Dil Seçiniz

Güdül'ün Gezilecek Yerleri

Güdül, Kirmir çayı ve leblebisi ile ünlü olan güzel bir Ankara ilçesidir. Ankara uçak biletinde en uygun fiyatları sunan ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret edebilirsiniz. 

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Güdül’ün Gezilecek Yerleri

  Güdül, Kirmir çayı ve leblebisi ile ünlü olan güzel bir Ankara ilçesidir. Çok sayıdaki leblebi imalathanesi, ilçenin ilk akla gelen özelliği haline gelmiştir. İlçeye yolunuz düşerse, önemli gezi noktalarına uğramanın dışında, ilçenin ünlü leblebisinden de satın almalısınız. İlçeye haziran ayında giderseniz ise mutlaka kiraz festivaline katılmalısınız. İlçenin cıvıl cıvıl olduğu bu günlerde, keyifli zaman geçirebilirsiniz. Böylesine güzel bir deneyim için şehre ulaşım ise sanıldığından çok daha kolay bir şekilde sağlanabiliyor. Ankara uçak bileti alarak kısa sürede Ankara’ya ulaşabilirsiniz.

  1. Güdül Evleri

  Bazı ilçeler şirin olarak tanımlanmaktadır. Bunun sebebi, doğal yapısını korumuş olması ve sıcak insanlarının olmasıdır. Güdül, tam da böyle bir ilçe. Geleneksel yapısını, geçmişini yansıtan mimari yapıları, ilçenin en önemli yaşayan tarihidir. Tarihi Güdül evleri, ziyaretçilerin çok hoşlandığı yapılardır. İlçenin sokaklarında sıkça rastlayabileceğiniz evler, harika bir atmosfer oluşturmaktadır. Tarihe ve mimariye ilginiz varsa, ilçenin sokakları sizi cezbedecektir. Tarihi evleri inceleyip fotoğraflayabilir, eşsiz kareler yakalayabilirsiniz. Üstelik ilçenin uzak noktalarına gitmeniz gerekmiyor bu tip geleneksel yapılar için. İlçenin her noktasında, tarihi bir Güdül konağı ile karşılaşabilirsiniz. Üstelik Ankara uçak bileti alımınız ile size yakın hale gelen bir kenttir. Dolayısıyla yakınınızda olan böyle bir değeri görmek için beklemenize gerek yok. En yakın zamanda Ankara seyahati planlayarak, programınıza Güdül’ü de ekleyebilirsiniz.

  2. Sorgun Göleti

  Güdül ilçe merkezine bağlı olan Sorgun Gölet’i, ilçe merkezine sadece 23 km uzaklıkta yer alıyor. Sorgun Yaylasında yer alan Sorgun Gölet’i, güzel bir doğal yapının en önemli parçalarıdır. Özellikle, doğa severler, temiz hava ve yeşile muhtaç olanlar için idealdir. Gölet çevresindeki bitki örtüsü, yeşilin her tonuna sahip olması sebebi ile huzur veren bir atmosfere sahiptir. Hem yayla genelinde hem de Gölet çevresinde, dinlenebileceğiniz, huzur bulabileceğiniz alanlar bulunuyor. İster Ankara’nın merkezinden gelin ister ilçe gezinize mola verin, burası harika bir doğa parçasıdır ve kafa dinlemek için idealdir. Ankara seyahatlerinizi daha eğlenceli hale getirmek için ziyaret edebileceğiniz şirin ilçelerden biridir Güdül. Ankara ise Ankara uçak bileti alımı ile size oldukça yakın hale gelen bir rotadır.

  3. Yeşilöz – Kirmir Vadisi

  Bu yörenin en turistik bölgelerinden biri de Güdül ilçe merkezine bağlı olan Yeşilöz kasabası ve Kirmir Vadisi’dir. Güdül – Kızılcahamam yolu üzerinde yer alan bölge, seyahatiniz sırasında mola olarak düşünüp uğrayabileceğiniz bir noktadır. Kirmir çayı çevresindeki kayalıklara oyulmuş olan mağaralar, M.Ö. 2000’li yıllarda Hititlerin yaşam alanı olarak bilinmektedir. Bununla birlikte Romalılar döneminde ilk Hıristiyanların da bu mağaralarda yaşadığı, mağara içerisindeki haç çizimlerinden anlaşılmaktadır. Ürgüp bölgesindeki mağaraları hatırlatan mağara yapısı ile etkileyici olan bu bölge, ilçenin en çok turist ağırlayan noktasıdır. Ankara uçak bileti alıp, böylesine keyifli bir gezi yapmak için erkenden program yapmaya başlamalısınız. Kentin daha pek çok güzel ilçesi ve görülmeye değer noktası, ziyaretçilerini beklemektedir. Üstelik Ankara ulaşım imkânlarının çeşitliliği ile size sandığınızdan daha yakındır.

  Güdül’e Nasıl Gidilir?

  Güdül ilçesi, Ankara’nın ulaşımı kolay olan bir bölgesidir. Ankara seyahatiniz sırasında yolunuzun düşmesi muhtemeldir. Ankara uçak bileti alarak İstanbul kalkışlı bir uçuş ile 1 saatlik yolculuk yaparak ulaşacağınız Esenboğa Havalimanı, Güdül ilçesine 118 km uzaklıkta yer almaktadır. Karayolu ulaşımını kullanarak ulaşım yapacağınız ilçeye, 1,5 – 2 saat gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Ankara uçak bileti almak için ise en uygun fiyatları sunan www.ucakbileti.com.tr ‘yi tercih edebilirsiniz. 

  Yorum Gönder