Dil Seçiniz

Ankara – Kayseri Uçak Bileti

Kayseri Havalimanı, uzun yıllardır verdiği hizmet ile İstanbul, Ankara, İzmir gibi pek çok kente kolay ve konforlu bir ulaşım sağlıyor. Kayserililere sunulan bu hizmet, çağın bir gereği olarak kabul edilebilir. Aynı zamanda şehrin turistik değerlerinin tanıtılması ve var olan kıymetinin anlaşılması için de kesinlikle var olması gereken bir hizmettir. Tesis sayesinde sadece Ankara - Kayseri uçak bileti kara yolunun yoruculuğunu hissetmeden şehre ulaşmanızı sağlayabilir. Aktarma yapsanız dahi daha konforlu bir ulaşım gerçekleştireceğiniz kesin. Bunun yanında otobüslerden daha uygun yolculuk edeceğiniz Ankara uçak bileti ya da Kayseri uçak bileti www.ucakbileti.com.tr ile elinizin altında. Tek tıkla biletinizi alıp, yolculuğa hazırlanabilirsiniz.

Kayseri Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

1998 yılı ile birlikte sadece iç hatlar seferlerine başlayan havalimanı, 2007 yılı ile birlikte aynı terminal binasını hem iç hatlar hem dış hatlar için kullanmıştır. Ancak 2010 yılı ile birlikte bu iki grup birbirinden ayrılmıştır. Sivil özelliklerinin yanında askeri niteliği de bulunan Kayseri Havalimanı, şehir merkezine sadece 5 km uzaklıkta yani adeta şehir merkezinde olduğu düşünülebilir. Yine bu merkezi noktalara ulaşımda çeşitli araçları kullanmak gerek. Bunlar otobüs ve taksiler olabilir. Ayrıca araç kiralayarak, şehir genelindeki gezinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz hava yolu şirketleri ise Türk Hava Yolları, SunExpress Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve AnadoluJet gibi başarılı çok sayıda şirkettir. Dolayısıyla son derece konforlu bir yolculuk gerçekleştireceğiniz kesin kabul edilebilir.

Kayseri Hakkında Genel Bilgiler

M.Ö. 4000’li yıllara uzanan tarihi ile ziyaretçilerini büyüleyen bu kent, bugün sahip olduğu değerleri de bu tarihi ile elde etmiştir. Kültürü de bu anlamda gelişme fırsatı bulmuş ve bu coğrafyaya has bir hal almıştır. Hititliler işe başlayan Kayseri’nin tarih sahnesi, sonrasında da çok sayıda medeniyet ile sürmüştür. Kayseri’de bugün görme fırsatı bulduğumuz tarihi ve kültürel değerlerin büyük bir bölümü ise Bizans ve Osmanlı dönemlerinin etkisi altındadır. Kayseri’ye gidip, nitelikli bir gezi gerçekleştirmek için ise belli dönemleri tercih etmenizde fayda var. Orta Anadolu2nun sert Kara iklimini gördüğümüz şehir, kar yağışları ile kış aylarında geziler için elverişsiz hal alır. Buna bağlı olarak da bahar ve yaz ayları bu gezi için ideal olacaktır.

Kayseri’nin Gezilecek Yerleri

Ağırnas Yeraltı Şehri

Ağırnas Kasabası, sahip olduğu kalıntılar ile büyüleyicidir. Aynı zamanda Mimar Sinan’ın doğduğu kasaba olarak tarihte yer etmektedir. Bu bölgede bulunan yeraltı şehri, gizemli ve etkileyici bir dünyaya açılan kapıları oluştururken, aynı zamanda kasaba, çok sayıda tarihi kilise ve manastır gibi yapılara sahiptir. Dolayısıyla tarih ile dolu bir bölge olduğunu söylemek çok da yanlış olmayacaktır.

Hacı Kılıç Medresesi

Selçuklu dönemini yansıtan Hacı Kılıç Medresesi, mimari özellikleri ve bilinen yapım yılı ile bu durumu kanıtlamaktadır. Özellikle dantel gibi işlenmiş olan Taç Kapısı, görülmeye değerdir. Hele de mimariye ilginiz varsa, Hacı Kılıç Medresesi sizin için harika bir Kayseri durağı olabilir. Cazip konumu ile ziyaret edebileceğiniz bir nokta olarak gezi planınıza dahil edilebilir.

Erciyes Kayak Merkezi

Kış ayları Kayseri’de tarihi ve kültürel nitelikli geziler için uygun olmasa da, kayak turizmi için ülkemizin en cazip noktalarından biridir. Kışın soğuğunu bir avantaja çevirmek, dinlenip yılın geri kalan yorucu kısmı için enerji toplamak için Erciyes Kayak Merkezi ’nde unutulmaz bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. Aralık ile Nisan ayları arasında tercih edebileceğiniz bölge, ülkemizin de en iyi kayak noktalarından biri olarak biliniyor.