Dil Seçiniz

Kıbrıs İskele’nin Cazip ve Görülesi Güzellikleri

Denize hâkim bu güzel kenti, sessiz ve huzurlu bir tatilin en doğru adresidir İskele. Burada yapacağınız harika bir tatil için ucakbileti.com.tr 'den uçak bileti alın!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  İskele’nin Cazip ve Görülesi Güzellikleri

  Kıbrıs’ın denize hâkim bu güzel kenti, sessiz ve huzurlu bir tatilin en doğru adresidir. İskele ili 1998 yılı itibariyle Gazimağusa’dan ayrılarak ayrı bir il haline gelmiştir. Bugün ise güney tatillerinin cazip adreslerinden biridir. İskele’de bir yaz tatili, yılın tüm yorgunluğunu üzerinizden atmanızı sağlayacaktır. Bu sebeple, Kıbrıs uçak bileti alarak İskele’ye doğru yola çıkmak için hazırlıklara başlasanız iyi olur.

  1. Anavatan Parkı

  İskele şehrinin en yeşil ve en huzur dolu alanlarından biri olan Anavatan Parkı, sarmaşık gülleri, limoni selvileri, palmiye ve dut ağaçları ile çevrilidir. Çocuk oyun alanları, havuzları ve oturma alanları ile her yaştan insanın kafa dinlemek için uğradığı Anavatan Parkı, Adanın en özel parklarından biridir. Özellikle yaz akşamlarında, gruplar halinde burada sohbet edip eğlenen insanlar görmek son derece doğal bir durumdur. İskele’ye gelip de Anavatan Parkı’nın huzurunu hissetmeden dönmeniz pek mümkün değildir. Bu keyiften mahrum kalmamalısınız. Kıbrıs uçak bileti alarak kolay ve hızlı bir ulaşım sağlayacağınız şehir, bu tip alanları ile ilgi çekici bir rotadır.

  2. Panayia Thedokou Kilisesi – İskele İkon Müzesi

  Bulunduğu köyün tek kilisesi, bağlı olduğu şehrin ise en önemli tarihi kalıntılarından biri olan Panayia Thedokou Kilisesi, tek sahınlı ve kubbeli olarak inşa edilmiş bir yapıdır. Tarihi kalıntılara ilginiz varsa, kesinlikle Kıbrıs uçak bileti kampanyalarını yakalayıp, adanın bu tip değerlerini yakından görmelisiniz. Panayia Thedokou Kilisesi, yapılan onarım ve düzenleme çalışmalarının ardından 1991 yılı itibariyle İskele İkon Müzesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bugün ilgi çeken eserlerin sergilendiği müze, kentin önemli bir ziyaret yeridir.

  3. Ayios Yakavos Şapeli Kilisesi – Aziz James Kilisesi

  Kentin önemli meydanlarından biri olan Ecevit Meydanı’nda yer alan Ayios Yakavos Şapeli Kilisesi, Bizans döneminden kalan önemli bir eserdir. 14. Yüzyılın sonlarında inşa edildiği sanılan kilise, tek neflidir ve haç planlıdır. 1974 yılına kadar içerisinde kıymetli ikonalar barındırmış olan yapı 2009 itibariyle ise turist enformasyon ofisi olarak kullanılmaktadır. Kıbrıs uçak bileti alarak ulaşabileceğiniz bu huzurlu kent, böylesine tarihi değerleri ile karşılayacaktır sizi.

  4. Doğal Hayat Bilgi Merkezi

   2000 yılından bu yana hizmet veren Doğal Hayat Bilgi Merkezi, kapsamında bulunan kireç anataşı florası olarak bilinen kayalığı, dünyada sadece 1 – 2 benzeri olan bir değerdir. Doğal Hayat Bilgi Merkezi, bunun yanında çok sayıda nesli tükenmekte olan bitki türüne de sahiptir. Dolayısıyla burası nadide doğa örneklerinin barındığı ve sergilendiği bir alandır. Ayrıca merkezin sahip olduğu sergi salonunu da ziyaret edebilirsiniz.

  5. Buluşa Manastırı

  Ağıllar adı verilen köyün 3 km doğusunda yer alan Buluşa Manastırı, oldukça eski bir yapıdır. Yaklaşık olarak 400 – 500 yaşında olduğu sanılan bu Manastır, tarihe meraklı gezginlerin kesinlikle uğradıkları bir noktadır. Yapının çevresindeki ağaçların da yine yapı kadar yaşlı oldukları biliniyor ve bu sebeple, buraya yapacağınız ziyaret daha da kıymetli hale geliyor. Manastıra yapacağınız ziyaret sırasında, daha detaylı bilgi edinebilir ve harika zaman geçirebilirsiniz. Dolayısıyla Kıbrıs uçak bileti alarak, bu yaz yönünüzü Kıbrıs’a doğru çevirmemeniz için hiçbir sebep yok.

  İskele’ye Nasıl Gidilir?

  İskele’ye gitmek için öncelikle Kıbrıs uçak bileti almanızı önermekteyiz, çünkü en hızlı ve en konforlu ulaşım şekli bu olacaktır. Ercan Havalimanı’na ulaştıktan sonra ise havalimanı ulaşım araçları ile kısa bir yolculuk yaparak Lefkoşa’dan İskele’ye ulaşabilirsiniz. En uygun fiyatlar ile Kıbrıs uçak bileti almak için ise www.ucakbileti.com.tr adresini ziyaret etmeniz en doğrusu olacaktır. 

  Yorum Gönder