Dil Seçiniz

Adana – Muş Uçak Bileti

Adana üzerinden Türkiye turuna çıkmaya ne dersiniz? Hava yolu ulaşımının sunduğu konfor ve çok daha fazla avantaj ile artık bu tür seyahatler sizin için çok kolay hale gelmiş durumda. Hiçbir detayı dert etmeden, basit bir program ile yola koyulabilirsiniz. Bugün tek yapmanız gereken, fiyatları neredeyse otobüs bileti fiyatlarına kadar düşen Adana – Muş uçak bileti gibi rotanıza uygun uçak bileti satın almak olacaktır. Daha sonra ise unutulmaz anılar biriktireceğiniz yolculuğunuz başlıyor. Ayrıca daha rahat bir şekilde uçak bileti satın almak, bunu yaparken de tasarruf sağlamak isterseniz www.ucakbileti.com.tr çok daha cazip olacaktır. İhtiyacınız olan sadece internete bağlanabileceğiniz bir cihaz ve de internet bağlantısı. Birkaç dakika içerisinde Adana uçak bileti ya da Muş uçak bileti satın alabilirsiniz.

Muş Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

1992 yılında hizmete girmiş olan Muş Havalimanı, kentin ulaşım imkânları anlamında oldukça büyük bir anlam taşıyor. Çevre merkezlere yakın oluşu da bu durumda oldukça etkili diyebiliriz. Çünkü şehrin merkezine ortalama 17 km kadar uzakta yer alan tesis, Bitlis’e 80 km uzaklıkta iken, Hasköy ilçesine de sadece 20 km kadar bir uzaklıkta konumlanmıştır. Sivil ve askeri özellikleri bulunan Muş Havalimanı, sadece iç hatlarda hizmet vermesine karşın nispeten yoğun bir trafiğe sahiptir. Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları gibi çeşitli firmaları tercih ederek siz de Muş’a rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kent içi ulaşımda ise otobüs, servis ve taksi gibi araçları kullanabilirsiniz.

Muş Hakkında Genel Bilgiler

Muş, Çavuş Dağı eteklerinde kurulmuş bir şehirdir. Kentin tarihteki merkezine bakacak olursak ise bugün halen mevcut olan Muş Kalesi ve çevresini görmekteyiz. Dolayısıyla Muş’ta en ilgi gören yerlerden biri de bu kaledir ve çevresindeki yerleşim alanlarıdır. Daha çok Malazgirt ve de Alpaslan ile özdeşleşen kent, Anadolu Selçuklu eserleri ile doludur ve de her biri bir diğerinden kıymetli olan bu eserler, ülkemizin de en ilgi görenlerindendir.  Doğu Anadolu bölgesinde yer alması sebebi ile sert karasal iklime sahip olan Muş’ta keyifli bir gezi için mutlaka bahar ve yaz ayları tercih edilmelidir. Aksi takdirde, soğuk sebebi ile geziniz kesintiye uğrayabilir.

Muş’un Gezilecek Yerleri

Arak Manastırı

Arak Manastırı aslında bugün bir harabe niteliğine sahiptir. Bun karşın halen turistlerin ilgisini çekiyor. Karaçavuş dağlarının doğu doğrultusunda, bir yaylanın zirvesinde yer alan manastır, dini özelliğinden ziyade mimari niteliği ile merak uyandırıyor ve çok sayıda turistin gezi programında yer alıyor. Siz de Muş’a gelirken, zamanınızı doğru değerlendirmek için erkenden programınızı hazırlayın ve Arak Manastırı’nı da eklemeyi unutmayın.

Muş Kalesi

Kentin en önemli tarihi değeri ve de merkezi özelliğine sahip olan Muş Kalesi, Moğol ve Ermeni istilalarına sahne olmuş, son derece köklü ve de ihtişamlı bir eserdir. Bugün ise park haline getirilmiştir ve mükemmel havası ile özellikle yaz aylarında çokça ziyaretçi almaktadır. Güzel bir manzara ve keyifli bir gün için siz de tercih edebilirsiniz.

Alaaddin Bey Hamamı

Tarihi hamam olması sebebi ile kent sakinleri kadar turistlerin de ilgi gösterdiği hamam, adeta bölge kültürünün en önemli temsilcilerinden biridir. Alaaddin bey tarafından yaptırıldığı bilinen hamam, aynı isim ile anılan Alaaddin bey camii ile aynı dönemde inşa edilmiştir. Yapının detaylarında göreceğiniz tarihsel esintiler burada geçireceğiniz huzurlu dakikaları keyifli hale getirecektir. Siz de en azından birkaç saatinizi hamama ayırarak, kendinizi şımartabilirsiniz.