Dil Seçiniz

Kaş'ın Gezilecek 10 Yeri

Kaş'ın antik kentleri, plajları ve tüm doğa güzellikleri bu yaz rotanızda olsun. Antalya uçak bileti en uygun fiyatlar ile ucakbileti.com.tr 'de!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Kaş’ın Gezilecek 10 Yeri

  Antalya’nın gözde kenti Kaş’ta gezilecek çok sayıda yer bulunuyor. Antik Kentlerden, plajlara, doğa harikalarından müzelere kadar çeşitli ziyaret noktası yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisi ile karşılanıyor. Üstelik Türkiye’nin her yerinden rahatlıkla Antalya’ya ulaşabilirsiniz. Antalya uçak bileti alarak, İstanbul üzerinden yaklaşık 1 saatlik bir yolculuk ile ulaşabilirsiniz kente. Antalya Havalimanı’ndan Kaş’a ise karayolu aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

  10. Akçagerme Plajı

  Kaş – Gökseki’de yer alan plaj, en iyi konuma sahip plaj ve mesire alanı olarak nitelenir. Toplamda 200 metrelik uzunluğu olan plaj, hem mavi bayraklıdır hem de Kaş’taki diğer plajlara nazaran suyu daha ılıktır. Bir koyda yer alan Akçagerme plajı sakin ve dalgasız olmasının yanında, su seviyesi sığdan derinleştiği için özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilmektedir.

  9. Kyaneai Antik Kenti

  Kentin, hatta ilçesinin sahip olduğu pek çok Antik Kent’e nazaran daha az bilinen bu tarihi alan, kıymetli kalıntılara ev sahipliği yapmaktadır. Antik kentin yaklaşık olarak M.Ö. 4. Yüzyılda inşa edildiği sanılmaktadır. Kaş’ın harika doğasına eşlik eden bu kalıntıları görmek için, Kaş merkeze 30 km uzaklıkta yer alan Yavu köyüne gitmelisiniz.

  8. Hidayetin Koyu

  Hidayetin Koyu, ilçenin en güzel noktalarından biri olarak biliniyor. Turkuaz suları ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Yüzmenin dışında dalış için de çok uygundur Hidayetin koyu. Antalya’da tatilcilerin rağbet ettiği gözde kıyılardan biridir. Ayrıca isminin de ilginç bir hikâyesi var. Vefat etmiş olan koy sahibinin ismi ile anılmaktadır bu nokta.

  7. Mavi Mağara

  Mavi Mağara henüz 1972 yılında, Dr. Timuçin Aygen tarafından keşfedilmiş bir doğal alandır. Mavi mağarayı görmek sadece tekneler ile mümkündür. Kaş, Kalkan ve Kaputaş plajı bu bölgeye çok yakındır ve çeşitli noktalardan kalkan tekneler ile gelip kentin doğa harikalarından biri olan bu mağarayı görebilirsiniz.

  6. Aslanlı Lahit

  Sadece bir uçak bileti uzağınızdaki kentin en gözde ilçelerinden biri olan Kaş’ın tarihi yolculuğa ilk olarak merkezde yer alan Aslanlı Lahit ile başlarsınız. Likya’nın günümüze ulaşmış en sağlam kral mezarı kalıntısıdır ve heybetli görüntüsü ile dikkatleri çekmektedir. Büyük Çakıl Plajı ve Kaputaş Plajı, lahite çok yakında yer almaktadır. Plaja gideceğiniz zamanlarda kısa bir mola ile tarihi kalıntıyı görebilirsiniz.

  5. Gömbe Yaylası

  Gömbe yaylası, kentin inanılmaz bir doğa harikasıdır. Özellikle yerli turistlerin akın ettiği bir cennet olarak nitelenebilir. Çam ağaçları, elma bahçeleri ve tertemiz suları ile ziyaretçilerine huzuru yaşatmaktadır. Gömbe yaylasında doğanın tadını çıkarırken, tarihi kalıntılar ile de karşılaşabilirsiniz.

  4. Kaş Antik Tiyatrosu

  Kaş Antik Tiyatrosu yani Antiphellos Antik Kenti, köklü tarihi ile odak noktası haline gelmiştir. Sahip olduğu önemli ve iyi durumdaki kalıntıları ile en çok ziyaret edilen noktalar arasında gösterilmektedir. Dört bin kişilik kapasitesi olduğu bilinen tiyatronun yapım tarihinin ise M.Ö. 1. Yüzyılda olduğu sanılmaktadır.

  3. Büyük Çakıl Plajı

  Büyük Çakıl Plajı sadece 50 metrelik uzunluğa sahiptir. Tertemiz suyu, buram buram tatil kokan havası ile tatilcilerin gözde noktalarından biridir. Çok uzun olmaması sebebiyle daha sakin bulacağınız bir plaj seçeneğidir.

  2. Uçarsu Şelalesi

  Antalya’nın doğa harikalarının büyük bir bölümünü şelaleleri oluşturur. Uçarsu şelalesi, Kaş’ta yer alan bir doğa harikasıdır. Canlı ve pırıl pırıl görünümü ile Antalya’nın doğa değerlerine büyük bir katkı sağlamaktadır.

  1. Phellos Antik Kenti

  Çukurbağ köyünde yer alan antik kent, 2 kilometrelik bir alan içerisinde ziyaretçilerine tarihin izlerini sunmaktadır. Burada bulunan lahit ve kaya mezarları en dikkat çekici kalıntılar olarak bilinmektedir. 

  Yorum Gönder