Dil Seçiniz

Ankara – Samsun Uçak Bileti

Ankara, başkent olarak ulaşım imkânları ile takdire şayandır. Hava yolu ulaşımında gelişim gösteren ülkemiz, artan havalimanları ile dikkat çekiyor. Samsun Havalimanı da Ankara ile Samsun arasındaki bağlantıyı sağlayan önemli bir tesistir. Bugün Ankara – Samsun uçak bileti satın almanız, iki kent arasında sadece 1 – 2 saat içerisinde kolayca ulaşım sağlamanız için yeterlidir. Ülkemizin her yerinden Ankara uçak bileti ile başkente konforlu ulaşımın mümkün olması gibi Samsun uçak bileti de kente ulaşım için yeterlidir. Uçak bileti alımlarında ise www.ucakbileti.com.tr adresi son derece cazip bir seçenektir. Hem kolayca uçak bileti satın alabiliyorsunuz hem de en cazip fiyatlara ulaşabiliyorsunuz.

Samsun Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Türk Hava Yolları, AnadoluJet, SunExpress ve OnurAir gibi şirketler aracılığı ile ulaşabileceğiniz tesis, ilk olarak 1958 yılında hizmete girmiştir ve 1999 yılına kadar aynı şekilde bu süreç devam etmiştir. 2000 yılı ile birlikte ise Bakanlar Kurulu’nun kararı ile hava hudut kapısı ilan edilmiştir. Bugün oldukça yoğun olan bir havalimanı olma özelliğine sahiptir. Sivil niteliği olan tesis, hem iç hatlar hem de dış hatlarda yoğun bir trafiğe sahip. Siz de dilediğiniz noktadan buraya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanının Samsun şehir merkezine uzaklığı ortalama 25 kilometredir ve havalimanı ile bağlantıda otobüs, servis ve de taksiler kullanılabilir. Ayrıca araç kiralama seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Samsun Hakkında Genel Bilgiler

Orta Karadeniz bölümünde yer alan Samsun, Karadeniz turu yapanların vazgeçilmez duraklarından biridir. Karadeniz’in başkenti nitelemesini sonuna kadar hak eden şehir, Atatürk’ün şehri olarak bilinir. Şehrin geçmişine bakacak olursak ise M.Ö. 5000 – 3500 yıllarına kadar uzandığını görmekteyiz. Pontus, Roma, Bizans ve Osmanlı gibi çok sayıda medeniyetin etkisini hissetmiş olan bu topraklarda her bir medeniyetin izini bugün dahi okumak mümkün. Bu sebeple de Samsun, bugün en keyifli gezi duraklarından biridir. Şehrin iklimi ise Karadeniz bölgesi etkisi altında olsa da iç kesimlere doğru uzandıkça sertleşmektedir. Buna bağlı olarak bölge bölge kışların çok sert geçtiği gözlenir. Bahar ve yazlarında daha keyifli bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik bu dönemlerde kentin doğası da uyanmış olacağından çok daha doğru bira seyahat zamanıdır.

Samsun’un Gezilecek Yerleri

Fazıl Ahmet Paşa Medresesi

Yıllara meydan okuyan bir mimari, adeta bir tarih tanığıdır Fazıl Ahmet Paşa Medresesi. Vezirköprü ilçesinde yer alan medrese, 1661 yılında ismini aldığı Fazıl Ahmet Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. Medrese bugün bir halk kütüphanesidir ve kapsamındaki kıymetli kitaplar ile adeta bir müzedir. Şehrin en çok ziyaret edilen turistik duraklarından biri olması sebebi ile de sizin de Samsun’a gelmişken ziyaret etmenizi önermekteyiz.

Tekkeköy Mağaraları

Kent merkezine ortalama 14 km uzaklıkta yer alır Tekkeköy Mağaraları. 1941 yılında mağaralarda yapılan araştırmalar ve bilimsel çalışmalar, bu bölgenin önemini daha da ortaya çıkarmıştır. Bu sebeple de o tarihten bu güne zaman geçtikçe kıymetlenen bir değerdir Tekkeköy Mağaraları.

Gazi Müzesi

Aslında ilk dönemlerinde bir otel olan bu bina, 1902 yılında inşa edilmişti ve ismi de Mantika Palas’tı. Ancak Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ile yapı nitelik değiştirdi. Atatürk’ün tüm Samsun seyahatlerinde bu oteli tercih etmesi, yapının bugünkü niteliğini belirlemiştir. Bir Atatürk müzesi özelliği gösteren yapı, mimari özellikleri ile de dikkat çekiyor. Merak edilen dönemlerde otel olarak hizmet vermiş olması, ince süslemeleri göz dolduruyor. Burada yer alan koleksiyonlar ile birlikte ise geçmişe hoş bir yolculuk yapabilirsiniz.