Dil Seçiniz

Akdeniz'in İncisi Girne'de Görmeniz Gereken Yerler | Kıbrıs Uçak Bileti

Akdeniz’in incisi tanımlamasını sonuna kadar hak eden Girne, yazın ve Akdeniz’in en güzel yüzünü sunar. Kıbrıs uçak bileti en uygun fiyatlar ile ucakbileti.com.tr 'de!

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Akdeniz’in İncisi Girne’de Görmeniz Gereken Yerler

  Akdeniz’in incisi tanımlamasını sonuna kadar hak eden Girne, yazın ve Akdeniz’in en güzel yüzünü sunar size. Geçmişi İ.Ö. 4.000’li yıllara kadar uzanan kent, eşsiz güzelliğini biraz da bu duruma borçludur. Tarihin izleri, kenti kırışıklıkları ile güzelleşen bir kadın gibi güzelleştirmektedir. Deniz’i, doğası, tarihi, eğlencesi ve hatta yemekleri ile içinizi ısıtacak olan kent, önümüzdeki tatil planınız için eşsiz bir seçim olabilir. Kıbrıs uçak bileti alarak hızlı ve konforlu bir yolculuk ile ulaşabileceğiniz, yaz için harika bir tatil rotasıdır.

  1. Karmi Köyü

  Dağın yamacında Akdeniz’e karşı konumlanmış olan bu şirin köy, harika köşk ve villaları ile sessiz ve huzur dolu bir yaşam alanıdır. Daracık sokaklarında yürüyüp, merdivenlerinde yukarıya doğru yol alırken bambaşka bir yolculuğun içerisinde bulacaksınız kendinizi.

  2. Girne Limanı

  Girne’nin hem tarihini hem de doğasını bir arada görebileceğiniz en iyi nokta, Girne Limanı’dır. Bugün marina olarak kullanılan limanın çevresinde çok sayıda kafe ve restoran bulunur. Burada Akdeniz lezzetlerini tadarken, limanın harika manzarasını seyredebilirsiniz.

  3. Kıbrıs Cafer Ağa Camii

  Kıbrıs adasının en özel İslami eserlerinden biri olan Cafer Ağa Camii, 1589 yılında inşa edilmiş, tek şerefeli ve tek minareli bir yapıdır. Mimari nitelikleri ile cami ve yanındaki çeşmede kullanılan kabartma sanatı son derece ilgi çeken detaylardır.

  4. Antiphonitis Kilisesi

  Deniz, kum ve güneşin doyasıya tadını çıkarabileceğiniz Girne’de arta kalan zamanlarınızda tarihi kalıntıları ziyaret etmelisiniz. Bu tip gezi duraklarından biri de Antiphonitis Kilisesidir. Kıbrıs uçak bileti alarak kolay bir ulaşım ile böylesine eşsiz bir tatile ulaşabilirsiniz.

  5. Boğaz Şehitliği

  Boğaz Şehitliği, adaya ulaşan her tatilcinin, uğramadan adadan ayrılmadığı bir duraktır. 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında yaşamını yitiren şehitlerimizin yattığı bu şehitlik, duygusal anlar yaşamanıza sebep olabilir.

  6. Barış ve Özgürlük Müzesi

  Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında karargâh olarak kullanılan ve harekâtın başladığı gece girişinde büyük bir patlamanın yaşandığı bina, bugün Barış ve Özgürlük Müzesi olarak hizmet vermektedir. Tarihin önemli bir tanığı kabul edilen yapı, görülmeye değer izlere sahiptir.

  7. Sourp Magar Manastırı

  Sourp Magar Manastırı da, kentin tarihi kalıntılarından biridir. M.S. 1000. Yüzyılda inşa edilmiş olan yapı, koptik manastır olarak yapılmıştır. Mistik atmosferi ile ziyaretçilerini etkisi altına alan yapı, tatilinizin ilginç bir ziyaret noktası olabilir.

  8. Akhiropiitos Manastırı

  6. yüzyılda inşa edilmiş olan bir bazilika üzerinde bulunan Akhiropiitos Manastırı, Girne’nin en eski tarihi kalıntılarından biridir. Dolayısıyla, zevk alabileceğiniz bir tarihi gezi noktasıdır. Bu tip tarihi bir geziyi deniz, kum ve güneş ile birleştirmek isterseniz Kıbrıs uçak bileti alarak yola koyulmalısınız.

  9. Halk Sanatları Müzesi

  Halk Sanatları Müzesi, özellikle de yabancı turistlerin mutlaka uğradıkları bir gezi noktasıdır. Girne Limanı’nda bulunan müze, ziyaret noktalarına yakınlığı ile sizin de uğramadan geçemeyeceğiniz bir gezi noktasıdır.

  10. Batık Gemi Müzesi

  Batık Gemiz Müzesi, Kıbrıs ziyaretçilerinin en çok ziyaret ettiği duraklardan biri olarak biliniyor. Çünkü ilginç görüntülere ev sahipliği yapıyor. Helenistik döneme ait olan ve yıllar sonra denizin derinliklerinden çıkarılan bu gemi kalıntısını görmek sizin de çok hoşunuza gidecektir.

  Girne’ye Nasıl Gidilir?

  Girne’ye gitmeye karar verdiyseniz öncelikle Kıbrıs uçak bileti aramaya başlamanızı öneririz. En uygun fiyatlara ulaşabileceğiniz www.ucakbileti.com.tr gibi seçenekler ile avantajlı ulaşım imkânına ulaşabilirsiniz. Ercan Havalimanı’na ulaştıktan sonra çevre şehirlere ulaşımda büyük bir avantaj olan Havalimanı ulaşım araçları ile Girne’ye ortalama 30 -45 dakika gibi bir sürede ulaşabilirsiniz. Üstelik uygun fiyata alacağınız Kıbrıs uçak bileti yanında, adada ulaşım da genel olarak ucuzdur. 

  Yorum Gönder