Dil Seçiniz

Adana – Çanakkale Uçak Bileti

Adana ile Çanakkale konum olarak birbirine uzak kentler olması sebebi ile ulaşım da hava yolu büyük rol oynar. Kara yolu ile uzun bir yolculuk artık çok da tercih edilmiyor. Hava yolu ulaşımında ortaya çıkan gelişmeler, bilet fiyatlarında da oldukça olumlu gelişmeler ortaya çıkardığından Adana – Çanakkale uçak bileti satın alarak iki kent arasında yolculuk etmek artık hem ucuz hem de konforlu. Ayrıca uygun fiyatlar karşılığında uçak bileti satın almak isteyenler için www.ucakbileti.com.tr hizmet vermekte. Hem cazip fiyatlara ulaşabilirsiniz hem de aradığınızı kolayca bulabilirsiniz. Zaman kaybı yaşamadan, uçak bileti satış noktalarını ziyaret etmeden hatta oturduğunuz yerden Adana uçak bileti ya da Çanakkale uçak bileti satın alabilirsiniz.

Çanakkale Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Çanakkale Havalimanı 1995 yılında açılmıştır ve kentin ulaşımı için büyük bir anlam ve önem taşır. 2008 yılına gelindiğinde tesiste önemli gelişmeler gözlenmiş ve kalite yükseltilmiştir. 2010 yılında ise ARFF binası inşa edilmeye başlanmış ve 2011 yılında da hizmete girmiştir. Çanakkale Havalimanı hem sivil hem de askeri özelliklere sahip bir tesis olmanın yanında iç ve dış hatlar terminalleri ile yüksek nitelikli bir ulaşım imkânı yaratıyor. Çanakkale’nin merkezine ortalama 5 km uzaklığı bulunan havalimanına çeşitli ulaşım araçları kolayca ulaşmanızı sağlıyor. Otobüs, servis, taksi ve hatta kiralık araç seçenekleriniz olacaktır. Tercih edebileceğiniz hava yolu şirketleri ise Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve SunExpress olabilir.

Çanakkale Hakkında Genel Bilgiler

Çanakkale kritik öneme sahip bir boğaz kıyısında yer alır ve tarih boyunca da bu özelliği ile önem taşımıştır. Bugün şehrin sınırları içerisinde bulunan Troya kalıntıları önemli bir turistik değerken, kentin Kurtuluş savaşında sahne olduğu olaylar bugün bu toprakların dört bir yanında halen hissedilmektedir. Bu tip değerlerinin yanında Çanakkale’nin tatil için cazip olan kıyılarından da bahsetmek gerek. Sırf yaz tatili için de tercih edilebilecek bir kenttir. Çeşitli antik kentler, bu topraklar üzerinde keyifli zaman geçirmek için bir sebep olabilir. Akdeniz iklimi ile Karadeniz iklimi arasında kalmış olan Çanakkale, ılıman olarak kabul edilebilecek bir iklime sahiptir. Bahar ve yaz ayları şüphesiz ki daha sorunsuz ve daha keyifli bir kent turu imkânı tanıyacaktır. Bu sebeple turistik gezi planlıyorsanız, bu dönemleri tercih edebilirsiniz.

Çanakkale’nin Gezilecek Yerleri

Halim Bey Konağı Kent Müzesi

Müze binası olan Halim Bey Konağı, 2. derece tarihi eser statüsüne alınmış olan kıymetli bir yapıdır. 2008 yılı itibariyle müze olarak kullanılmaya başlanan bu yapı, kılıç, tabanca, gazeteler, bindallı, cep saatleri ve radyo gibi çeşitli eski eşyaların sergilendiği özel bir müzedir. Biga ilçesinde yer alır ve ulaşımının kolay olması sebebi ile ziyaret edilebilir.

Şahindere Şehitliği

Sedülbahir’de yer alan Şahindere Şehitliği, Çanakkale Savaşında büyük sargı yerlerinden biri olarak kullanılmıştır. Burada isimleri de tespit edilebilmiş olan toplamda 2000’den fazla şehit yatmaktadır. İster turistik gezi için isterseniz de yaz tatili için gelmiş olun, bu topraklara canını vermiş olan şehitlerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Polente Feneri

Bozcaada’da yer alan Polente Feneri tam anlamı ile kartpostallık görüntüler otaya çıkarıyor. İ.Ö. 2000’li yıllardan günümüze yaşam izlerini üzerinde taşıyan fener, tatilcilerin de önemli bir durağıdır. Varlığı ile dahi farklı ve görülmeye değer görünen fener, mavi ile yeşilin buluşmasına da tanık olmanızı sağlayacak. Çanakkale’de geçireceğiniz zaman boyunca, gezip görmekten keyif alacağınız çokça yer olacaktır. Tek yapmanız gereken bir program ile birlikte yola çıkmak.