Dil Seçiniz

İzmir – Antalya Uçak Bileti

Ulaşım imkânlarının çeşitlenip hayatımızı kolaylaştırdığı, hatta uçak bileti fiyatlarının da büyük oranda düştüğü düşünülecek olursa, hava yolu ulaşımı anlamında önemli gelişmeler gözleniyor ülkemizde. İzmir ise hava yolu ağı açısından ülkemizin merkez teşkil eden noktalarından biridir. Bugün İzmir ’den ülkemizin hemen hemen her noktasına hava yolu ulaşımını kullanarak varmak mümkündür. İzmir’den Antalya rotası ise yoğun bir ilgi ile karşılanan hatlardan biridir. Özellikle de bahar ve yaz aylarında turistlerin akın ettiği Ege ve Akdeniz kıyılarımıza ulaşımda tercih edilmektedir. İzmir – Antalya uçak bileti satın alarak, Antalya ’ya hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Üstelik konforlu da bir ulaşım gerçekleştirirsiniz. Diğer taraftan bugün ülkemizin pek çok noktasından İzmir uçak bileti ya da Antalya uçak bileti satın alarak, hızlı ve konforlu bir yolculuk gerçekleştirme imkânına sahipsiniz.

Antalya Havalimanı

Antalya Havalimanı, Türk Hava Yolları başta olmak üzere, AnadoluJet, Pegasus Hava Yolları, OnurAir ve BoraJet gibi ülkemizden hizmet veren hava yolu şirketleri ile birlikte, pek çok yabancı hava yolu şirketi için önemli bir duraktır. 1960 yılında hizmete giren tesis, kent merkezin uzaklığı ile avantaj teşkil ediyor. Antalya şehir merkezine uzaklık sadece 13 km olduğu için kente gelecek olanların da en çok tercih ettiği ulaşım şekli hava yolu oluyor. Hem iç hatlar hem de dış hatlar terminaline sahip olan havalimanı, sadece sivil niteliklidir ve yüksek potansiyel ile hizmet vermektedir.

Antalya Havalimanı’na Nasıl Ulaşılır?

Antalya Büyükşehir Belediye Otobüsleri

Antalya Belediye Otobüsleri, kent genelinde en çok tercih edilen şehir içi ulaşım şeklidir. Havalimanına ulaşımda da rahatlıkla tercih edilebilen bu seçenek, en uygun fiyatlı ulaşım imkânı da sayılmaktadır. Ancak fazla eşya taşımanız zorlayıcı olabilir hatta mümkün olmayabilir. Bu sebeple, eşyanızın çok olduğu yolculuklarda diğer seçenekleri tercih etmelisiniz.

HAVAŞ Servisleri

Havalimanı ulaşımlarında oldukça önemli bir avantaj olan HAVAŞ servisleri, hem uygun fiyatlı hem konforlu bir seçenektir. Belli saat ve güzergâhlar ile hareket eden servisleri tercih edebilirsiniz. Yolculuğunuz öncesinde, internet üzerinden hem güzergâh hem de saat bilgisini edinebilir ve programınızı yapabilirsiniz. Havalimanından hareket saatleri genellikle uçakların iniş saatlerine göre planlandığından çok avantajlı olmaktadır. Aynı şekilde kent merkezinden de kalkış saatlerine uygun olarak hareket edildiğinden, hareket saatlerine hâkim olmak önemlidir.

Taksi

En hızlı ulaşım şekli olarak niteleyebileceğimiz taksiler, her an havalimanında elinizin altında olduğundan büyük bir kolaylıktır. Ayrıca konfordur da. Eşyanız çok olduğunda da hiç düşünmeden taksileri tercih ederek şehrin istediğiniz noktasına gidebilirsiniz. Şehir merkezinin yakın olması sebebi ile ulaşım masrafınız da çok fazla olmayacaktır. Tüm bu sebepler ile rahat ve endişesiz bir yolculuk için taksileri tercih edebilirsiniz.

Antalya Hakkında Genel Bilgiler

Güzel güney kıyılarımızın güzel şehri Antalya, adeta bir cennettir. Turistlerin ülkemizde en çok akın ettiği nokta olması da tam da bu sebeptendir. Yüzölçümü anlamında ülkemizin 6. Büyük kenti olan Antalya’nın çevresinde de Muğla, Konya ve Isparta gibi özel kentler yer alıyor. Kökü çok eski tarihlere ulaşmakla birlikte, özellikle Antik döneme ait çok fazla eser dikkat çekmektedir. Antalya bugün ülkemizdeki antik kentlerin çok büyük bir bölümünü sınırları içerisinde tutuyor. Kimi çok daha korunmuş bir şekilde günümüze ulaşsa da kimisinin sadece küçük kalıntıları mevcuttur. Çok değerli parçalarını ise müzelerde görmeniz mümkün. Dolayısıyla antik döneme ilgi duyuyorsanız, Antalya sizin için adeta bir cennet olacaktır. Diğer taraftan ülkemizin en güzel kıyıları da burada yer aldığından tatil için idealdir.

