Dil Seçiniz

Keyifli Tatilin Adı Larnaka’da Görülmesi Gereken Yerler

Londra ve Yunanistan etkilerini hissetmenin zor olmadığı Larnaka, tam bir tatil cennetidir. Larnaka'da tatil için uçak bileti ucakbileti.com.tr adresinden alınabilir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Keyifli Tatilin Adı Larnaka’da Görülmesi Gereken Yerler

  Londra ve Yunanistan etkilerini hissetmenin zor olmadığı Larnaka, tam bir tatil cennetidir. Palmiyeler ve portakal ağaçları ile bezeli olan şehir, muhteşem denizi ve güneşi ile birlikte tam anlamıyla bir tatil merkezi haline geliyor. Akdeniz’in en güzel, en şirin kentlerinden biri olarak, oldukça fazla ziyaretçi ağırlıyor. Özellikle yaz sezonunun açılması ile birlikte, Larnaka’da bir hareketlilik başlıyor. Eğlenceli ve huzurlu bir tatilin kapıları Nisan ayında açılıyor ve ta ki Ekim’e kadar sezon sürüyor. Kıbrıs uçak bileti rezervasyonunuzu şimdiden yaptırarak, siz de harika bir tatil yapabilirsiniz.

  1. Larnaka Kalesi

  Larnaka Kalesi, hem adanın hem de şehrin en eski yapılarından biri olması ile ilk sırada gelen ziyaret noktalarındandır. Larnaka Kalesi, oldukça eski bir tarihte inşa edilmiş olmasına karşın, Osmanlı zamanında da çok emek verilmiş ve aktif olarak kullanılmış olan bir yapıdır. Deniz kıyısında yer alan yapı, ihtişamlı bir görünüme sahiptir ve ziyaret etmekten keyif duyacağınız bir gezi durağıdır. Kıbrıs uçak bileti araştırmasına erkenden başlayarak, hem deniz, kum, güneş sunan hem de tarihi değerleri ile ilgi çeken bu kenti ziyaret etmelisiniz.

  2. Larnaka Tuz Gölü

  Adanın, Limasol Tuz Gölünden sonraki en büyük ikinci tuz gölü olan Larnaka Tuz Gölü, tatilcilerin ilgisini çeken bir doğal oluşumdur. Kış aylarında su biriktiren göl, yaz aylarında ziyaretçilerin arttığı zamanda suların çekilmesi ile birlikte, tuz birikintilerini ortaya çıkarır ve muhteşem bir görünüm kazanır. Ayrıca gölde, üreme dönemlerinde çokça görülen flamingolar, bu muhteşem karenin harika detaylarını oluşturur. Muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz Larnaka Tuz Gölü, ziyaret etmekten keyif alacağınız bir noktadır.

  3. Saint Lazarus Kilisesi

  Saint Lazarus Kilisesi, kentin en eski yapılarından biri olarak, muhteşem bir mimariye sahip olması ile özel hale gelmektedir. Dışarıdan bakıldığında mimari niteliklerinin başarısı dikkat çekerken, içerisine girildiğinde de harika detaylar göz alıcı bir manzara oluşturmaktadır. Özellikle mimariye meraklı olanların keyif alacağı bir gezi için Saint Lazarus Kilisesi, görülmesi gereken yerler arasında sayılmaktadır.

  4. Hala Sultan Tekkesi

  Larnaka Tuz Gölü’ne yakın bir konumda olan Hala Sultan Tekkesi, 640’lı yıllara varan bir inşa tarihine sahiptir. Bu sebeple çok kıymetli bir yapıdır. Hem mimari niteliği, hem tarihi niteliği hem de maneviyatı ile ilgi çeken gezi noktası, sizin de keyif alacağınız bir rotadır. Üstelik bu coğrafyada böylesine nadide bir eserin oluşu, ziyareti zorunlu kılmaktadır.

  5. Larnaka Marina

  Adanın en büyük marinası olma özelliğine sahip olan Larnaka Marina, harika bir manzara ve huzur sunuyor. Çevredeki kafe ve restoranlarda, bu manzaraya karşı kahvenizi yudumlayıp, dinlenebilirsiniz. Hatta yat ile açılmanız da mümkün. Şehrin en güzel noktalarından biri olması, tatiliniz sırasında buraya mutlaka uğrayacağınız anlamına gelmektedir. Larnaka’nın diğer tüm güzelliklerini de keşfetmek için, erkenden tatil planınızı yapmalı ve Kıbrıs uçak bileti almalısınız.

  Larnaka’ya Nasıl Gidilir?

   Larnaka’ya ulaşım maalesef ki ülkemizden doğrudan uçuşlar ile sağlanamıyor. Atina aktarmalı olarak, Larnaka Havalimanını hedef alan uçuşlar ile kente ulaşım sağlanabilmektedir. Aktarma durumunuza göre ortalama 3 ile 6 saat arasında bir sürede kente varabilirsiniz. Larnaka Havalimanı da, şehir merkezine sadece 6 km uzaklıkta bulunduğu için, otobüs ve taksi gibi seçenekler ile kısa sürede konaklama yerinize ulaşmış olacaksınız. Kısa ve konforlu bir yolculuk ile harika bir tatil yapmak istiyorsanız, şimdiden Kıbrıs uçak bileti rezervasyonu yaptırmanızda fayda var. Kıbrıs uçak bileti alırken, avantajlı fiyatlar yakalayabileceğiniz www.ucakbileti.com.tr adresini tercih edebilirsiniz. 

  Yorum Gönder