Dil Seçiniz

Madagaskar Ucuz Uçak Bileti

Madagaskar hakkında tüm detaylı bilgi bu makalede. Madagaskar uçak bileti en uygun fiyatlarla ucakbileti.com.tr 'de.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Madagaskar Gezi Rehberi

  Dünya üzerinde gezilip görülmesi gereken bir çok yer vardır. İnsanlar doğanın tüm güzelliklerinin bütünleştiği ve de insanlar tarafından inşa edilen büyük yapıları gezerek kendilerini hayata motive etmektedir. İnsanlar tarafından gezmek ve eğlenmek büyük bir ihtiyaç olarak görülmektedir. Bununla birlikte uçak ile seyahat etmeleri de büyük bir avantajdır. Uçak bileti alarak insanların ulaşamayacağı gezemeyeceği hiçbir bölge ve konum bulunmamaktadır. İnsanlar tarafından tercih edilen bir çok ülke vardır. Ülkeler içerisinde de bir çok il ve ilçe bulunmaktadır. Madagaskar da insanlar tarafından gezilen, gezilmek istenen ve merak edilen en önemli ülkelerden biri olarak göze çarpmaktadır. Madagaskar konum itibariyle Afrika’nın doğusunda yer almaktadır. Afrika’nın doğusunda Hint Okyanusu’nda yer alan bir ada ülkesidir. Madagaskar’ın oluşmasında büyük bir etken olan ana ada dünya üzerinde bulunan dördüncü en büyük adadır. Madagaskar ile Afrika kıtası arasında sadece Mozambik Kanalı yer almaktadır. Madagaskar Komor Adaları’nın da kuzeyinde yer almaktadır.

  İklimi ve Hava Durumu

  İnsanlar daha çok sıcak ve kendilerini rahat hissedebilecekleri yerlere seyahat etmeyi tercih ederler. Uçak bileti alacak olan seyahat severler de bu dönemleri tercih etmektedirler. Yukarıda da belirttiğimiz gibi uçak ile seyahat edecek insanlar için gidilip görülmesi gereken bir çok yer bulunmaktadır. Uçak bileti alarak gidilemeyecek hiçbir bölge ve konum bulunmaması sebebiyle uçak ile seyahat insanlara büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Madagaskar’ın kıyı kesimlerinde tropikal iklim bulunmaktadır. Madagaskar içerisinde de iki adet iklimsel sezon bulunmaktadır. Buradan da anlaşılacağı gibi seyahat severler için uçak bileti alarak gidilecek iki ayrı sezon bulunmaktadır. Turistler biliyoruz ki uçak bileti alarak seyahet etmeyi çok sevmektedir. Madagaskar bu konuda çok avantajlıdır. İki ayrı sezon içerisinde de turistler tarafından seyahat edilen ve görülen Madagaskar tursitik açıdan bir çok kazanç elde etmektedir. Nisan ve Kasım ayları arasında sıcak ve yağmurlu bir sezon gezmeyi sevenleri ve turistleri beklemektedir. Mayıs ve Ekim ayları arasında kuru ve soğuk ayların olduğu bir bölümdür. Uçak bileti alarak seyahat etmek isteyenleri bu aylar arasını tercih etmediği de görülmektedir. Bu aylar arasında sert bir hava durumu görülmektedir. Ağır yağışlar hem yaşam standartlarını etkilemekte hem de uçak bileti alarak seyahet edecek olan yolcuların uçak seferlerinde aksamalara sebep olması demektedir. Yaz aylarında Madagaskar içerisinde hava sıcaklığı 25 ya da 30 derece arasındadır. En çok turistin de bu aylar içerisinde Madagaskar’a ziyarette bulunduğu bilinmektedir. Kış aylarında sıcaklığın ortalama 10 ya da 12 derece olduğu görülmüştür. Bu sebeple kış aylarında uçak seferleri ve uçak biletleri ile yolculukların az olduğu da bilinmektedir.

  Önemli Şehirler ve Eyaletler

  Madagaskar diğer ülkelere oranla kendi içerisinde daha küçük bir ülkedir. Madagaskar içerisinde 6 adet eyalet bulunmaktadır. Bunlar, Toliara, Toamasina, Mahajanga, Fianarantsoa, Antsiranana, Antananarivo olmak üzere belirttiğimiz gibi 6 adettir. Madagaskar’ın belli başlı önemli olarak sayılabilecek ve uçak bileti alarak yolculuk yapacak olan ya da turistik ziyaretlerde bulunacak kişiler için de 6 adet önemli şehir bulunmaktadır. Madagaskar küçük bir ülke olduğundan dolayı kendi içerisinde de fazla şehirlere bölünmemiştir. Uçak bileti alarak seyahat edilebilecek turistler tarafından gezilebilecek 6 adet önemli şehirleri şöyle sıralayabiliriz, Andasibe, Nosy Be, Fianarantsoa, Antananarivo, Antsiranana, Andevoranta, Mahavelona, Toamasina dır. Madagaskar’ın bu önemli şehirleri uçak bileti alarak seyahat edecekler için büyük bir önem arz etmektedir. Madagaskar’a gidip gezmek ve eğlenmek isteyenler tarafından gezilip görülecek ve tüm bunlar yapılırken de eğlenebilecekleri şehirler yukarıda isimleri verilmiş olan şehirlerdir.

