Dil Seçiniz

Adana – Bursa Uçak Bileti

Bursa, tarihi değerlerinin yanında mükemmel kıyıları ve eşsiz güzellikteki Uludağ’ı ile turist çeken bir kenttir. Özellikle ilkbahar geldiğinde, kentin trafiğinde de artış gözlenir. Adana ise yoğun nüfusu ile Bursa’ya yolcu veren bir kent. Hem turizm hem de ticaret bu yolcu transferinin temelini oluşturuyor. Bursa sahip olduğu Yenişehir Havalimanı ile Adana – Bursa uçak bileti satın alıp, hızlı ve konforlu bir yolculuk ile ulaşım sağlamanızı mümkün kılıyor. Adana uçak bileti satın alarak kolayca bu yolculuğa çıkabiliyorsunuz. Hatta www.ucakbileti.com.tr adresi size son derece uygun fiyatlar sunuyor. Örneğin Bursa uçak bileti satın alacaksanız, site üzerinden istediğiniz şartlara uygun olan bileti bulup satın alabiliyorsunuz. Dolayısıyla hem hesaplı bir yolculuk gerçekleştiriyorsunuz, hem de keyifli.

Bursa Yenişehir Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Özellikle Türk Hava Yolları ve AnadoluJet ‘in yoğun seferleri ile Anadolu kentlerine bağlanan Bursa, Adana ulaşımında da kolay hareket noktalarından biridir. Yenişehir Havalimanı ‘nın yapımına 1995 yılında başlanmış olsa da, resmi olarak açılışı ancak 2000 yılında mümkün olmuştur. Bunun öncesinde kentin Yunuseli bölgesinde hizmet veren havalimanı da kısıtlı kapasitesi ile yetersiz gelmesi sebebi ile trafiğe kapanmıştır. Hem sivil hem de askeri özelliklere sahiptir ve iç hatlar uçuşları ile birlikte dış hatlar uçuşları da söz konusudur. Havalimanının şehir merkezi ortalama 50 km kadardır ve bu yolu çeşitli ulaşım araçları ile gitmek mümkündür. Otobüs ve taksinin yanında servisler de tercih edilebilir. Araç kiralamak ise şüphesiz ki en konforlu ve en fazla zaman tasarrufu sağlayan seçenektir.

Bursa Hakkında Genel Bilgiler

Marmara Bölgesi’nin Güney Marmara bölümünde yer alan Bursa, hem denizi hem dağı hem de tarihi ile yoğun bir şekilde ilgi gören bir kenttir. Adeta yaz da kış da turist akınına uğrayan kent, kısa sürede gezip keşfedecek nitelikte değil. Hem sahillerinde dolaşabilir, Marmara’ya farklı bir gözle bakabilirsiniz, hem de Uludağ’da kayak keyfi yapabilirsiniz. Diğer taraftan da tarihin en ilgi çekici dönemlerine tanıklık eden kalıntıları, birbirinden göz alıcı tarihi eserleri sizi karşılar. Kentin her bir sokağı adeta tarih kokar. Kısacası Bursa, yılın her döneminde ziyaret edilebilecek bir güzelliktir. Seçim tamamen size kalıyor.

Bursa’nın Gezilecek Yerleri

Irgandı Köprüsü

Bursa’nın en görülesi tarihi değerleri, kent merkezinde bir araya geldiğinden işiniz çok daha kolay olacaktır. Ulu Camii, Hanlar bölgesi ve Muradiye Türbelerinden sonra kentte daha görmeniz gereken ne kadar çok yer olduğunu fark edeceksiniz. Bunlardan biri olan Irgandı Köprüsü, İtalya’da bir benzeri olan özel bir köprüdür. Üzerinde alışveriş yapılacak dükkânlar bulunan köprü, görünümü ile de son derece sıcak ve sevimlidir.

Uludağ Milli Parkı

Uludağ Milli Parkı, sadece kışın karlı günlerinde değil, yazın ülkemizin en sıcak olduğu dönemlerde dahi görülmesi gereken muhteşem bir doğaya sahiptir. Bursa kıyılarında tatil yapanlara karşın, siz serin Uludağ eteklerinde gezebilir hatta tarihi Kızık köylerinde zaman geçirebilirsiniz. Doğanın muhteşem renklerine âşık olacaksınız. Özellikle sonbahar da eşsiz manzaralar sizi karşılar.

Emir Sultan Camii

Emir Sultan Camii, kentin sahip olduğu çok sayıdaki Osmanlı camiinden biridir. 1366 – 1429 yılları arasında inşa edilmiş olan Emir Sultan Camii, bugün kentin en önemli ibadet merkezlerinden biridir. Üç kubbeli olan eser, Mihrabındaki İznik çinileri ile göz kamaştırmaktadır. Ayrıca caminin bulunduğu bölgenin hoşluğu sizi burada daha fazla zaman geçirmeye teşvik edecektir. Keyifli bir Bursa gezisinin en özel noktalarını merkezde bulmanız sebebi ile geziniz daha eğlenceli hale gelecek ancak Bursa’yı keşfetmek için en azından 1 haftanız olmalıdır.