Dil Seçiniz

Akseki'nin Gezilecek Yerleri

Antalya uçak bileti, en uygun fiyatlarla ucakbileti.com.tr 'den alınabilir. Her köşesi, ayrı bir değerler yumağı olan Antalya, Akseki ilçesi ile de ilgi görmektedir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Akseki’nin Gezilecek Yerleri

  Her köşesi, ayrı bir değerler yumağı olan Antalya, Akseki ilçe ile de ilgi görmektedir. Kentin önemli doğal güzelliklerine sahip olan ilçe, yıl içerisinde sık sık ziyaretçi ağırlamaktadır. Özellikle bahar ve yaz aylarında yaşanan yoğunluk sebebiyle, Antalya uçak bileti rezervasyonunuzu erkenden yaptırmanızı öneririz. Üstelik gezi planınızı erken yapmak, oldukça uygun fiyatlara Antalya uçak bileti bulabilmenize imkân sağlayacaktır. Uçak bileti kampanyalarını da takip ederek, harika bir gezi programı hazırlayabilirsiniz.

  1. Kartallı Mağara

  Mağaraları gezip keşfedeceğiniz bir seyahat hayal ediyorsanız, Antalya uçak bileti araştırmasına başlamalısınız. Çünkü ülkemizin en kıymetli mağara örnekleri Antalya’da bulunuyor. Bu büyüleyici yapılar Antalya’da çok sayıdadır ve her biri birbirinden güzel niteliklere sahiptir. Kuyucak beldesinde bulunan Kartallı Mağara, Roma ve Bizans dönemlerinde kullanılmış bir yerleşim yeridir. Bu bölge, Konya’ya da yakınlığı ile bilinmektedir. Yani Antalya uçak bileti alarak çıktığınız yolculuğu, Konya’da sonlandırma ihtimaliniz de var. Böylece iki kenti kapsayan tarih, kültür ve doğa ile dolu dolu bir gezi yapabilirsiniz.

  Kartallı Mağara’da resmi bir arkeolojik kazı çalışması yapılmamış olsa da, siz de geziniz sırasında bazı yerleşim izlerine tanıklık edeceksiniz. Her şeyden önce, mağaranın doğal yapısı ilginç ve ilgi çekicidir. Kartallı Mağara, bol bol fotoğraf çekip, gördüklerinizi ölümsüzleştireceğiniz bir gezi noktasıdır.

  2. Düdencik Mağarası

  Kentin önemli mağaralarından biri olan Düdencik Mağarası, Akseki ilçesinin de görülmeye değer noktalarından biridir. Antalya uçak bileti fırsatlarını yakaladığınızda, mutlaka gezi noktalarınız arasına Düdencik mağarasını da eklemelisiniz. Antalya uçak bileti, zorlanmadan ulaşabileceğiniz bir imkândır. Ülkemizin havayolu ulaşım ağında yarattığı çeşitlilik, seyahatlerinizi daha kolay ve daha cazip hale getirmektedir. Gezi programınızı yaptığınız gibi, istediğiniz tarihe Antalya uçak bileti alabilirsiniz. Yüksek sezonlarda yoğunluk görülse de çok tercih edilen bir rota olduğu için Antalya uçak bileti bulmakta sıkıntı yaşamazsınız.

  Uçak bileti alıp, gezi programınızı yapmaya başladığınızda, Akseki – Beyşehir karayolu üzerinde, Cevizli bucağı yakınlarında yer alan Düdencik Mağarasını da programınıza ekleyebilirsiniz. Ülkemizin en derin mağarası olma özelliği sebebiyle, dikkatler çeken bir doğal ve tarihi alandır.

  3. Dipsiz Göl – Göktepe Yaylası

  Göktepe Yaylası yakınlarında bulunan Dipsiz göl, doğa gezisi planlarınızın harika bir noktası olarak karşımıza çıkıyor. Dipsiz göl, masmavi rengi ve nilüfer çiçekleri ile tam bir doğa harikasıdır. Doğa fotoğrafçılığına ya da doğa gezilerine meraklıysanız, Antalya gezi programınıza Dipsiz Göl’ü de eklemelisiniz. Antalya uçak bileti alıp, gezi programınızı yaptıktan sonra, kısa bir yolculuk ile kente ulaşırsınız. Havalimanından ise çeşitli karayolu seçenekleri sizi bu bölgeye kadar getirir. Yayla beton yapılaşma ile doğal güzelliğinden çok şey kaybetmiş olsa da, Dipsiz göl, korunmuş bir doğa harikasıdır. Kolay ulaşımı ile de cazip bir gezi noktası olma özelliğini korumaktadır.

  4. Çimi Yaylası

  Akseki, doğa meraklılarının ilgisini çekecek bir rotadır. Bu yaz doğa gezisi planlıyorsanız, Antalya uçak bileti alarak işe başlamalısınız. İlçenin ilgi çekici bir doğal alanı da Çimi Yaylası’dır. Zaman zaman dikkat çeken Antalya uçak bileti kampanyalarından da faydalanarak, bu yaz hem tasarruflu hem de keyifli bir doğa gezisi yapabilirsiniz. Çimi Yaylası, listenin önemli bir gezi noktası olarak dikkatleri çekmektedir. Kentin sayılı yaylalarından biridir. Çimi Yaylası’nın yüksekliği 2400 metre kadardır. Her yıl düzenlenen Kardelen Şenlikleri ise en çok ziyaretçinin alındığı zamandır. Ayrıca, Çimi Yaylası’nda dikenli tellerle çevrili özel bir alanda da Sedir ağacı tohumlaması yapılmaktadır. 

  Yorum Gönder