  Madagaskar’a Ne Zaman Gidilmelidir?

  Madagaskar’a uçak biletleri belirli sezonlar aralığında farklılık göstermektedir. Bu sebeple uçak ile seyahat edecek olan kişilerin gidecekleri tarihleri belirledikten sonra kesinlikle ve kesinlikle önceden rezervasyon yaptırması gerekmektedir. Önceden rezervasyon yaptıranların daha şanslı ve daha programlı olması sebebiyle gittikleri tarih içerisinde gezecekleri yerleri çok daha iyi ve sistemli bir şekilde gezdikleri de bilinmektedir. Yukarıda Madagaskar’ın hangi aylar içerisinde hangi sezonları yaşadığını ve hangi sezonlar arasında hangi hava şartlarının yaşandığını belirtmiştik. Uçak bileti alacak kişilerin gidecekleri ve gezecekleri yerleri belirleyerek önceden bilet alarak rezervasyon yapmaları en çok tercih edilen yöntemdir. Ocak ve Mart ayları içerisinde pek tercih edilmemesi gerekmektedir. Hava şartları dolayısıyla insanların büyük sıkıntılar çekmesi görülmektedir. Turistik ziyaretlerin bir rezalete dönmemesi sebebiyle insanların bu konu üzerinde çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Fakat, Avrupa da sezonun açılmasıyla birlikte Madagaskar’a uçak bileti alarak seyahat etmek en çok tercih edilen seçeneklerden biridir. Haziran ve Ağustos ayları içerisinde yapılacak olan tercihler ile birlikte Noel ve Paskalya tatilleri arasında da uçak bileti alınarak ziyaret edilen turistik ülkelerden biridir Madagaskar. Madagaskar’a bu sezonlar içerisinde çok yoğun talepler olduğundan dolayı ve uçak bileti bulunmadığından dolayı öncelikle erken rezervasyon seçeneği var ise kesinlikle değerlendirilmelidir.

  Madagaskar Hakkında Pratik Bilgiler

  Madagaskar bir sömürge ülkesi olduğundan dolayı sokaklarda gezen turistler sömürge döneminden kalma bir çok eser ile karşılaşmaktadır. Gidip gezen insanların çok şaşırdığı görülmektedir. Bunun sebebi ise iyi bir doğaya sahip olmasıdır. Madagaskar doğal zenginlikleri açısından turistik bir şehir olma yolunda hızlı adımlarla ilerlemektedir. Biliyoruz ki dünyayın dört bir tarafında doğal güzelliklere ve doğa güzelliklerine verilen önem azalmıştır. Doğanın katledilmesine bir tepki olarak Madagaskar bu anlamda turistik çalışmalarına hiç ara vermeden bir hayli hızlı olarak devam etmektedir. Doğa severlerin özellikle tercih ettiği bir şehir olan Madagaskar insanların gidip görmesiyle beraber her geçen yıl kat kat değerlenmektedir. Bu değerleri değerlendirmek için kesinlikle uçak bileti alarak uçak seyahati ile gezilip görülmesi gereken bir yer olarak tarihe yavaş yavaş geçmiş ve geçmektedir. Madagaskar içerisinde çoğunlukla euro kullanıkmaktadır. Euronun yanında dolar da kullanılıyordur. Dolar euroya göre daha az kullanılmaktadır. Doların kullanıldığı sadece Madagaskar’ın başkenti olan Antananarivo bulunmaktadır. Dolar, Antananarivo dışında pek bir şehirde ve eyalette kullanım görmemektedir. Bu nedenle uçak bileti alarak gidecek ve seyahat edecek olanların turistik ziyaretlerinde euro kullanmaları önerilmektedir. Madagaskar içerisinde kredi kartı kullanımı pek görülmemektedir. Kredi kartı ile gidip alışveriş yapacak kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlardan bir tanesi de kredi kartınızın kesinlikle visa olmasıdır. Ülke içerisinde kredi kartı kullanımı az olduğundan dolayı sadece belirli kartlar ile alışveriş yapılmaktadır. Madagaskar içerisinde turistik ziyaretler yapanların bu konuya hassasiyet göstermesi ve gittiklerinde mağdur olmamaları gerekmektedir. Uçak bileti alarak seyahat edilen şehirlerde en önemlisi de yöreye özel yemeklerin yenmesidir. Fakat Madagaskar içerisinde dışarıda yiyecekleri tatmak ve denemek epey pahalıdır. İnsanların bir çok tadı tatması ve yemekleri görmesi ve karınlarını doyurması için en ucuz yol oteller içerisinde yemeğin yenmesinden geçer. Uçak bileti alarak gittiğiniz yerlerde yemeye doyamayacağınız lezzetler ile karşılaşabiliyorsunuz. Madagaskar içerisinde de böyle bir çok lezzet ile karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz. Madagaskar gezilmeye değer bir ülkedir.

  Detaylı bilgi için www.ucakbileti.com.tr

  Yorum Gönder