Dil Seçiniz

İstanbul – Kütahya Uçak Bileti

Kütahya, ülkemizin batısında yer alan ve oldukça ilgi gören bir kenttir. Öğrenci nüfusunun yanında, kente olan yoğun ilgi, trafiğinin de artmasına sebep olmaktadır. Tam da bu sebeple Zafer Havalimanı kent ulaşımı için büyük önem taşımaktadır. Ayrıca Afyon ve Uşak şehirlerinin de ortak kullanımına uygun konumda olan tesis, üç ilin de ulaşım merkezidir. Bugün İstanbul üzerinden bu noktalara ulaşmanın en hızlı yolu İstanbul – Kütahya uçak bileti satın almaktan geçiyor. Zafer Havalimanı ’nı hedef alan biletiniz ile kısa sürede bu bölgeye ulaşabilir, hızlı ve konforlu yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.

Zafer Havalimanı

Hem iç hatlar hem de dış hatlar terminalleri ile hizmet veren Zafer Havalimanı, konumu sayesinde üç farklı kentin ulaşım ihtiyacını karşılamaktadır. Zafer Havalimanı, Kütahya ’ya ortalama 41 km uzaklıkta yer alırken, Afyon ’a 59 km uzaklıkta yer almaktadır. Uşak, Zafer Havalimanı’na 103 km mesafede yer alırken, Eskişehir ise 113 km uzaklıkta yer almaktadır. Türk Hava Yolları başta olmak üzere Pegasus Hava Yolları gibi çeşitli yerli ve yabancı hava yolu şirketlerinin düzenlediği seferler ile hareketlenen tesis, bölge sakinleri için olduğu gibi turistler için de büyük bir kolaylık teşkil etmektedir. Kütahya Havalimanı ‘nı tercih ederek, siz de konforlu bir yolculuk ile kente ulaşabilirsiniz ve çok yakınınızda yer alan bu güzel kentin değerlerini daha yakından görebilirsiniz.

Zafer Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Özel Ulaşım Servisleri

Çeşitli tur şirketlerinin, havalimanının ulaşımında etkili olduğu şehirlere düzenlediği servisler, havalimanına ulaşımda oldukça etkili olmaktadır. 2012 yılından bu yana sivil nitelikli olarak hizmet veren Zafer Havalimanı, tur şirketleri sayesinde açıldığı günden bu güne kolay ulaşılabilmektedir. Havalimanına iniş gerçekleştiren yolcular için de servisler en cazip ulaşım şekli olmaktadır. Çünkü cazip fiyatlarının yanında, eşyalarınızı da daha rahat taşıyabileceğiniz, kısacası konforlu bir ulaşım imkânıdır.

Taksi

En hızlı ve de en konforlu ulaşım şekli olan taksiler, yolcuların sık sık tercih ettiği ancak diğer ulaşım şekillerine göre daha maliyetli olan bir imkândır. Eğer yanınızda birileri daha varsa ve birlikte seyahat ediyorsanız, taksi sizin için daha hesaplı olabilir ve eşyalarınız ile seyahat ederken de önemli bir konfor ve rahatlık sağlar. Bu sebeple hem Kütahya hem de çevre illere taksi ile gitmeniz de mümkündür.

Özel Araç

Havalimanının sahip olduğu otopark, size özel aracınızı park etme alanı sağlıyor. Dolayısıyla aracınızı buraya park ederek, uçuşunuzdan önce ya da sonra özel aracınızı kullanma imkânına sahip olursunuz. İsterseniz sefer öncesinde havalimanına aracınız ile giderek buraya park edebilirsiniz. Dönüşünüz de kısa sürede gerçekleşecekse, dönüşünüzde de yine zaman kaybetmeden aracınıza binerek varış noktanıza ulaşabilirsiniz. Bu sebeple özel araç büyük bir konfor sağlar.

Kütahya Hakkında Genel Bilgiler

Çok sayıda medeniyetin etki gösterdiği Kütahya, Anadolu’da Türk hâkimiyeti başladığı sırada, Germiyanoğulları Beyliği etkisi altında kalmıştır. Ayrıca beyliğe de merkezlik etmiştir. Bu dönemden başlayarak Osmanlı egemenliği süresinde kente armağan edilen çok sayıda eser, bugün hale görülebilmekte ve kentin kıymetini gözler önüne sermektedir. Kent Osmanlı hâkimiyeti süresince ise Anadolu Beylerbeyliğine merkezlik etmiş ve de her zaman şehzadeler şehri olarak bilinmiştir. Bu özelliği sebebi ile de kentte en yoğun şekilde Osmanlı eserlerine rastlanmaktadır. Kütahya’nın gezilecek yerleri listesi, tarihi yapılar ve Osmanlı eserleri ile şekillenmekte ve de hem yerli hem de yabancı turistler için bu yapılar oldukça ilgi çekicidir.

