Dil Seçiniz

Adana – İstanbul Uçak Bileti

İstanbul ülkemizin başkenti olmasa da tam anlamı ile merkezi olarak mükemmel bir ulaşım ağına sahiptir. İstanbul üzerinden yurt içi ve yurt dışı olmak üzere çok sayıda uçuş gerçekleşir her an. Adana da bu uçuş ağında yer alıyor. Bugün kolayca İstanbul’a ulaşmak için Adana – İstanbul uçak bileti satın almanız yeterlidir. Adana uçak bileti ya da İstanbul uçak bileti satın alacağınız zaman, kıymetli vaktinizi boşuna harcamanıza da hiç gerek yok. Tek yapmanı gereken, www.ucakbileti.com.tr adresini ziyaret etmek olmalıdır. Çünkü buradan mümkün olan en uygun fiyatlar ile bilet satın alabileceksiniz ve konforlu bir yolculuk için hazırlanmaya başlayabileceksiniz.

İstanbul Atatürk Havalimanları

İlk kent 1912 yılında Yeşilköy’de açılmış olan İstanbul Atatürk Havalimanı, 1944 yılında uluslararası nitelik kazanmıştır. Zaman içerisinde ise genişletilerek bugünkü kapasitesine ulaşmıştır. Tam olarak bu isim ile hizmete giriş zamanı olarak ise 1953 yılı kabul edilmektedir. İstanbul’un merkezi noktalarında ortalama uzaklığı 24 km olan tesis, bugün en yoğun havalimanlarımızdan biridir. Türk Hava Yolları, AtlasGlobal, SunExpress ve Pegasus Hava Yolları gibi daha pek çok şirket, bu tesislerden size ulaşım hizmeti sağlayacaktır.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, ülkemizin en yoğun havalimanlarından bir diğeridir. İstanbul’da yer alıyor olması sebebi ile bu trafiği çok da şaşırtıcı değil. Üstelik son derece geniş bir alanda uçuş imkânı tanıyor olması bir avantaj. Kent içerisinde havalimanlarına ulaşım büyük bir çeşitlilik ile gerçekleştirilebiliyor. Otobüs, servis, taksi bunlardan sadece bazılarıdır. Araç kiralama imkânı dahi tercihleriniz arasında olabilir.

İstanbul Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin gözbebeği olan İstanbul, öylesine kadim bir şehir ki, geçmişin sırlarını günümüze yansıtıp, ihtişamı ile varlığını korumaktadır. Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan kent, Roma imparatorluğu ile birlikte konumu ve sahip olduğu özellikleri ile kıymet kazanmıştır. Bizans İmparatorluğu, Latin İmparatorluğu ve son olarak da Osmanlı İmparatorluğu da bu kıymetli topraklar üzerinde hâkimiyet kurmuş ve kültürel etkilerini bırakmış olan medeniyetlerdir. İstanbul öylesine değerlere sahip bir şehir ve öylesine muhteşem manzaralar oluşturuyor ki, yaz kış istenilen dönemde ziyaret edilebilir. Yazı ayrı güzel olan şehir, kış aylarında da farklı ve hüzünlü bir hal alır.

İstanbul’un Gezilecek Yerleri

Rumeli Hisarı Müzesi

Rumeli Hisarı, kentin en önemli ve güzel noktasında inşa edilmiş olan bir yapıdır. 1452 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından inşa edilmiş olan yapı, Anadolu Hisarı’nın tam karşısında yer aldığı gibi, muhteşem manzarası ile birlikte, bugün bir müze olarak hizmet vermektedir. Sadece yerli turistlerin değil aynı zamanda yabancı turistlerin de ilgisini çeken müze, kentin sayısız gezi durağından sadece bir tanesidir.

Yeni Camii

Eminönü’nde deniz manzarası ile bir bütün oluşturan Yeni Camii ’nin temeli 1597 yılında atılmış olsa da, tamamlanması oldukça uzun sürmüştür. 59 yıl boyunca bekletilen cami, bu sürecin sonunda tamamlandığında ülke yönetiminde pek çok şey değişmiştir. Hem padişah hem de valide sultanın değiştiği bir dönemde tamamlanmıştır. Görülmeye değer bir yapı olarak da bugün gezi listelerinin bir parçasıdır.

Dolmabahçe Sarayı

Dolmabahçe Sarayı’nın bugün üzerinde bulunduğu nokta, bundan 400 yıl öncesinde Boğaziçi’nin büyük bir koyuyken, bugün kentin en önemli yapılarından birine yer sağlamıştır. Zamanla bataklık olan bölge, 17. Yüzyılda tamamen doldurularak bu muhteşem saray mekân oluşturmuştur ve bugün Osmanlı tarihinin önemli yapılarından biri olarak hizmettedir. Her bir noktası ile görülmeye değer olan yapıyı, hem yerli turistler hem de yabancı turistler ziyaret etmekte ve her gün çok sayıda turistin yapıyı ziyaret ettiği görülmektedir. Siz de İstanbul gezinizde mevcut olan onlarda ziyaret noktasından biri olarak Dolmabahçe Sarayı ’nı ziyaret edebilirsiniz.