Dil Seçiniz

Adana – Erzurum Uçak Bileti

Ülkemizin doğu kesimlerinin en güzel kentlerinden biri olarak kabul edilen ve neredeyse en yoğun trafiğini kış aylarında gören Erzurum, hem bir tarih zenginliğine sahiptir, hem de doğası, muhteşem manzaraları ile turizm merkezidir. Hava yolu ulaşımının da kent için mevcut bir imkân oluşu, bu noktaya olan ilgiyi artırıyor. Öyle ki Adana – Erzurum uçak bileti satın almak kente ulaşım için yeterli olacaktır. Kent için de de rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğiniz için keyifli, son derece eğlenceli bir gezi gerçekleştirebileceksiniz. Seyahatinizi neredeyse kara yolu ulaşımından daha cazip fiyatlar ile gerçekleştirmek için ise www.ucakbileti.com.tr adresi üzerinden Adana uçak bileti ya da Erzurum uçak bileti satın alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Erzurum Havalimanı ‘na Türk Hava Yolları, AnadoluJet ve Pegasus Hava Yolları ile ulaşmanız mümkündür. Erzurum Havalimanı ülkemizin en eski hava ulaşım merkezlerinden biridir. 1947 yılında Devlet Hava Yolları adıyla ulaşım hizmeti vermeye başlayan tesis, 1966 yılında yerine bugünkü Erzurum Havalimanı’na bırakmıştır. Sivil ve askeri özelliği bulunan havalimanı, köklü bir niteliğe sahip olması sebebi ile bugün çokça işleve sahiptir. İç ve dış hatlar uçuşlarına açık durumdadır. Erzurum ve çevresinden havalimanına ulaşmak için otobüs, servis, taksi ve de kiralık araç gibi ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. Konfor ve hız için taksi ya da kiralık araçları tercih edebilirsiniz. Daha tasarruflu ulaşım için ise servis ya da otobüsleri kullanabilirsiniz.

Erzurum Hakkında Genel Bilgiler

Doğu Anadolu bölgesinin en büyük kenti olarak tanıdığımız ve ülkemizin en ünlü kayak merkezlerinden biri olan Erzurum, bu özelliği ile sadece ülkemizde değil dünya çapında bir üne sahiptir. Soğuk iklimi, doğal güzellikleri ile kış tatilinin en doğru adresi olan Erzurum bu özelliğine ek olarak tarihin en özel dönemlerinin izlerini taşımaktadır. Özellikle Anadolu Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu dönemlerine dair dikkat çekici yapılar kentin farklı noktalarında sizi karşılamaktadır. Ülkemizin en yüksek ve en soğuk kentlerinden biri olması sebebi ile Erzurum, turistik geziler için yılın büyük bölümünde uygun olmamaktadır. Bunun için yaz ayları tercih edilebilir ancak amacınız kış tatili ise yılın büyük bir bölümünde kente gelebilirsiniz. Kış aylarında biraz kafa dağıtmak için doğru seçim olacaktır.

Erzurum’un Gezilecek Yerleri

Palandöken Kayak Merkezi

Palandöken Kayak Merkezi, Erzurum’un en önemli noktası, en turistik bölgesi olmakla birlikte dünyaca ünlü bir kayak merkezidir. Doğanın sunduğu güzelliklerin en iyi şekilde değerlendirildiği nokta, size kışın soğuğunda dinlenme ve eğlenme fırsatı sunuyor. Kayak tatili planlıyorsanız, kesinlikle tereddüt etmeden Palandöken Kayak Merkezi’ni tercih edebilirsiniz.

Erzurum Ulu Camii

Anadolu’nun pek çok farklı noktasında ünlü Ulu Camilerimiz bulunur. Bunların en ünlülerinden biri de Erzurum Ulu Camii ’dir. Kentin en önemli ibadet merkezi olan cami, 1179 yılında yapılmış olması sebebi ile dini değerinin yanında tarihi ve de mimari anlamda da değere sahiptir. Selçuklu Mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan yapıyı, siz de Erzurum seyahatinizde mutlaka görmelisiniz.

Üç Kümbetler

Üç Kümbetler adı verilen tarihi yapılar, Anadolu Selçuklu mezar yapılarının en güzel örneklerini teşkil eder. Kentin ünlü camilerinden olan Çifte minareli caminin hemen yakının yer alan bu yapılar, neredeyse her turistin rotasında yer alır. Yerli ve yabancı tüm ziyaretçiler, tarihi ve mimari değere sahip olan kümbetleri görmekten keyif alır. 14. Yüzyılda yapılmış oldukları sanıldığı için tarihi değerin oldukça ağır bastığını da belirtmek gerek.