Dil Seçiniz

Adana – Bodrum Uçak Bileti

Adana’nın ulaşım ağı, tatil cenneti olan Bodrum’u da kapsamaktadır. Kentten hareketle, ülkemizin pek çok noktasına, oldukça konforlu bir şekilde ulaşmanız mümkün. Adana – Bodrum uçak bileti satın alarak siz de yaz tatiliniz için harika bir plan yapabilirsiniz. Bunun için yazı da beklemenize gerek yok. Çünkü Akdeniz ikliminin ılıman etkisi ile sıcaklık değerleri gezi için her zaman uygun olan bölge, kış aylarında daha sakin ve huzurludur. Denize giremeseniz bile huzurlu bir tatil gerçekleştirebilirsiniz. www.ucakbileti.com.tr aracılığı ile satın alacağınız Adana uçak bileti ya da Bodrum uçak bileti ise çok daha uygun fiyatlı olacaktır. Ayrıca geçmişte olduğu gibi, uçak bileti satın almak için belli satış noktalarının peşinde koşturmanıza gerek kalmaz. Oturduğunuz yerden biletinizi alabilirsiniz.

Muğla Milas – Bodrum Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Ege bölgesinin en yoğun hava trafiğine sahip havalimanlarından biri olan Muğla Milas – Bodrum Havalimanı, özellikle de bahar ayları ile başlayarak yaz sonuna kadar, hatta son baharda dahi yoğun yolcu akışına sahne olur. Bunun temel sebebi elbette ki kentin sunduğu tatil fırsatlarıdır. Havalimanının inşası da temelde buna bağlı olarak ortaya çıkmıştır. 1997 yılında uluslararası trafiğe de açılmış olan tesis, iç hatlar ve dış hatlar terminalleri ile bugün hizmet vermeyi sürdürüyor. Havalimanının merkezi noktalara olan uzaklığı da elbette ki tatilciler için çok önemlidir. Milas’a olan uzaklık ortalama 18 kilometre iken, Bodrum’a olan uzaklık 35 kilometredir. Ayrıca Bodrum’a Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Atlas Global Hava Yolları gibi pek çok şirket aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bodrum Hakkında Genel Bilgiler

Muğla’nın bir ilçesi olup, yaz aylarında pek çok ilimizden daha çok ziyaretçi alan Bodrum, antik dönemlerden bu yana önem taşımış bir bölge olması ile de ziyaret için tercih edilmektedir. Çünkü bölge geçmişte olduğu gibi bugün de hem doğası hem de tarihi ile değer taşımaktadır. Antik kentleri ile ilgi gördüğü gibi muhteşem Akdeniz’e özgü doğal güzellikleri, Bodrum’u farklı bir statüye yükseltmektedir. Bodrum’a gitmek için belli bir zamanı beklemenize gerek yok aslında. Ancak ille de bu güzel kıyıların tadını çıkarmak istiyorum diyorsanız, ilkbahar ile birlikte Bodrum’a gidebilir ve neredeyse sonbahar sonuna dek bölgeyi tercih edebilirsiniz.

Bodrum’un Gezilecek Yerleri

Bodrum Osmanlı Tersanesi

Osmanlı İmparatorluğu’nun bölgedeki en dikkat çeken izleri şüphesiz ki Osmanlı Tersanesi ‘nde görülebiliyor. Osmanlı dönemlerinde sürekli aktif bir şekilde Osmanlı donanması için gemilerin yapıldığı bu nokta adeta tarih kokar. Ayrıca merak uyandırıcı bir gezi durağı olabilir. Bugün bir sanat galerisi olan noktayı siz de programınıza dâhil edebilirsiniz.

Halikarnas Mozolesi

Halikarnas Mozolesi, dünya genelinde ünlü bir eser olarak biliniyor. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen eser, Yunan mimarisini yansıtmakta ve bu gün açık hava müzesi olarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Siz de böylesine dünya genelinde üne sahip bir değeri görmeden Bodrum’dan ayrılmamalısınız.

İasos Antik Kenti

Bodrum ve çevresi, neredeyse Ege ve Akdeniz bölgesinin tamamı antik kentleri ile ünlüdür. Antik dönemlerin yerleşim bölgeleri, bu çevrede büyük oranda korunmuş olarak karşımıza çıkmaktadır. Milas’a 28 km uzakta yer alan İasos Antik Kenti de M.Ö. 3 yüzyıla uzanan tarihi ile dikkatleri çekmektedir. Tarihte yolculuk ettiğinizi hissederek gezeceksiniz. Üstelik sadece İasos Antik Kenti değil daha çok çok antik alan ve kalıntı Bodrum ve çevresinde sizi bekliyor. Burada yaz tatili yaparken, diğer taraftan tarihi ve kültürel bir gezi de gerçekleştirebilirsiniz.