Dil Seçiniz

Ankara – Isparta Uçak Bileti

Ankara havacılık ağı ile ülkemizin en yoğun ikinci kenti olma özelliğine sahip. Bu yoğunluk sadece ülkemizin büyük kentleri ve yurt dışı seferleri ile ortaya çıkmıyor. Aynı zamanda ülkemizin neredeyse havalimanı olan tüm kentleri Ankara’ya doğrudan düzenlenen seferler ile varış yapıyor. Bu büyük ve önemli bir ulaşım hizmetinin söz konusu olduğunu gösteriyor. Bugün Isparta’nın değerlerini tanımak isteyen biri Isparta uçak bileti ile kolayca şehre ulaşabiliyor. Ankara için de aynı durum söz konusu. Ankara uçak bileti satın alıp yola çıkmak yeterli. Isparta – Ankara uçak bileti alırken, tasarruf sağlamak için ise www.ucakbileti.com.tr adresini tercih etmelisiniz. Mevcut olan en düşük fiyatları bulacağınız adres, online uçak bileti satın alma hizmet ile de caziptir.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Isparta’nın hava yolu ulaşım merkezi olan Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, 1997 yılı itibariyle hizmete girmiş ve günden bu yana kesintisiz olarak hizmet vermiştir. Özellikle İstanbul’a düzenlenen seferler, yoğunluğu ile büyük bir kolaylık sağlıyor. Sadece sivil hizmet veren havalimanı, iç hatlar gibi dış hatlarda da hizmet veriyor. Şehir genelinden ulaşımı servis ve taksi gibi araçlar ile sağlanabiliyor. Şehir merkezine ortalama uzaklığı 30 kilometredir ve dilerseniz şehir içinde araç kiralayarak daha konforlu bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları ise bu noktada tercih edebileceğiniz seçeneklerdir.

Isparta Hakkında Genel Bilgiler

Güzel kokulu güllerin diyarı Isparta, mükemmel kalitedeki halıları ile de dünyaya nam salmış bir kent. Akdeniz bölgesinin en önemli şehirlerinden biri olma özelliği taşıyan yerleşim alanı ticari faaliyetlerinin yanında tarihi ile de ziyarete açıktır. Oldukça kıymetli yapılar, doğal güzellikler sizi burada bekliyor. Akdeniz gezinize Isparta’yı da dâhil edebilirsiniz. Akdeniz iklimi ile karasal iklimin buluşma noktası olarak niteleyebileceğimiz bu bölge, kışların serin ve yağışlı yaşanması sebebi ile kış aylarında turistik geziler için çok da uygun olmuyor. Yaz ayları ise sıcak ve kurak geçtiğinden, bahar ile birlikte Isparta planları yapmaya başlayabilirsiniz.

Isparta’nın Gezilecek Yerleri

Atabey Ertokuş Medresesi

Atabey ilçesinin ünlü tarihi değeri olan Atabey Ertokuş Medresesi, Selçuk mimarisini yansıtan incelikleri ile göz dolduruyor. Alaaddin Keykubat döneminde inşa edilmiş olan yapının tam tarihi 1224 olarak biliniyor. Bu ışık doğrultusunda da yapının değeri daha da bir ortaya çıkıyor. Bu güzel yapının özellikle taş mihrabı ilgi çekicidir ve görülmeye değerdir. Son olarak 1993 yılında bir yenileme çalışması yapılmıştır ve orijinalliğini kaybetmeden günümüze ulaşması sağlanmıştır. Bu hali ile göz kamaştıran fotoğraflara sebep olabilen yapı, gezi programınızda mutlaka yer almalıdır.

Davraz Kayak Merkezi

Her ne kadar tarihi değerler ile doğal güzellikler için bahar ve yaz aylarını önersek de, kentin bir kayak tatili rotası olduğunu da gözden kaçırmamak lazım. Kış aylarında kayak tatili için tercih edebileceğiniz şehir, size tüm yorgunluğunuzu atıp huzur bulabileceğiniz bir imkân sunuyor. Isparta’ya ortalama 26 km kadar uzaklıkta bulunması da Davraz’ın cazipliklerinden biridir.

Lavanta Vadisi

Gülleri ile dillere destan olan Isparta, gülleri kadar ünlü olan lavantaları ile belli dönemlerde şehri büyüleyici bir koku ile masal dünyasına sürüklüyor. Mükemmel bir manzara ile huzur bulabileceğiniz Lavanta vadisi, uçsuz bucaksız görünümü ile sizi cezbedecek. Burada fotoğraf çekmek doğru bir hareket olacağı gibi mutlaka kentten ayrılırken yanınıza gül ya da lavanta ürünlerinden almalısınız. Kendinize ya da sevdiklerinize güzel Isparta hediyeleri almış olacaksınız.