktası haline gelmektedir. Uzun bir geçmişe sahip olması, geçmiş dönemler hakkında dikkat çeken bilgiler vermesi, turistlerin yoğun ilgisine sebep olmaktadır. Tarihi, yaz tatiliniz ile buluşturabileceğiniz bir seyahat için Kıbrıs uçak bileti alarak erkenden hazırlıklara başlamalı ve Baf’a doğru yola koyulmalısınız.

  2. Gavur Taşı

  Gavur Taşı ya da Afrodit Kayalıkları olarak adlandırdığımız tarihi bölge, doğal bir oluşum olmasına karşın, efsanelere sahip olması ile tarihi nitelik kazanıyor. Yunan Mitolojisine göre önem arz eden kayalıklar, aşk ve güzellik tanrıçası olan Afrodit’in doğduğu alan olarak bilinmektedir. Bu özelliği sebebiyle de, turistlerin ziyaret etmekten hoşlandığı bir nokta haline gelmektedir.

  3. Baf Kalesi

  Baf limanı yakınında yer alan kale, bu bölgenin tarihi yapıları arasında dikkat çeken bir tanesidir. Hem şehre kattığı hava ile hem de sahip olduğu nitelikler ile ziyaretçilerin ilgi gösterdiği bir duraktır. 13. Yüzyılda inşa edilmiş olan kale, oldukça eski olan inşa tarihine karşın hala sağlam bir şekilde ayaktadır. Kıbrıs uçak bileti alarak yapacağınız harika bir Kıbrıs tatili sırasında, böylesine ilgi çeken tarihi yapılar ile karşılaşmanız çok doğaldır.

  4. Coral Bay Plajı

  Baf’ın en güzel ve en hareketli plajı olan Coral Bay Plajı, aslında tatilinizin odak noktası olacak olan noktadır. Muhteşem turkuaz denizi, altın rengi kumları ile yılın tüm yorgunluğunu bu kıyılarda bırakabilirsiniz. Üstelik yaz kış muhteşem bir manzaraya sahiptir plaj. Özellikle yaz aylarını ve yoğun kalabalığın olduğu dönemi beklemenize gerek yok. Hatta bahar ayları süper olabilir burada yapacağınız tatil için.

  5. Kato Paphos Arkeoloji Parkı

  Arkeoloji meraklılarının ilgi gösterdiği Kato Paphos Arkeoloji Parkı, geçmişe doğru yol aldığınızı hissedeceğiniz kalıntılara sahiptir. Kalıntıların hayat bulduğu dönemleri gözünüzde canlandırmanız çok da zor olmayacaktır. UNESCO ‘nun dünya mirası listesinde de yer alan bu alan, ziyaret etmek isteyeceğiniz bir noktadır.

  6. Chrysoroyiatissa Manastırı

  12. yüzyılda inşa edildiği sanılan tarihi ibadethane, mistik bir atmosfere sahiptir. Tarihinin çok eski zamanlara ulaşıyor olması ise mimari özelliklerini çok kıymetli kılmaktadır. Bu sebeple yapının hem içi hem de dışı ilgi çeken niteliklere sahiptir. Kıbrıs uçak bileti alarak, siz de Baf’ın böyle güzelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

  Baf’a Ulaşım Nasıl Sağlanır?

  Baf, Güney Kıbrıs’ın ulaşımı kolay noktalarından biridir. Ülkemizden doğrudan uçuşlar mümkün olmasa da Atina aktarmalı olarak, kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. Kıbrıs uçak bileti alarak, hızlı bir yolculuk yapıp adaya ulaşabilirsiniz. Ardından ise karayolu ulaşım araçları sayesinde Baf’a varabilirsiniz. Kıbrıs uçak bileti alım sürecinde, uygun fiyatlar sunan www.ucakbileti.com.tr adresi size oldukça fayda sağlayacak bir fırsattır. Böylece tatilinizi tasarruflu hale getirebilirsiniz.

   

  Yorum Gönder