Dil Seçiniz

Adana - Kastamonu Uçak Bileti

Kastamonu Karadeniz’in kıyısında konumlanmıştır ve yurdumuzun eşsiz şehirlerinden biridir. Özellikle kalabalık şehir yaşantısından sıkılanlar için gidilmesi gereken bir yer olduğunu söyleyebiliriz. Gerek tarihi değeri çok büyük olan limanları gerekse Anadolu’nun en yüce dağlarından Ilgaz’a olan yakınlığıyla dört mevsim yerli ve yabancı turist çeken bir şehrimizdir. Adana – Kastamonu uçak bileti satın alarak bu güzel şehre her mevsim gidip farklı bir güzellikle karşılaşabilirsiniz. Kastamonu uçak bileti satın alarak rahat ve konforlu bir yolculukla Kastamonu’ya ulaşmanız mümkün. Üstelik bilet satın almak da artık çok kolay. Bu anlamda en iyilerden biri olarak www.ucakbileti.com.tr  hizmetinizde. Buradan çok uygun fiyatlarla bilet satın alabilirsiniz. Adana uçak bileti gibi basit bir aramayla istediğiniz gün ve saatteki uçak biletlerine ulaşabilirsiniz.

Kastamonu Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Başta Türk Hava Yolları olmak üzere Pegasus Hava Yollarını da seyahatinizde tercih edebilirsiniz. Kastamonu Havalimanı’na ulaşmak için Türk Hava Yolları’nın yolcu servisleri şehir içindeki çeşitli noktalardan her gün hizmet vermekte. Bunun dışında taksiyle ve özel araçlarla da ulaşım sağlanabilir. Kastamonu Havalimanı Engelsiz Havaalanı projesi adı altında Engelsiz Havaalanı Kuruluşu unvanına layık görülmüştür. Bu sebeple özel olduğunu söyleyebiliriz. Havalimanının her yerinde engelli vatandaşlarımıza kolaylık sağlayan pek çok alan söz konusudur. Otoparkta, danışma noktalarında, çoğu alanda özel tabelalarla, görme engelliler için asansörlerle ve pek çok özel olarak donatılmış alanlar mevcuttur. Ayrıca uzun sayılabilecek bir süredir hizmet veren havalimanı, günden güne artan kapasitesi ile ülke genelinde dikkat çekenlerden biri.

Kastamonu Hakkında Genel Bilgiler

Kastamonu, Sinop, Çorum, Çankırı, Karabük ve Bartın gibi şehirlere sınırı bulunan, Ilgaz Dağ’ına uzanan büyüleyici bir şehirdir. Tarihine bakacak olursak, geçmişi Hitit İmparatorluğu’na kadar uzanır. Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Osmanlılar gibi İmparatorluklara şahitlik etmiş bir şehir olması sebebi ile bugün de ilgi çekicidir. Kurtuluş savaşı zamanında çok önemli rol üstlenmiş olan Kastamonu, güvenli bir şehir olarak görüldüğünden Anadolu’ya lojistik destek anlamında hizmet vermiştir. Özellikle İstiklal yolu denilen yol, İnebolu’dan başlayıp Kastamonu üzerinden Ankara’ya giden bir şerit oluşturur. Şehri ziyaret etmek için ise her hangi bir zamanı beklemenize gerek yok. Bahar ve yaz ayları kadar kış ayları da güzel geçer şehirde.

Kastamonu’da Gezilecek Yerler

Kastamonu Kalesi

Kastamonu Kalesi şehrin en kıymetlisi olarak, bir tepe üzerine kurulmuştur ve şehirden rahatlıkla görülebilen bir yerdedir. Kaleye çıkarken belli bir noktaya kadar aracınızla çıkabilir daha sonra kısa bir yürüme yoluyla kaleye ulaşabilirsiniz. Kaleye çıkarken yürüme yolunda sevdiklerinize hediye edebileceğiniz çeşitli dekoratif eşyalar ile karşılaşabilirsiniz. Kastamonu Kalesi ’nin tarihi 12.yüzyıla dayanmaktadır ve pek çok dönemde tadilata uğrayarak da olsa günümüze kadar çok güzel bir şekilde gelmiş, tarih kokan bir yapıdır.

Ilgaz Dağı Milli Parkı

Anadolu’nun en güzel dağlarından biri olan Ilgaz Dağı’nı bilmeyen duymayan yoktur. Kastamonu – Çankırı sınırında kalan bu bölge Kastamonu’nun merkezine 40 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Hem doğal ve güzel alanlarıyla, hem de kayak yapmaya elverişli olan pistleriyle pek çok yerli ve yabancı turisti kendine çeken doğal alan, bozulmamış ormanlarında çeşitli bitkiler ve ağaçlar ile ziyaretçilerini büyülüyor. Özellikle kış sporlarını sevenlerin bu durağı atlamamasını öneriyoruz. Kentin daha pek çok yerini tek tek sayabiliriz fakat bunlarında dışında başlıca ziyaret noktaları; Ginolu Kalesi, Arabapazarı Hamamı, Rıfat Ilgaz Kültür ve Sanat Evi, Tarihi İnebolu Evleri’dir. Ayrıca Rıfat Ilgaz’ın memleketidir Kastamonu.