Kentin sahip olduğu iklim ve de bitki örtüsünden bahsetmek gerekirse, Ege, Marmara ve İç Anadolu bölgeleri arasında yer alması sebebi ile iklimi de bu bölgelerin etkisi ile şekillenmektedir. Kütahya’nın iklim özellikleri bu üç bölgenin etkisi ile bir geçiş iklimi özelliği göstermektedir. Kentin sıcaklık özellikleri daha çok İç Anadolu bölgesi etkisinde kalsa da yağış rejimi, Marmara bölgesi ile benzerlik göstermektedir. Bitki örtüsü ise büyük oranda kuru orman örtüsü şeklinde görülmektedir. Daha çok dağ eteklerindeki platolarda yer alan ormanların, yüzde 50 oranında olması ve de ağaç türleri bakımından geniş bir çeşitlilik göstermesi oldukça sevindirici bir durum olarak değerlendirilmektedir.

Kütahya’nın Gezilecek Yerleri

Zafertepe Anıtı

1922 yılının unutulmaz olayı Başkomutanlık Muharebesi, çok sayıda şehit vermemize sebep olmuştur. Bu sebeple de yapımı 1972 yılında tamamlanan Zafertepe Anıtı, bugün kentin en çok ziyaret edilen noktalarından biridir. Altıntaş mevkiinde yer alan anıt, kentin simgelerinden biri haline gelmiş ve mutlaka görülmesi gereken gezi yerlerindendir.

Kütahya Kalesi

Kütahya’nın ilk yerleşim bölgesinde bulunan Kütahya Kalesi, antik çağlardan günümüze ulaşmış kıymetli bir değerdir. Kalenin Hisar Tepesi, Kale-i Sagir, Kale-i Bala ve dış surlar olmak üzere üç bölümden oluşmaktadır ve yapım tarihi ya da yaptıran kişi hakkında bilgi edinilebilecek bir kitabesi bulunmamaktadır. Ancak Bizans döneminden günümüze kadar tarihe tanıklık edip, şehri koruduğu bilinmektedir. Kütahya’ya yolu düşenlerin mutlaka ziyaret ettiği bu noktayı, siz de mutlaka görmelisiniz.

Kütahya Ulu Camii

Kütahya Ulu Camii, kent merkezinde bulunması sebebi ile en çok ziyaret edilen yerlerden biridir ve bilinen yapım tarihi de 1381’dir. Şehrin en büyük ibadet alanına sahip olan camii olması, Ulu Camii daha da kıymetli hale getirmektedir. 2 tam ve 6 yarım kubbeden oluşan eser, hem dini, hem tarihi hem de mimari açıdan son derece kıymetli ve de yerli ve yabancı turistler için görülmeye değerdir. Bu sebeple ki, en çok turistin ağırlandığı yapı işlevine sahiptir.

Çinili Camii

Eşsiz çinileri ile dünya çapında üne sahip olan kent, Kütahya Çinili Camii ile dillere destandır. Hem dış mimarisi hem de iç mimarisi, camiyi hayranlık uyandıran bir eser haline getirmektedir. Orta Asya Türk mimarisinin örnek alındığı yapı, içi ve de dışı ile ayrı ayrı güzelliğe sahiptir ve görülmeye değerdir. Siz de kentten kendinize ya da hediyelik çini ürünleri satın alabilir ve caminin güzelliğini de birebir görebilirsiniz.

Dönenler Mevlevihane’si

Börekçiler Mahallesi’nde yer alan Dönenler Mevlevihane’si, Mevlevi kültürü için büyük önem taşır. Mevlevi kültürünün üçüncü merkezi statüsüne sahip olması, en önemli özelliğidir. Mevlevihane’nin ilk yapılan bölümü mescit olarak inşa edilmiştir ve yapım zamanının 1237 ile 1243 yılları arasına denk geldiği sanılmaktadır. Dönenler Mevlevihane’sinin mutlaka içini görmeli ve bu eşsiz atmosferi tatmalısınız. Hem iç dekorasyonu hem de dış güzellikleri ile farklı bir kültüre sahiptir ve farklı bir değerdir.

Kütahya Saat Kulesi

19. yüzyılda inşa edilmiş olan Kütahya Saat Kulesi, kesme taş kullanılarak, kare planlı olarak inşa edilmiştir. Bugün şehrin simgesi haline gelen yapı, kentin merkezinde yer almaktadır ve de en çok ziyaret edilen yerdir. Kentin diğer kıymetli eserleri ile yakın mesafede yer alması daha da cazip hale getirmektedir. Siz de kente Kütahya uçak bileti satın alıp, hava yolu ulaşımının kolaylığını kullanarak ulaşabilirsiniz. Böylece, ülkemizin değerlerini daha yakından görme imkânına sahip olursunuz ve unutulmaz anılar ile geri dönebilirsiniz.