Dil Seçiniz

İzmir – Bodrum Uçak Bileti

İzmir de Bodrum da Türkiye’nin birbirinden güzel cennetleri olarak tanımlanırlar. Özellikle yaz aylarında her iki kent de oldukça yoğun bir trafiğe tanık olur. İzmir’in sahip olduğu tarihi doğal değerler, yaz aylarında, dinlenmek ve eğlenmek isteyenlerin ilgisini çekerken, doğanın daha da cömert davrandığı ve huzur dolu olduğu kadar eğlenceli de bir atmosfere sahip olan Bodrum, herkesin tatil için düşündüğü bir rotadır. Ege’nin güzel kenti İzmir’e İzmir uçak bileti satın alarak kolayca ulaşabilir ve İzmir gezinizi Bodrum’da sonlandırmak için İzmir – Bodrum uçak bileti satın alabilirsiniz. Böylece hızlı bir ulaşım ile iki güzel noktanın tadına varabilirsiniz. Her ikisi de bahar ve yaz aylarının olduğu kadar, kış aylarının da tercih edilen gezi rotaları olarak değerlendirilebilir. Ayrıca Bodrum uçak bileti satın almadan önce www.ucakbileti.com.tr üzerinden fiyatları kontrol etmenizde fayda var. Çünkü buradan satın alacağınız bilet size tasarruf sağlayacaktır.

Milas - Bodrum Havalimanı

Ege bölgesinin en yoğun havalimanlarından biri olan Milas – Bodrum Havalimanı, 1997 yılı itibariyle havacılık alanında hizmet vermeye başlamıştır. Sivil nitelikli olarak hizmet veren havalimanı, bölgenin yoğun turist çekmesi ile de doğru orantılı olarak dış hatlar terminaline de sahiptir ve yoğun dış hatlar uçuşlarını karşılamaktadır. Bodrum Havalimanı ’nın Bodrum’a uzaklığı yaklaşık 35 km kadarken, Milas’a uzaklığı 18 km kadardır. Ayrıca havalimanına sefer düzenleyen hava yolu şirketleri olan Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, AtlasGlobal ve AnadoluJet gibi çok sayıda ismi tercih edebilirsiniz. Yurt dışı uçuşlarında ise yabancı hava yolu şirketlerine de rastlamak mümkündür.

Milas – Bodrum Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

Havaş Servisleri

Havaş servisleri, Bodrum ile havalimanı arasında belli bir güzergâha bağlı olarak çalışmaktadır. Uçakların iniş saatlerine uygun olarak hareket eden servisler, hem konforlu hem hızlı hem de uygun fiyatlı ulaşım fırsatı sağlıyor. Yolculuğunuz öncesinde güzergâh ve saat bilgisine sahip olursanız, zaman kaybetmeden ya da geç kalmadan servislere binerek, ulaşımın sizin için bir dert olmasına izin vermezsiniz.

Hava Yolu Şirketi Servisleri

Havalimanında AtlasGlobal, Pegasus Hava Yolları ve OnurAir yolcu servisi hizmeti sunmaktadır. Havalimanı – Bodrum Otogarı – Havalimanı güzergâhı ile çalışan ve zaman kazandıran servisler ile ilgili olarak hava yolu şirketlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Taksi

Derhal yola çıkmanız gerekiyorsa ya da konforla doğrudan varış noktanıza ulaşmak ve eşya taşıma zahmetinden kurtulmak istiyorsanız taksi sizin için daha idealdir. Havalimanında hazır bekleyen taksileri kullanarak, kentin istediğiniz noktasına doğrudan ulaşabilirsiniz ve aktarma yerlerinde eşyalar ile zor dakikalar geçirmek zorunda kalmazsınız.

Araç Kiralama

Hem havalimanında hem de kent genelinde çok sayıda araç kiralama şirketi hizmet vermektedir. Bunlar ile Bodrum’a gelmeden önce görüşebilir ya da geldikten sonra araç kiralama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Dilediğiniz kapasiteye sahip aracı, şoförlü ya da şoförsüz olarak kiralayabilirsiniz.

Bodrum Hakkında Genel Bilgiler

Sadece ülkemizde değil dünya genelinde ünlü bir ilçe olan Bodrum, günümüzde olduğu gibi geçmişte de önem taşımış ve o dönemlerde Halikarnassos olarak anılmıştır. Aynı isim ile anılan dünyaca ünlü yapı Mausoleum bugüne ulaşamamışsa da, bölgenin sahip olduğu oldukça kıymetli değerler, gezip görmeye değerdir. 2003 yılından bu yana düzenlenmekte olan Uluslararası Bodrum Bale Festivali, bölgenin daha da ilgi görmesinin bir sebebi olmakla birlikte, en önemli kültürel faaliyetidir. Diğer taraftan 2010 yılından bu yana düzenlenen Bodrum Barok Müzik Festivali de bölgeyi ziyaret etmek için geçerli olabilecek bir sebeptir. Muğla ’nın batı köşesinde yer alan ilçe, büyük bölümü ile yarımada içerisinde yer alır ve denizin tüm güzelliğini özümsemiştir.

