Dil Seçiniz

Kızılcahamam'ın Gezilecek 10 Yeri

Kızılcahamam ilçesi, tarihi alanları ve yapıları ile insanın içini ısıtan bir yerleşimdir. Uygun fiyatlı Ankara uçak bileti için ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret etmelisiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Kızılcahamam’ın Gezilecek 10 Yeri

  Kızılcahamam ilçesi, tarihi alanları ve yapıları ile insanın içini ısıtan bir yerleşimdir. Ankara’nın özel ilçelerinden biri olarak bilinmesinin sebebi, çokça gezi noktasının olması ile birlikte, dinlenmek ve kafa dinlemek için ideal olmasındandır. Kızılcahamam ilçesi, Ankara seyahatinizde mutlaka uğramanız gereken ilçelerden biridir. Ankara uçak bileti alımı ile hızlıca ulaşılabilecek olması da en önemli avantajıdır.

  1. Mahkeme Ağacin Köyü

  Mahkeme Ağacin köyü, sahip olduğu çok sayıdaki kültürel jeosit ile ilgi çekicidir. Mağara ve çeşitli yerleşim yerleri ile dolu olan alan, gezmesi zevkli bir bölgedir. Burada eşsiz fotoğraf karelerine sahip olabilirsiniz.

  2. Abdülmecil Türbesi

  İlçenin diğer türbeleri ile yakın bir konumda bulunması, Abdülmecid Türbesini önemli bir ziyaret noktası haline getirmektedir. Türbe ziyaretlerinden hoşlanıyorsanız, ilçenin türbelerine uğramak için Ankara uçak bileti araştırmasına başlamalısınız.

  3. Alicin Manastırı

  Alicin Manastırı, en az ünlü Sümela Manastırı kadar kıymetli bir yapıdır. Sümela Manastırı’ndan daha eski bir tarihte inşa edilmiş olan yapı, eşsiz bir tarih tanığıdır. Alicin Manastırı, tarih ile olan bağı sebebiyle, görmeden şehirden ayrılmak istemeyeceğiniz bir yapıdır.

  4. Pazar Köyü

  İlçenin şirin köylerinden biri olan Pazar köyü, şirin ve sıcak atmosferi, göz dolduran mimarisi ile yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Köy sokaklarında başka bir boyutta yolculuk yapıyormuşçasına yürüyebilir, tadını çıkarabilirsiniz.

  5. Kırmızı Ebe Türbesi

  Anadolu kelimesinin doğuşuna vesile olduğu rivayet edilen Kırmızı Ebe, çok sayıda ziyaretçisini ağırlamaktadır. İlginç hikâyesi ile dikkatleri çeken Kırmızı Ebenin türbesi, türbe ziyaretlerinden hoşlananlar için harika bir noktadır.

  6. Oruç Gazi Sultan Türbesi

  Evliya olduğuna inanılan Kırmızı Ebenin oğlu olan Oruç Gazi’nin türbesi de Kızılcahamam ilçesinde bulunur ve yakın olan bu türbelerin ziyaretleri de kolay olmaktadır. Türbe ziyaretleri için tercih edilebilecek olan ilçeye öncelikle Ankara uçak bileti alarak ulaşabilirsiniz.

  7. Abacı Peribacaları

  Kapadokya Peribacalarını aratmayan Abacı Peribacaları, ilçede bu keyfi ve görselliği yaşamanızı sağlıyor. Belki de ilçenin en özel ziyaret noktası olarak tanımlamak mümkündür burayı. Muhteşem görsellere imza atabileceğiniz manzara, gün batımında ayrı bir güzeldir.

  8. Başköy Kalesi

  İlçe merkezinin 35 km doğusunda yer alan Başköy kalesi, ilçenin önemli tarihi alanlarından bir diğeridir. Aynı isme sahip olan köy yakınlarında olan yapı oldukça harap durumdadır. Buna karşın, Anadolu’nun önem arz eden kalelerinden biridir. Kampanyalardan faydalanarak uygun fiyatlara alacağınız Ankara uçak bileti ile kentte harika bir gezi yapabilir, Başköy Kalesi’ni de görebilirsiniz.

  9. Soğuksu Milli Parkı

  Hem yaz hem de kış aylarında Ankaralıların vazgeçilmez gezinti yeridir Soğuksu Milli Parkı. Her mevsim ayrı güzelliği ile ziyaretçilere güzel zaman geçirme fırsatı sunmaktadır.

  10. Ağsar Kalesi

  Ağsar Kalesi, daha çok profesyonel tırmanış yapanlar tarafından görülebilecek bir yapıdır. Bulunduğu sarp kayalık sebebiyle ancak uzman dağcılar görebilmektedir. Halk arasında kalenin diğer adı Gavur Kalesidir.

  Kızılcahamam’a Nasıl Gidilir?

  Ankara uçak bileti alarak, havalimanında yerinizi almanız itibariyle, sadece 1 saat sürecek bir yolculuk sizi İstanbul’dan Ankara’ya getirecektir. Böylesine hızlı ve konforlu bir seyahat, sizin yol yorgunluğu ile zamanınızı boşa harcamanıza engel olmaktadır. Kente ulaştıktan sonra ise şehir içi ulaşımda karayolu seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Esenboğa Havalimanı ile Kızılcahamam ilçesi arasındaki mesafe, ortalama 96 kilometredir ve bu mesafe 1 saat 15 dakikalık bir yolculuk ile aşılabilir. Ankara’ya hızlı ulaşım için alacağınız Ankara uçak bileti ise en uygun fiyatlar ile www.ucakbileti.com.tr ‘de bulunuyor. 

  Yorum Gönder