Dil Seçiniz

Ankara – Tekirdağ Uçak Bileti

Ankara, coğrafi olarak uzak ya da yakın fark etmeksizin çok sayıda kente hava yolu ulaşımı ile ulaşılabilecek kadar yakındır. Çünkü kentin başkent olma özelliği ile hava ulaşım ağı son derece gelişmiştir. Bugün Ankara bölgesinden sorunsuzca Tekirdağ’a ulaşmak için yapmanız gereken tek şey Ankara – Tekirdağ uçak bileti satın almaktır. Hatta bunun için de caziplikleri ile seyahat severlerin dikkatini çeken www.ucakbileti.com.tr adresini tercih edebilirsiniz. Ankara uçak bileti ya da Tekirdağ uçak bileti satın alacaksanız, bu adres üzerinden mümkün olan en düşük satış fiyatları ile ulaşabilirsiniz. Tekirdağ, Trakya’nın en güzel kentlerinden biri olarak seyahat için cazip bir rotadır. Bu bölgede de ilginizi çekecek pek çok turistik değer mevcut. Bu kez farklı bir gezi planlayıp, Tekirdağ’ı tercih edebilirsiniz.

Tekirdağ Çorlu Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Tekirdağ Çorlu Havalimanı, 1995 yılında temelleri atılmış ve 1998 yılında açılışı yapılmış olan bir tesistir. O dönemde Cumhurbaşkanı olan Süleyman Demirel tarafından açılışı yapılmıştır ve bugüne dek de verdiği ulaşım hizmeti sürmüştür. Bugün tesisin hem sivil hem de askeri özellikleri söz konusudur. İç ve dış hatlar seferlerinin düzenlendiği Tekirdağ Çorlu Havalimanı, Tekirdağ kent merkezine 15 km mesafede yer alması ile son derece caziptir. Yolcular için kolay ulaşılabilir bir konuma sahiptir. Kent genelinden bu noktaya ulaşım için otobüs, servis ve de taksiler tercih edilebilir. Diğer taraftan daha fazla konfor isteyenler için araç kiralama seçeneği de mevcut. Tercih edebileceğiniz hava yolu şirketleri ise Türk Hava Yolları ve AnadoluJet ‘tir.

Tekirdağ Hakkında Genel Bilgiler

Trakya adını verdiğimiz bölgede yer alan Tekirdağ, Çanakkale ve Edirne gibi kentlere komşu olduğu gibi, Marmara ve Karadeniz’e de kıyısı olan bir kenttir. 2014 yılı ile birlikte Büyükşehir statüsüne yükselmiş olan kent, hızla gelişim gösteriyor. Tekirdağ, özellikle antik dönemlere dair önemli kalıntılara sahiptir. Bugün Karaevlialtı Höyüğü ve Menekşe Çatağı Höyüğü gibi yerler bu anlamda gezebileceğiniz yerlerdir. Kentin iklim özellikleri genel olarak her zaman ziyaret için uygun olsa da, kış aylarında sıcaklık değerlerinin düşük olması sebebi ile bahar ve yaz ayları daha rahat ve daha keyifli bir gezi yapmanızı dağlayacaktır.

Tekirdağ’ın Gezilecek Yerleri

İğdebağlar

İğdebağlar bölgesi, burada bulunan İğde ağaçları ve de bağlar sebebi ile bu ismi almıştır. Bu köy, geçmişte önce Arapların yaşadığı bir yerleşim yeri olmuştur. Sonra Rumlar, ardından ise Türklerin yaşam alanı haline gelen köy, görülmeye değer bir sevimliliğe sahiptir. Doğal yapının korunmuş olması ve yapıların bu özellik ile olan uyumu turistleri İğdebağlar’ın huzurunu hissetmeye davet ediyor.

Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, 1967 yılı itibariyle hizmet vermeye başlamış bir müzedir. Bugünkü binasına 1976 yılında taşınmış olan müze, koleksiyonlarının artması sebebi ile daha geniş bir alana ihtiyaç duymuştur. Bugün Vali Konağı adı verilen tarihi bir yapıda yer alır müze. Siz de her turist gibi eserleri görmek için müzeye gittiğinizde binanın güzelliğine de kapılıp kalacaksınız.

Hora Feneri

Hora Feneri, Tekirdağ’ın güzel duraklarından biridir. Fransız yapımı fener, 1861 yılında inşa edilmiştir ve bugün de durumu oldukça iyidir. 20 – 25 metre yüksekliğe ulaşan fenerin en dikkat çeken özelliği ise kendi ekseni etrafında dönmesidir. Bir dönüşünü 20 saniyede tamamladığı söylenmektedir ve bu sebeple Hora Feneri kentin en çok ilgi gören duraklarından biri olarak isimlendirilmektedir.