Dil Seçiniz

BoraJet Uçağı Arızalanınca Büyük Aksaklık Yaşandı

Arızalanan BoraJet uçağı AnadoluJet uçağına da engel oldu. En düşük fiyatlı BoraJet uçak bileti www.ucakbileti.com.tr adresinden satın alınabilir. 

Bazı İllerimizde Hava Durumu

    Bölgesel olarak hizmet veren ve dünyada pek çok prestijli örneği olan BoraJet Hava Yolları, ülkemizde farklı niteliği ile dikkat çeken bir hava yolu şirketidir ve bu farklılığı ile de uzun yıllardır yerli ve yabancı yolcuların desteğini almaktadır. BoraJet Hava Yolları, daha küçük tipli uçakları ile pratik bir ulaşım alternatifi olarak değerlendirilebilir. Bugün yurt içi çok sayıda noktaya BoraJet Hava Yolları ile ulaşabileceğiniz gibi yurt dışında da en çok talep gören noktalara, şirketin kaliteli ve konforlu seferleri ile ulaşabilirsiniz. Ülkemizin gün geçtikçe artan hava trafiğinde BoraJet de zaman zaman ilginç görüntülere sebep olabiliyor. Bunlardan biri de bugün yaşandı.

    Alınan haber son derece şaşırtıcı oldu. Tokat Havalimanı’na iniş yapmış olan BoraJet Hava Yolları ‘na ait uçak, arızalanınca yerinden hareket edemedi ve başka bir sefere de engel oldu. Tokat ‘ta yaşanan olan, eşine nadir rastlanır bir durumu gözler önüne seriyor. Söz konusu olayın kahramanı BoraJet Hava Yolları ‘na ait uçak, İstanbul – Tokat seferini gerçekleştirmekteydi. YB 3432 sefer sayısı ile havalandıktan sonra Tokat ‘a ulaşarak sorunsuz bir şekilde iniş gerçekleştirebildi. Ancak inişin ardından bir aksaklık meydana geldi. Saat 15.15 itibariyle piste inmiş olan uçak BoraJet uçağı, apronda ilerlerken bu teknik arıza ile karşılaştı. Sorunun büyümesine sebep olan olay ise push back aracı olmadığı için uçağın uygun bir noktaya çekilememesi oldu. Çünkü BoraJet uçağından 15 dakika sonra piste iniş gerçekleştiren AnadoluJet uçağı da beklemek zorunda kaldı. TK 7305 sefer sayısı ile İstanbul – Tokat seferini gerçekleştiren AnadoluJet uçağı, BoraJet uçağının hareketsizliği sebebi ile beklemek zorunda kaldı. Tokat Havalimanı ‘nın zaten oldukça küçük bir piste sahip olduğu düşünülürse, AnadoluJet Hava Yolları ‘nın uçağının da manevra alanının kalmadığı anlaşılabilir. Her iki uçak da hareketsiz bir şekilde Tokat Havalimanı ‘nda bekleyişe geçerken, Ankara ‘dan getirilecek olan teknik ekipman beklenmeye başlandı. Ayrıca Tokat ‘tan İstanbul ‘a hareket edecek olan yolculara da yapılan bir duyuru ile seferin gecikeceği bildirildi. 15.40 itibariyle gerçekleştirilmesi planlanan Tokat – İstanbul seferinin ancak gece yarısı gerçekleştirilmesi bekleniyor. İki hava yolu şirketinde de aynı gecikme süresi ile aynı saatlerde sefer gerçekleştirileceği tahmin edilmekte.

    BoraJet Hava Yolları, yaşanan aksaklığa karşın ülkemizin başarılı havacılık isimlerinden biridir. Yapımı halen devam eden 3. Havalimanı projesi ülkemizde faaliyet gösteren tüm hava yolu şirketlerini olduğu gibi BoraJet ‘i de etkilemiştir. Şirketin genel olarak hedefleri büyük oranda artış göstermekte ve bu durum ile dikkatleri çekmektedir. Uçak sayısında artış sağlamak için verilen siparişleri, sefer ve rota sayılarında yapılan düzenlemeler ile artış yaşanması gibi durumlarda yine bu kapsamda değerlendirilebilir. Bugüne kadar herhangi bir aksaklığa sebep olmayan şirket uçakları, sebebi bilinmeyen bir arıza ile başka bir firmanın da seferini engellemiş bulunuyor. Bu durum Tokat ‘lı yolcuların da canını sıkarken, asıl mesele Tokat Havalimanı ‘nda gerekli teknik imkânların bulunmaması oldu.

    Önümüzdeki dönemde daha uygun fiyatlar ile seyahat ederek, eşi benzeri bulunmaz tatillere çıkmak için BoraJet ‘in sunduğu imkânları düşünebilirsiniz. Her seyahatinizde olduğu gibi erken rezervasyon imkânlarını unutmamalısınız. Uçakların doluluk oranları arttıkça uçak bileti fiyatlarının da arttığı düşünülürse, seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinde alınan uçak biletleri, büyük bir kar sağlamaktadır. Diğer taraftan uçak bileti alımında, alınan nokta çok önemlidir. www.ucakbileti.com.tr adresi en uygun fiyatları sunması ile akıllarda yer ederken, kullanım kolaylıkları ile de konuşulmaktadır. Site üzerinden yapacağınız her işlem, arama seçeneklerinin çokluğu, pratik kullanım sağlayan ara yüzü ve güvenlik önemleri ile kolay ve güvenlidir. Bugün internet dünyasının en iyi güvenlik sistemi olan 3D Secure güvenlik sistemi, uçak bileti satın alırken verdiğiniz kişisel bilgilerinizi ya da kredi kartı bilgilerinizi koruma altına almaktadır. Bu sistem ile birlikte bilgileriniz korunarak kesinlikle üçüncü kişilerin eline geçmesi engellenmiş olur. Ayrıca site üzerinden, pek çok yurt içi ve yurt dışı seyahat noktasına yapacağınız yolculuk için önerilere de ulaşabilirsiniz. Zaman kaybetmeden yapacağınız seyahatler için bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. 

    Yorum Gönder