Antalya gezinizden önce kentin iklim ve bitki örtüsünden bahsetmek gerekirse, genel olarak Akdeniz iklimi hâkim iklim türüdür. Bu sebeple yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar da ılık ve yağışlıdır. Yaz aylarında sıcaklık 40 derecelere kadar ulaştığından, muhteşem denizin keyfine varmama ihtimaliniz yok gibidir. Ancak kış aylarında da sıcaklık 10 – 20 derece seviyesinde olduğu için kentin tarihi ve doğal güzelliklerini görmek için ideal olabilmektedir. Siz eğer yaz tatiliniz için bu rotayı değerlendiriyorsanız, bahar ve yaz aylarını düşünebilirsiniz. Özellikle de bahar ayları, yaz aylarına göre daha sakin ve daha huzurlu geçmektedir.

Antalya’nın Gezilecek Yerleri

Köprülü Kanyon

Köprülü Kanyon, daha çok Rafting tutkunlarının arasında popüler olan muhteşem bir doğa harikasıdır. Isparta’ya kadar uzanan kanyonun üzerinde yer alan iki adet köprü buraya bu ismi vermiştir. Rafting bölgesi olarak bilinen Köprülü Kanyon, hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğramakta, heyecanlı sporlara ilgi duyanların da vazgeçilmez durağı olmaktadır. Sırf burada Rafting yapmak için Antalya’ya gelenler dahi olmaktadır.

Olimpos Antik Kenti

Geçmişi M.Ö. 2. yüzyıla kadar uzanan Olimpos Antik Kenti, M.S. 15. yüzyıla kadar varlığını sürdürmüştür. Likya bölgesi olarak adlandırılan bölge içerisinde en ilgi çekici antik kent olma özelliği sebebi ile dikkatleri çeken ve çokça ziyaretçi çeken bu nokta, gezi programınızda mutlaka yer almalıdır. Hele de tarihe, antik dönemlere ilgi duyuyorsanız, burada ilginizi çekecek çok fazla şey bulacaksınız. Bu noktanın, kentin önemli noktalarından biri ve tatilcilerin ilk tercihlerinden de biri olan Kemer ‘e ortalama uzaklığı 40 kilometredir.

Manavgat Şelalesi

Manavgat ilçesine adını veren şelale, kentin en önemli doğal güzelliklerinden biridir ve kesinlikle Türkiye’nin de en görülmeye değer noktalarındandır. Adeta huzurun adı olan Manavgat Şelalesi, enerji depolamak için ideal bir gezi rotası olacaktır. Antalya şehir merkezine uzaklığı ise ortalama 80 kilometre kadardır ve kesinlikle bu yolu çektiğinize değecek, özel bir doğal güzelliktir. Yorgunluğunuzu atıp, harika manzara eşliğinde doğayı yeniden keşfetmek için Manavgat ‘a gitmelisiniz.

Antalya Tarihi Saat Kulesi

Kale Kapısı mevkiinde yer alan Antalya Tarihi Saat Kulesi, kentin en eski yapılarından biri olmakla birlikte, kent merkezinde yer alması ile oldukça ünlüdür. Eğer Antalya’nın merkezine uğrayacaksanız Saat kulesini de görmeme gibi bir şansınız yok. 1901 yılında inşa edilen kule, Sadrazam Küçük Sait Paşa tarafından inşa ettirilmiştir ancak II. Abdülhamit için inşa edilmiştir. Kare gövdeli olan yapı, kentin siluetinde yer alan önemli bir değerdir.

Kleopatra Plajı

Antalya’da deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak için en ideal yerdesiniz. Uzunluğu neredeyse 2 kilometreyi bulan bu muhteşem plaj, kentin en çok ilgi gösterilen sahillerinden biridir. Kleopatra plajı, ismi ise Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın gelip yüzdüğü sahillerde yer aldığı için bu isim ile anılıyormuş. Altın renkli kumları, turkuaz denizi ile dinlenebileceğiniz plaj, tatil rotanız dahi olabilir.

Murat Paşa Camii

Antalya’nın merkezinde yer alan en önemli ziyaret noktalarından biridir Murat Paşa Camii. Yapımı ile ilgili net bir bilgi bulunmamakla birlikte, Sadrazam Kuyucu Murat Paşa tarafından yapıldığı düşünülmektedir. Mimari özellikleri ve dini değeri, camiyi değerli kılmaktadır. Mimariye ve özellikle de İslami eserlere ilginiz varsa Murat Paşa Camii sizi etkileyecek bir eser olabilir. Deniz, kum ve güneş üçlüsü ile geçirdiğinizin tatilinize renk katmak ve farklılaştırmak için bu tip tarihi değerleri ziyaret edebilirsiniz.