Dil Seçiniz

Adana – Dalaman Uçak Bileti

Adana’nın sahip olduğu kültürel değer son derece fazlayken, bir de iş ilişkileri sebebi ile sıkça ziyaret edilen şehirlerden biri haline gelir. Aynı zamanda Adana’nın gelişmiş ulaşım ağı, ülkemizin farklı noktalarına ulaşımda da cazip hale gelir. Bugün özellikle Adanalı tatilciler için Adana – Dalaman uçak bileti satın alıp dinlenmek ve huzur bulmak çok kolay. www.ucakbileti.com.tr aracılığıyla kolayca uçak bileti satın alınabiliyor. İster Adana uçak bileti ister Dalaman uçak bileti satın alın. Her bir rotada en cazip fiyatlar tek tıkla elinizin altında. Böylece seyahat etmenin çeşitli külfetleri de ortadan kalkıyor. Seyahat etmek artık sırf keyif!

Muğla Dalaman Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Muğla Dalaman Havalimanı, kentin özellikle yaz sezonunda ihtiyaç duyduğu ulaşım hizmeti ihtiyacı sebebi ile inşa edilmiştir. Yapımına 1976 yılında başlamışsa da, 1981 yılında ancak nihayete ulaşılmıştır. Hem sivil hem de askeri özellikleri bulunan havalimanının bugün mevcut iç ve dış hatlar terminali, çeşitli merkezlerden doğrudan ya da aktarmalı olarak gerçekleşen seferlere açıktır. Bu da oldukça geniş bir kapasiteye işaret ediyor. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı sadece 6 km olduğu için oldukça avantajlıdır. Ayrıca hem kent merkezine hem de şehrin farklı farklı noktalarına ulaşım, otobüs, servis ve taksi gibi araçlar ile çok kolay. Dilerseniz araç da kiralayabilirsiniz ki bu şekilde çok daha konforlu ve zaman kaybı yaşamada yolculuk edebilirsiniz. Ayrıca Dalaman Havalimanı’na ulaşımda, Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve AnadoluJet gibi yerli şirketleri tercih edebildiğiniz gibi, zaman zaman iniş yapan yabancı şirketleri de tercih edebilirsiniz.

Dalaman Hakkında Genel Bilgiler

Muğla’nın önemli ilçelerinden biri olan Dalaman, Akdeniz bölgesinin en güzel noktalarındandır. Dalaman, adeta tarihin ortasında konumlanmış bir kent olsa da, yeterinde arkeolojik kazı çalışması yapılmadığından, henüz değerleri gün yüzüne çıkmış değildir. Bununla birlikte, öylesine bir doğası var ki, bozulmamışlığı ile bugün gizlenmesi mümkün olmayan bir niteliğe sahip. Buna bağlı olarak da çokça ziyaretçi alan bölgelerden biridir. Akdeniz iklimi etkisi altında olması ve yaz tatili için uygun niteliğe sahip olması ile Dalaman bahar ve yaz aylarında gidilmesi gereken bir bölgedir. Siz de berrak kıyılarda yüzüp, harika sahillerde Akdeniz güneşi ile buluşmak isterseniz, Dalaman’ı tercih edebilir, şimdiden programınızı yapabilirsiniz.

Dalaman’ın Gezilecek Yerleri

Telmessos Kaya Mezarları

Dalaman’ın tarihsel anlamda en çok ilgi çeken yeri şüphesiz ki Telmessos Kaya Mezarları ‘dır. Bunun yanında aslında bölgenin tarihsel anlamda önemi büyükse de bugün izleri ortaya çıkarılmış değil. Kaya mezarları ise bunun en güzel örneği. Sadece yerli değil yabancı turistlerin de ilgisini çeken bölgeyi ziyaret etmek, keyifli ve kültürel anlamda hoş bir gezi olacaktır.

Sarıgerme Plajı

Sarıgerme Plajı, ülkemizin en temiz kumsallarından biri olması ile tatilcilerin akınına uğrar. Adeta kadife gibi olan kumsal, muhteşem çam ormanları ve turkuaz deniz ile buluşur. Kısacası küçük bir cennet parçası ortaya çıkar. Dolayısıyla kelimenin tam anlamı ile bir huzur merkezidir. Buna bağlı olarak tatilcilerin en uğrak noktasıdır.

Dalaman Çayı

Akdeniz havzasının akarsularından biri olan Dalaman Çayı, tam bir rafting merkezidir. Akdeniz ile Ege’yi birbirinden ayıran çay, 229 km uzunluğundadır. Çam ormanları içerisinde yer alır ve çevresine huzur bahşeder. Bu sebepledir ki, temiz hava bulup, dinlenmek özüne dönmek isteyenler Dalaman gezilerini mutlaka Dalaman Çayı ile sonlandırırlar. Siz de tatilinizi bu bilgiler ışığında şekillendirerek, Dalaman’ı tanıyabilir ve tüm güzelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.