Bodrum’un ikliminden bahsetmek gerekirse, Akdeniz ve Ege iklimini iki yönden hisseden bölge, yarımada olma özelliği ile mikro klima alan özelliği göstermektedir. Yaz ayları sıcak ve kuran olan, tatile son derece elverişli olan Bodrum, kış aylarında ise sadece ılık ve yağışlıdır. Dolayısıyla Bodrum aslında sadece yaz tatili için uygun olan bir bölge değildir. Kış aylarında da ılık iklimi ile ziyarete açıktır ve yazın kalabalığından arındığı için huzur doludur. Kar yağışı ise bu bölgede en son 2004 yılında bir kez görüşmüştür. Dolayısıyla kış mevsiminde rahatlıkla Bodrum’a tatile gelebilirsiniz ve huzur ile geri dönüp yaşamın temposuna daha enerjik bir şekilde dâhil olabilirsiniz.

Bodrum’un Gezilecek Yerleri

Bağla Koyu

Bodrum, doğası ve coğrafi özellikleri gereği, çok sayıda güzel koy ile süslüdür. Bu koylardan ilgi çeken bir tanesi ise Bağla Koyu ‘dur. Bodrum’un merkezine sadece 14 km uzaklıkta olan koy, mutlaka vakit geçirmek isteyeceğiniz hem güzel hem de huzurlu bir yerdi. Bu yüzden de bölgenin tadını çıkarmak için buraya uğramayı unutmamalısınız. Genel itibariyle Bodrum’un çok fazla gezi noktasına sahip olmasına karşın en azından sıraladığımız noktaları görmelisiniz.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, bölgenin en önemli tarihi değerlerinden olan Bodrum Kalesi’nin kapsamında yer alır ve kalenin yapıldığı tarihten itibaren günümüze kadar varlığını korumuştur. Sahip olduğu nitelikler ve sergilediği değerler bakımından ülkemizin sayılı müzelerinden biri olan nokta, çok sayıda sualtı eserini sergilerken, müzenin en kıymetli parçası ise günümüze kırılmadan ulaşmış olan cam vazodur. Bodrum’un olmazsa olmaz ziyaret noktası olan müzeyi, gezi programınıza dâhil etmeyi unutmayın.

Bodrum Osmanlı Tersanesi

Antik çağlarda dahi tersane olarak kullanılmış olan alan, Osmanlı döneminde donanma için sürekli gemi üretiminde bulunmuş ve imparatorluk için büyük önem taşımıştır. Bu sebeple de tersane saldırılara karşı temkinli olmak için yapılmış bir gözetleme kulesine sahiptir. Bugün ise Bodrum Osmanlı Tersanesi ‘nin sahip olduğu sanat galerisi de ziyaret için geçerli bir sebep olacaktır.

Pedasa Antik Kenti

Ege bölgesi hemen hemen her şehrinde mevcut olan antik kentleri ile çok özel bir niteliğe sahiptir. Pedasa Antik Kenti de Bodrum topraklarında yer alan kıymetli antik kentlerden biri olarak biliniyor. İlçe merkezine sadece 4 km uzaklıkta yer alan antik kent, yerel halk tarafından Gökçeler adı ile anılmaktadır. Bölgede bulunan antik kentlerin en korunmuşlarından biri olması sebebi ile Pedasa Antik Kenti’ni ziyaret ederek, tarihi bir yolculuk yapabilirsiniz.

Adaboğazı

Adaboğazı yani diğer adı ile Akvaryum Koyu, olağanüstü güzelliği, berrak suyu ve doğası ile bu ismi almıştır ve huzurun adı olarak bilinir. İlçenin birbirinden güzel iki noktası olan Gümbet ve Bitez arasında bir konuma sahip olan koy, tekne ile ya da Bitez üzerinden kara yolu ile ulaşılabilir bir noktadır. Masalsı güzelliğe sahip olan Akvaryum Koyu, ülkemizin görülmesi gereken değerlerinden biridir.

Bodrum Barlar Sokağı

Bodrum her noktası ile farklı bir güzellik ve sürprizdir. Bir ilçe olmasına karşın çok fazla değeri kapsamında tutar. Barlar sokağı ise burada eğlencenin merkezi olarak bilinir. Doğal güzellikler, tarihi değerler arasında geçireceğiniz gün, denizin tadını çıkaracağınız tatilinizi, akşamları burada geçirerek tamamlayabilirsiniz. Harika atmosferi ile dillere destan olan Bodrum Barlar Sokağı, eğlenceli ve unutulmaz anılara sahip olacağınız bir duraktır.