Dil Seçiniz

Çankaya'nın Gezilecek Yerleri

Ankara'nın kalbinin attığı Çankaya, önemli ziyaret noktaları ile ziyaretçileriniz bekliyor. Ankara uçak bileti satın almak için ucakbileti.com.tr 'yi ziyaret edin!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Çankaya’nın Gezilecek Yerleri

  Ankara, Cumhuriyet ile başlayan bir gelişim süreci ile bugün her ilçesinde bir güzellik saklamaktadır. Bazı noktaları tarihi ve kalıntıları ile dikkat çekerken, bazı ilçeleri de doğası ile gelenleri büyülemektedir. Ankara’nın en çok uğranan ilçesi Çankaya’da gezip görebileceğiniz noktaları listelediğimiz yazımı, size geziniz sırasında büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu durumda Ankara uçak bileti alıp, hazırlıklara başlamaktan başka bir şey kalmıyor size.

  1. Tunalı Hilmi Caddesi

  Tunalı Hilmi Caddesi, Ankara’nın kalbinin attığı nokta olarak nitelenebilir. Kavaklıdere semtinde yer alan cadde, kentin sosyal yaşamı için önemli bir noktadır. Mağaza, restoran ve kafeleri ile zaman geçirmek için ideal bir caddedir. Burada arkadaşlarınız ile keyifli sohbetler edebilir, alışveriş yapabilirsiniz.

  2. Kuğulu Park

  Kuğulu Park ise Tunalı Hilmi Caddesi, Atatürk Bulvarı ve Polonya Caddesi arasında kalan bir park alanıdır ve kentin en sevilen park alanlarından biridir. Parkın, doğayı şehir içine taşıyan havası, yeşili, havuzu ve kuğuları ile adeta bir nefes alma noktasıdır. Ankara uçak bileti alıp, kentin telaşına kapıldığınızda, bir soluklanmak isterseniz kendinizi buraya atabilirsiniz.

  3. Seğmenler Parkı

  1983 yılından bu yana hizmet veren Seğmenler Parkı, kentin ilgi gören bir diğer park alanıdır. Şehrin gürültüsünden uzak kalabilmiş olması, Seğmenler Parkı’nın en önemli özelliğidir. Yeşili ile inanılmaz bir huzur kaynağıdır.

  4. Kocatepe Camii

  Ankara denilince ilk akla gelen ibadet mekânı olan Kocatepe Camii, bulunduğu semtin ismini almıştır. 1967 yılından bu yana hizmet veren camii, bugün ziyaretçilerini ağırlamaktadır ve İslam’a yakın olanların uğrak noktasıdır.

  5. Kızılay Meydanı

  Doğal ve tarihi güzellikleri ile akıllarımızda yer eden Ankara, Kızılay Meydanı ile anılmaktadır. Kentin tam da merkezi gibi algılanan meydan, şehrin en kalabalık noktası olmaktadır genellikle. 1929 yılında Kızılay adını alan meydan, kenti ilk kez ziyaret edenlerin mutlaka geçtiği bir noktadır.

  6. Camlı Köşk

  1935 yılında inşa ettirilen görkemli tarihi yapı, Mustafa Kemal Atatürk’ün, kız kardeşi Makbule Atadan için yaptırdığı özel köşktür. Tek katlı olan köşk görülmeye değer bir mimariye sahiptir ve Ankara uçak bileti alarak keyifli bir seyahat ile ziyaret etmenizi önermekteyiz.

  7. Müze Köşk

  Müze Köşk, Mustafa Kemal Atatürk’e hem bir dinlenme hem de bir çalışma yeri olması amacıyla hediye edilmiş olan köşktür. 1921 yılında hediye edilmiş olan köşk, güzel bir mimariye sahiptir ve ağaçlar ile çevrilidir. Bugün müze olan yapıyı ziyaret etmek ise sadece Ankara uçak bileti kadar uzaktır size. Yani sadece 1 saat.

  8. Ankara Tabiat Tarihi Müzesi

  Maden Tetkik Arama Enstitüsü’nün 1935 yılı itibariyle, 1960’lara kadar yaptığı çalışmalar sonucunda açılmış olan müze, Tabiat Tarihi müzesi olarak, Türkiye’de ilk ve tektir. Bu sebeple son derece ilgi çekicidir.

  9. Atakule

  Botanik Park üzerinde inşa edilmiş olan Atakule, şehre gelen her yabancının mutlaka uğradığı bir noktadır. Çünkü şehrin en harika manzarası buradan görülebilmektedir. Aynı zamanda bir alışveriş merkezidir ve keyifli zaman geçirme imkânı da sunmaktadır.

  Çankaya’ya Nasıl Gidilir?

  Ankara’nın en işlek ilçesi olan Çankaya, havayolu ulaşımının sağladığı avantajlar ile size sandığınızdan daha yakındır. Ankara uçak bileti alarak İstanbul üzerinden sadece 1 saatlik uçuş ile ulaşım sağlanabilmektedir. Ankara Esenboğa havalimanına ulaştıktan sonra ise yaklaşık 44 km uzaklıkta yer alan Çankaya’ya hemen hemen 40 dakika sürecek olan karayolu ulaşımı ile varabilirsiniz. En uygun fiyatlarla Ankara uçak bileti alabileceğiniz adreslerden biri olan www.ucakbileti.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.

  Yorum Gönder