Dil Seçiniz

Assos Şehir Rehberi

Assos'un göze çarpan güzellikleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Detaylar şehir rehberi sayfasında!

Assos Hava Durumu

  Assos (Bahramkale)

  Güzel edremit körmezinin kıyılarına sığınmış olan Assos'un 10km açığında midilli adası yer alır. Assos'un neden küçük Asya'nın en güzel yeri olarak ün kazandığını anlamak kolaydır. Assos antik çağda platon'un öğrencisi Aristotales'in İÖ 240 yılında burada bir felsefe okulu kurmasıyla ününün zirvesine erişmişti. Kent İÖ 2.yüzyılda, sadece günümüzdeki İÖ 6. yüzyıldan kalma Athena Tağınağının sütunlarını ve kaleyi değil 238 m aşağıdaki Behramkale köyüü de kapsıyordu.

  Aziz Paulus'un üçüncü yolculuğunu yaparken Assos'dan da geçtiği söylenir ve kentin adı Resullerin işlerinde geçer. Bizans imparatorluğunun yıkılmasından sonra kentin ticaret geliri azalmış da olsa, günümüzde bu cazip ve sakin belde, kentin kargaşasından uzakta ve esin kaynağı arayan pek çok sanatçı ve aydını kendine çekmektedir.

  Belde merkezine gelirken 14.yüzyıldan kalma güzel bir Osmanlı köprüsü farkedilir. Ayrıca yine aynı dönemden kalma bir cami ile bir hisar vardır, bunların tümü 1.Murat tarafından yaptırılmıştır. Assos evleri ünlü kemerli geçitlere ve balkonlara sahiptir ve heryerde rengarek begonviller göze çarpar. 

  Assos hakkında detaylı bilgi www.ucakbileti.com.tr'de, sizde vakit kaybetmeden uçak bileti alıp, bu müthiş kentin tadını çıkartın. 

   

  Assos Promosyon Uçak Bileti

  Nüfus Para Birimi Promosyon Uçak Bileti
  Her şey dahil
  Gidiş - Dönüş
  3.000 TL 99,00 TL
  Başlayan fiyatlarla

  Assos Uçuş Haritası

  Yorum Gönder