Dil Seçiniz

Ankara – Kars Uçak Bileti

Ankara’dan Kars gibi Anadolu’nun pek çok kentine artık hava yolu ulaşımı ile ulaşabiliyoruz. Özellikle son yıllara yaygınlaşan bu imkân, sanılandan daha büyük etkiler yarattı ve günden güne bu bölgede seyahat eden yolcu kitlesinin arttığı gözleniyor. Kars’a kolay ulaşım için Ankara – Kars uçak bileti satın almanın yeterli olması, hayatımızdaki seyahatlerin sayısını da artırmış olabilir. Çünkü ülkemizin pek çok kenti için bu durum geçerli. Özellikle www.ucakbileti.com.tr üzerinden Ankara uçak bileti ya da Kars uçak bileti satın alırken en uygun fiyatların yakalanması, bir avantaj olarak düşünülebilir. Siz de Kars’a bu noktadan uçak bileti satın alıp, hem tasarruflu bir yolculuğa çıkabilirsiniz, hem de unutulmaz anılara doğru yol alabilirsiniz.

Kars Harakani Havalimanı

Kars Havalimanı ’na ülkemizin farklı noktalarından ulaşmak için Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus Hava Yolları ve SunExpress gibi şirketleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde size hava yolu ulaşımında pek çok seçenek sunulmuş oluyor. Kars Harakani Havalimanı ‘nın geçmişine bakacak olursak ise 1988 yılında hizmete açıldığını görüyoruz. Ancak bunun yanında tarifeli seferlere açılması ancak 1993 yılında mümkün olmuştur. Bugün de tarifeli seferler ve yoğun bir trafik ile hizmet vermeyi sürdürüyor. Bugün sadece sivil özellikleri olan bir tesistir ve hem dış hatlar hem de iç hatlar terminalleri ile hizmet vermektedir. Son olarak havalimanına şehir merkezinden ulaşım imkânlarına değinecek olursak, en çok tercih edilen seçenekler olarak Türk Hava Yolları ve SunExpress gibi şirketlerin yolcu servisleri bulunmaktadır. Bunun yanında hem belediye otobüsleri hem de taksiler hizmetinizde. Konforlu bir seçenek olarak araç kiralamayı da düşünebilirsiniz.

Kars Hakkında Genel Bilgiler

En eski zamanlarında Bagratlı Krallığı gibi pek çok medeniyete başkentlik yapmış olan bu sınır kenti, günümüze kadar hep özel bir anlam ve önemi olan bir şehir olarak ulaşmıştır. Havalimanı ile birlikte sınırlarını genişletip, tarih boyunca biriktirdiği değerlerini görücüye açtığı söylenebilir. Çünkü Anadolu kentlerinin ortak özelliği olarak, kültürel anlamda oldukça zengin olan bir kenttir. Karasal iklim etkisi altında bulunan Doğu Anadolu kenti, hem yüksekliği hem de denizden sıra dağlar ile ayrılıyor olması sebebi ile oldukça sert bir iklime sahiptir. Bu durumda kente yapacağınız seyahatleri bahar ve yaz aylarına kaydırmanızı gerektirebilir. Elbette ki Kars, kış aylarında, kar örtüsü altında bambaşka bir güzelliğe sahiptir. Bunu da unutmamak gerek. Kış döneminde Sarıkamış Kayak Merkezi sizin için tatil rotası olabilir.

Kars’ın Gezilecek Yerleri

Kars Kalesi

Kars Kalesi ‘nin mevcut olan kitabesine göre yapımı 1152 yılında tamamlanmıştır ve Sultan Melik İzzettin’in emri ile yapılmıştır. Ne yazık ki 1386 yılında kale Timur’un orduları tarafından harabeye çevrilmiştir ve 1579 yılında Osmanlı Sultanı 3. Murat’ın emri ile yeniden yapılmıştır.

Kars Müzesi

Kars Müzesi, bugünkü şekli ile 1981 yılından bu yana hizmet vermektedir ve bu tarihte kent için son derece önemli bir adım atılmıştır. Şehrin kıymetli kültürel değerlerini en iyi şekilde görebileceğiniz müze, arkeolojik, etnografik ve taş eserler ile hizmet veriyor.

Ani Harabeleri

Kars şehrinin merkezine ortalama 48 km uzaklıkta yer alan Ani Harabeleri, Türkiye – Ermenistan sınırına çok yakın bir noktadadır. Bu harabelerin tarihinin ise M.Ö. 350 – 300’lü yıllara uzandığı sanılıyor. Selçuklu eserlerine de yer veren yapı, geçmişte çok fazla saldırıya maruz kalmıştır ve bu sebebe bağlı olarak bugün harap bir haldedir. Bu durum taşıdığı ihtişamı gizleyemediğinden siz de gidip görebilirsiniz.