Dil Seçiniz

Ankara – Erzurum Uçak Bileti

İki kenti birbirine bağlayan en konforlu ve en avantajlı ulaşım şekli şüphesiz ki hava yolu ulaşımıdır. Bu anlamda yaşanan gelişmeler, hava yolu ulaşımına olan talebi de arttırdığından, Ankara – Erzurum uçak bileti satın alırken daha fazla seçenek ile karşılaşabiliyorsunuz artık. Üstelik Ankara uçak bileti ya da Erzurum uçak bileti satın alacağınız zaman www.ucakbileti.com.tr adresini tercih ederseniz, en düşük fiyatlara en kolay satın alma imkânları ile ulaşmış oluyorsunuz. Bu da seyahat severler için son derece cazip bir durumdur. Seyahat rotanızı belirlediğinize göre şimdi detaylı bir planlama yapabilirsiniz. İşte sizin için derlediğimiz, havalimanı ve ulaşım bilgileri ile ayrıca görülmeye değer gezi durakları!

Erzurum Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Erzurum Havalimanı ’na doğru hareket etmeden önce bu yönde hizmet veren yani tercih edebileceğiniz hava yolu şirketlerinden bahsetmek gerekirse, Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, SunExpress ve AnadoluJet ilk sırada sayılabilir. Erzurum Havalimanı ‘nın tarihine bakacak olursak ise ilk olarak 1947 yılında Devlet Hava Yolları adı ile kurulduğunu görüyoruz. Bugün kullanılan bina ve bugünkü havalimanı niteliği ise 2005 yılı ile birlikte kazanılmıştır. Sivil ve askeri özelliklerinin yanında tesis hem iç hatlar hem de dış hatlar terminal binaları ile hizmet veriyor bugün. Otobüs, servis, taksi ve de araç kiralama seçenekleri ise hem şehir merkezi, hem de şehrin farklı noktalarına ulaşımda tercih edilebilecek olan ulaşım imkânlarıdır.

Erzurum Hakkında Genel Bilgiler

Henüz tarihin ilk dönemleriyken dahi sahnede olan Erzurum, her zaman kıymetli bir şehir olmuştur. Rize, Artvin ve Kars gibi şehirler ile de komşu olan Erzurum, bugün geçmişin tüm değerlerini bünyesinde barındırması sebebi ile ideal bir gezi noktasıdır. Bunun yanında kayak merkezi gibi doğal güzellikleri sebebi ile sahip olunan değerleri de turistlerin tercih etmesinde önemli bir etken olmaktadır. Erzurum, ülkemizin en yüksek ve en soğuk kentlerinden biridir. Bu durum yükseltisi ile birlikte, kayak için uygun olmasını sağlarken, tarihsel ve kültürel geziler için de bahar ve yaz aylarını uygun hale getirmektedir. Kentte kışlar soğuk geçerken yaz ayları sıcak be kuraktır.

Erzurum’un Gezilecek Yerleri

Çifte Minareli Medrese

Çifte Minareli Medrese, adeta Erzurum’un bir simgesidir. Yapının geçmişi hakkında çok fazla bilgi bulunmasa da yapım tarihinin 13. yüzyıl olduğu sanılmaktadır. Ayrıca bir diğer ismi olarak Hatuniye Medresesi söylemi mevcuttur. Bunun ise Alaattin Keykubat’ın kızı Hundi Hatun ya da İlhanlı hanedanlarından Padişah Hatun tarafından yaptırılmış olma ihtimaline dayandığı düşünülüyor.

Tortum Şelalesi

Tortum Şelalesi, Türkiye’nin en yüksek ve en görkemli şelalesi olarak bilinmektedir. Ayrıca buna bağlı olarak debisi de en yüksek olan şelaledir.  Kentin de en dikkat çeken doğal güzelliklerinden biridir. Buna bağlı olarak, özellikle de bahar ve yaz aylarında yani şelalenin en canlı olduğu dönemlerde kente gidiyorsanız, mutlaka Tortum Şelalesi’ni de görmelisiniz.

Nene Hatun Milli Parkı

Kurtuluş Savaşında verdiği üstün mücadele ile tarih kitaplarında yer etmiş olan Nene Hatun, Erzurum’da bu doğal park ile anılmıştır. Nene Hatun Milli Parkı, muhteşem bir doğanın izlendiği bölgedir ve bu sebeple de turistler için tam anlamı ile bir huzur kaynağıdır. Ayrıca Erzurum’un bir simgesi olarak da bilinir. Kente gelenlerin uğramadan gitmedikleri bir durak olarak nitelenmesi çok da yanlış olmayacaktır. Çünkü her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünür burada doğa ve eşi benzeri olmayan bir görünüm kazanır.