Dil Seçiniz

Ankara – Sinop Uçak Bileti

Türkiye’nin kuzey ucu olan Sinop, havalimanı sayesinde yeni bir ulaşım ağına kavuşmuştur. Bu şekilde konforlu bir ulaşım şekli, kent sakinlerine sunulmuş ve yaygınlık kazanmıştır. Ankara – Sinop uçak bileti satın alma ya da Ankara uçak bileti ya da Sinop uçak bileti gibi ihtiyaçlarınızda www.ucakbileti.com.tr adresini tercih edebilirsiniz. Böylece, uçak bileti satın almanın zorluklarından kurtulacağınız gibi, en düşük fiyatlara da kavuşacaksınız. Seyahat etmenin en keyifli hali için bu kolaylığı tercih etmeniz önerilmektedir. Ayrıca zaman kaybının da önüne geçerek, çağa uygun hizmet anlayışı ile tanışacaksınız.

Sinop Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Şehir merkezine ortalama 8 km uzaklıkta yer alan Sinop Havalimanı, 1993 yılından bu yana hizmet vermektedir. Sivil özelliği ile dikkat çeken tesis, iç ve dış hatlar terminallerine sahip olması ile kapsamlı bir hizmet vermektedir. Havalimanına şehrin farklı yerlerinden ulaşımda taksi, hava yolu şirketlerinin servisleri ve kiralık araçlar kullanılabiliyor. Güzel Karadeniz kenti Sinop’a gitmek için tercih edebileceğiniz hava yolu şirketleri ise SunExpress ve Türk Hava Yolları gibi şirketlerdir. Bu sayede keyifli bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü konforlu bir yolculuk gerçekleştirecek yok yorgunluğu hissetmeyeceksiniz. Ayrıca tesisin 2001 ile 2008 yılları arasında kapalı kalıp daha sonra açılmış olması, bugün daha fazla yoğunluk hissedilmesinin temel sebebidir.

Sinop Hakkında Genel Bilgiler

Sinop’un geçmişine bakacak olursak bir kale – şehir olarak kurulmuş olduğunu görmekteyiz. Kale ile birlikte kurulan şehir, doğu yönlü olarak yayılmış ve zaman içerisinde bugünkü şeklini almıştır. Limanı ile de her zaman önem taşımış olan şehrin, konumu itibariyle liman özelliğine sahip olmaması düşünülemez. Şehrin isimlendirilmesi ile bilindiği kadarıyla antik çağa kadar ulaşmaktadır. Kentin tespit edilebilmiş olan en eski ismi ise Sinope’dir ve bugünkü şekline bakacak olursak çok da değişmediğini anlamaktayız. Sinop’ta iklim özellikleri iç içe geçmiş şekildedir. Mevsimler arası sıcaklık farkları çok fazla değildir ve genel olarak nemli ve yağışlı bir hava söz konusudur. Kış aylarında da ziyaret etmenin mümkün olduğu şehir, bahar ve yaz aylarında daha keyiflidir.

Sinop’un Gezilecek Yerleri

Sinop Kalesi

Sinop Kalesi, kale-şehir olarak adlandırdığımız kentin en eski tarihsel değeri olması sebebi ile son derece kıymetlidir. Bu mükemmel yapının inşa tarihi için oldukça eski tarihlere uzanmak gerekiyor. M.Ö. 7. Yüzyılda inşa edildiği sanılıyor. Roma, Bizans ve Anadolu Selçukluları döneminde çeşitli boyutlarda onarım gören eser, günümüze de oldukça sağlam bir şekilde ulaşmayı başarmıştır. Yüksekliği 25 metreyi bulan yapı, tahmin edilebileceği üzere, oldukça ihtişamlıdır.

Boyabat Kaya Mezarları

Sinop’un biraz geri planda kalmış olan bu değerleri, kesinlikle tanıtılması gereken, kent gezilerine dâhil edilmesi gereken unsurlardır. Boyabat Kaya Mezarları, Kalker kayalara oyularak yapılmıştır ve yüksekliği 200 metreyi bulmaktadır. Paflagonyalılar tarafından yapıldığı sanılan mezarlar son derece eski dönemlere ışık tutması sebebi ile kıymetlidir.

Hamsilos Koyu

Karadeniz’in en büyüleyici kıyısıdır Hamsilos Koyu. Bu sebeple de oldukça kıymetli ve ülke genelinde üne sahiptir. Özellikle Karadeniz turuna çıkanlar, bu güzel durağı atlamadan keyifli bir gezi gerçekleştirirler. Özellikle gün batımı burada bir başka güzel! Sinop ile koyun arasındaki uzaklık sadece 11 km olduğu için yaz kış cazip bir duraktır. Doğal güzelliklere ilgisi olanlar, özellikle kentin bu bölgesini atlamamalılar. Burası adeta bir huzur noktasıdır ve yılın kalanı için enerji toplamanızı sağlayacak bir cennet köşesidir. Sinop birbirinden güzel köşeleri ile seyahat severleri bekliyor. Ulaşım imkânlarının kolaylığı ile geç kalmadan programınızı yapmaya başlayabilirsiniz.