Dil Seçiniz

Adana – Isparta Uçak Bileti

Gülleri ile ünlü güzel şehrimiz Isparta, havalimanı aracılığı ile ülkemizin dört bir yanı için cazip ve kolay ulaşılabilir bir gezi rotasıdır. Adana üzerinden Isparta’ya gitmek isteyen biri ise kara yolunu tercih etmek istemediğinde rahatlıkla hava yolu ulaşımını tercih edebilir. Adana – Isparta uçak bileti satın almak sadece bir iki dakikalık bir iş. www.ucakbileti.com.tr gibi alternatifler ile uçak bileti satın almak kolaylaşıyor. Ayrıca Adana uçak bileti, Isparta uçak bileti artık çok daha uygun fiyatlar ile bir iki tık ile elinizin altında. Çok büyük bir çaba harcamanıza gerek yok kısacası. Siz yeter ki ülkemizin güzelliklerini görmeye karar verin. Ulaşım artık bir dert değil.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı

Başta Türk Hava Yolları sayesinde ulaşımın gerçekleştirildiği Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, Pegasus Hava Yolları gibi hava yolu şirketleri ile birlikte daha yoğun bir trafiğe sahip olabilir. Bugün itibariyle, biraz da mevsim ile ilgili olarak kentin trafiği şekilleniyor. Havalimanı 1997 yılında hizmete girmiş bulunuyor. Askeri olarak hizmeti bulunmayan havalimanı, hem iç hatlar hem de dış hatlar uçuşlarına açık olarak hizmet vermektedir. Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı 30 kilometredir ve özellikle turistler için çok da uzun bir yolculuk olmayacağı için cazip kabul edilebilir. Üstelik çeşitli ulaşım araçları bu yolculukta tercih edilebiliyor. Yani işiniz çok daha kolaylaşmış oluyor. Dilerseniz araç kiralamayı da tercih edebilirsiniz.

Isparta Hakkında Genel Bilgiler

Akdeniz bölgesinin gülleri, mis kokulu lavantaları ile ünlü şehri Isparta, her zaman muhteşem çiçek tarlaları ile akıllara gelir. Aynı zamanda da tatilcilerin güzergâhı olarak bilinir. Çünkü güneyde yapacağınız tatiliniz, Isparta’da keyifli bir gezi ile yılın en güzel seyahati haline gelebilir. Kentin bugünkü sınırları içerisinde yer alan topraklar geçmişte Paleolitik dönemden günümüze kadar yerleşim görmüş özel bölgelerdir. Son olarak Osmanlı İmparatorluğu hâkimiyeti ile şehir kıymetli eserlere kavuşmuştur ve bugün de ziyaret edilebilecek en güzel yapılar bu döneme aittir. Şehri ziyaret için ise istediğiniz dönemi tercih edebilirsiniz, ister bahar ayları ister yaz ayları. Hatta kış ayları bile farklı bir deneyim olarak tercih edilebilir.

Isparta’nın Gezilecek Yerleri

Adada Antik Kenti

Ünlü Pisidia bölgesinin antik kentlerinden biri olan Adada Antik Kenti, Isparta’nın Sütçüler ilçesinde yer almaktadır. Çam ve ardıç ağaçları ile süslü olan bölge, turistler için saklı bir cennet niteliğine sahiptir. Helenistik dönemin en zengin kentlerinden biri olan bölge, bugün derin bir uykuda. Harabe hali ile yorgun yıkık dökük görünse de geçmişe dair önemli ipuçları veriyor.

Davraz Kayak Merkezi

Son yıllarda yıldızı parlayan Davraz Kayak Merkezi, kent merkezine olan 26 kilometrelik uzaklığı ile oldukça caziptir. Kış sezonunda güneyde kayak yapmak isteyenlerin tercihi olan bölge, cazip pistleri ile her sezon oldukça fazla turisti ağırlıyor. Sakin ve huzurlu bir tatil için Davraz’ı tercih edebilirsiniz siz de.

Lavanta Vadisi

Keçiborlu ilçesinde yer alan Lavanta Vadisi, gülleri ve lavantaları ile ünlü olan Isparta’nın en muhteşem noktasıdır. Burada büyüleyici bir görüntü sizi karşılayacağından kesinlikle bir şekilde yolunuz buraya düşmeli diye düşünüyoruz. Sessizlik ve sakinliğin eşlik ettiği bu güzellikler, muhteşem kokuları ile sizi büyüsü altına alacak ve de zaman kavramından uzaklaştıracaktır. Isparta’da gül bahçelerine ek olarak Lavanta Vadisi gibi lavanta üretim noktalarını görmeniz, yaratılan bu muhteşem etki sebebi ile önemlidir. Hatta Isparta’da en önemli ziyaret noktasının burası olduğunu dahi söyleyebiliriz.