Dil Seçiniz

Muratpaşa'nın Gezilecek Yerleri

Muratpaşa, Antalya'nın tarihi birikiminin sergilendiği bölgedir. Tarihi bir yolcuğun anahtarı olan Antalya uçak bileti en uygun fiyatlarla ucakbileti.com.tr 'den alınabilir. 

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Muratpaşa’nın Gezilecek Yerleri

  Yerli ve yabancı çok sayıda turistin ilgi gösterdiği kent Antalya, Muratpaşa ilçesi ile büyük bir avantaj kazanıyor. Kentin önemli tarihi ziyaret bölgelerini barındıran ilçe, kente gelen her turistin mutlaka uğradığı noktalara sahiptir. Antalya uçak bileti alarak yola koyulan herkes, havalimanına ulaştıktan sonra kentin merkez bölgesi olan Muratpaşa ilçesine uğramayı tercih edebilir. Antalya uçak bileti fiyatlarındaki çeşitlilik ve avantajlar, kenti çok cazip bir tatil noktası haline getirmektedir. Bu sebeple, bu yaz kente uğrayıp, Muratpaşa’nın tarihi değerlerini görmeyi tercih edebilirsiniz.

  1. Hadrian Kapısı

  Hadrianus Kapısı ya da Üçkapılar olarak anılan yapı, kenti çevreleyen surların üzerinde bulunan anıtsal kapılardan en önemlisidir. Mermer kapı olarak da anılan yapı, 130 yılında Antalya’yı ziyaret eden Roma İmparatoru Hadrianus tarafından inşa ettirilmiştir. İmparator ve ailesine ait heykeller ve kapı üzerindeki süslemeler burayı ilgi çekici bir turistik nokta haline getiriyor.

  2. Antalya Murat Paşa Camii

  Antalya’nın önemli İslami eserlerinden biri olan camiyi, Antalya uçak bileti alarak ziyaret edebilirsiniz. Osmanlı dönemine ait olan yapı 1570 yılında inşa edilmiştir. Selçuklu sanatının özelliklerinin fark edildiği yapı, görülmeye değer eserlerden biridir. Zaman zaman uygulanan kampanyalı fiyatlar ile son derece cazip ücretler ödeyerek Antalya uçak bileti alıp, kıymetli camiyi görebilirsiniz.

  3. Düden Şelalesi

   Antalya uçak bileti alıp, konforlu bir seyahat ile ulaşacağınız kentte, Düden şelalesi görmeniz gereken en önemli doğal alanlardan biridir. Şehir merkezine sadece 10 kilometre uzaklıkta bulunan şelale, kaynağını Kepez Hidroelektrik Santrali’nden alır. Şelale ile birlikte Düden çayı da ilgi çekicidir. Burada doğanın tadını çıkarıp, pozitif enerji ile yüklenebilirsiniz.

  4. Yivli Minare

  Yivli Minare, Antalya için son derece önemli bir noktadır. Çünkü kentin ilk İslam eseri olarak bilinmektedir. 13. Yüzyıla ait olduğu bilinen Yivli Minare, önemli bir Selçuklu eseridir. Tarihe ve mimariye ilgi duyanların keyifle ziyaret edeceği bir nokta olduğunu söylemeliyiz. Ayrıca külliye kapsamındaki diğer yapılar da görmeye değerdir. Minarenin firuze renkli çinileri, yapıyı mimari açıdan daha da nitelikli hale getirmektedir. Bu önemli Selçuklu eserini görmek, Antalya uçak bileti alıp, İstanbul üzerinden 1 saatlik bir yolculuk yapmanız ile birlikte en fazla 2 saatlik bir yolculuk ile mümkün olmaktadır.

  5. Atatürk Evi

  Her kentte olduğu gibi, Antalya’da da Atatürk’ün ziyareti sırasında konakladığı ev, bugün müze haline getirilmiştir. Atatürk’ün konakladığı yapıda, kişisel eşyalarını görmek mümkündür. Zamanınız varsa, Atatürk evini de ziyaret edebilirsiniz.

  6. Hıdırlık Kulesi

  Kentin siluetinde yere sahip olan Hıdırlık Kulesi, Antalya surları üzerinde yer almaktadır. 2. Yüzyılda yapılan silindir biçimli yapı, bazı kaynaklara göre kral mezarı iken, bazı kaynaklara göre ise deniz feneri olarak kullanılmıştır. Merkezi konumu ve manzarası sebebiyle, en çok ziyaret edilen tarihi yapılar arasında sayılmaktadır.

  7. Tekeli Mehmet Paşa Camii

  Antalya Kalesi girişinde yer alan Tekeli Mehmet Paşa Camii, mimarisi ve dini niteliği ile kentin önemli yapılarından biridir. Yapının kim tarafından yaptırıldığı tam bilinmemekle birlikte, 1850 ile 1940 yılları arasında inşa edildiği bilinmektedir. Mimari özellikleri ile ilgi uyandıran yapı, Antalya uçak bileti araştırmasına girişmeniz için önemli bir sebeptir.

  8. Antalya Müzesi

  Kentin tarihine ışık tutan merkez, müze ziyaretlerinden hoşlananlar için adeta bir cennettir. Türkiye’nin en büyük müzelerinden biri olan merkez, önemli tarihi kalıntılara ev sahipliği yapmaktadır. Sadece müze ziyareti için bile kente gidebilirsiniz. Hele de uygun fiyatlı Antalya uçak bileti yakaladıysanız, gezinizi daha fazla ertelememeniz de fayda var.

  Yorum Gönder