Dil Seçiniz

Adana – Uşak Uçak Bileti

Güzel şehir Adana üzerinden Türkiye’nin istediğiniz her noktasına konforlu bir yolculuk ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu avantaj için ihtiyacınız olan ise biraz seyahat için zaman bir de Adana – Uşak uçak bileti. Geriye sadece eğlenmeniz kalıyor. Üstelik Uşak gezip görülecek güzel şehirlerimizden biridir. Dolayısıyla neredeyse her mevsim tercih edilebilecek bir şehirdir. Adana uçak bileti ya da Uşak uçak bileti satın almak ise geçmişte olduğu kadar korkutucu değil. Bugün uçak bileti fiyatları çok daha uygunken, hatta otobüs bileti fiyatları ile yarışırken, bir de www.ucakbileti.com.tr sayesinde elde edeceğiniz indirimler söz konusu olabilir. Bu sebeple de en ucuz uçak biletine kolayca kavuşabilir, unutulmaz anılar biriktireceğiniz bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Uşak Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Uşak Havalimanı, şehre ulaşımın önemli bir yöntemi olarak kabul edilebilir. Çünkü uygun uçak biletleri ve büyük kentlere Türk Hava Yolları gibi hava yolu şirketleri tarafından düzenlenen seferler, bu ulaşım şeklini oldukça cazip kılıyor. Havalimanının hizmete giriş tarihi ise 2006’dır. İnşa tarihi 1998 olmasına karşın, hizmete girişi ancak 2006 yılında mümkün olmuştur. Buna karşın bugün sadece iç hatlar değil dış hatlar seferleri de mümkün olmaktadır. Dolayısıyla kent sakinleri için önemli bir avantaj olarak kabul edilebilir. Uşak şehir merkezi ile Uşak Havalimanı arasındaki mesafenin 7 km oluşu ise bu ulaşım şeklinin tercih edilmesinde önemli bir etken oluşturmakta. İsterseniz otobüs ile isterseniz de servis ya da taksi ile havalimanına ulaşabilir, şehir içinde rahatlıkla yolculuk edebilirsiniz.

Uşak Hakkında Genel Bilgiler

 Ege bölgesi birbirinden kıymetli ve ilgi çekici şehir ile doludur ve Uşak da bunlardan biri olarak turistler için cazip rotalardandır. Batı ve Orta Anadolu’yu birbirine bağlama özelliği bulunan Uşak, özellikle Roma dönemi ile birlikte tarihin önemli coğrafyalarından biri haline gelmiştir. Daha sonra ise her hâkimiyet kuran uygarlığın değer verdiği bir şehir olmuştur. Dolayısıyla da Uşak genelinde, tarihin önemli izleri görülebilmekte, birbirinden ilgi çekici yapılar ile karşılaşılabilmektedir. Özellikle de Osmanlı döneminin izleri, dönemin uzun sürüşü ile de bağlantılı olarak yoğunluktadır. Ege iklimi özellikleri taşıyan şehri her zaman ziyaret etmeniz mümkün olsa da ısı değerlerinin daha yüksek olduğu bahar ve yaz ayları sizler için daha uygun olabilir. Şimdi hep birlikte, Uşak’ta görülebilecek yerlere bakalım.

Uşak’ın Gezilecek Yerleri

Uşak Bedesteni

Bugünün sahaflar çarşısı olan Uşak Bedesteni, geçmişte görkemi ile bilinen ünlü bir merkez olma özelliğine sahip olmuştur. Yapının tam olarak yapım tarihi hakkında bilgi sahibi olunmasa da, bazı söylentilere göre 1901 yılında İtalyan bir mimar tarafından yapılmıştır. Mimarisi ile dikkat çeken yapıda, sahafları gezerek hoş zaman geçirebilirsiniz.

Blaundos Antik Kenti

Ulubey ilçesinde yer alan Blaundos Antik Kenti, aslında Ege bölgesinin ünlü antik kentlerinden biridir. Uşak da bölgenin genel özelliği olan antik kentlere sahiptir ve bunların en ünlüsü olan Blaundos Antik Kenti, en görülmeye değer olanlarından biridir. Kale, tiyatro, tapınak ve stadyum gibi önemli yapılara sahip olan antik kent, yüzyıllara meydan okuyan yapısı ile ziyaretçilerini bekliyor.

İnay Kervansarayı

Bugünün harap haldeki yapılarından olan İnay Kervansarayı, buna karşın turistlerin ilgisini çeken bir yapıdır. 13. ve 14. Yüzyıl aralığında inşa edildiği varsayılan görkemli yapı, bugün ne yazık ki görkemini kaybetmiş bulunuyor. Ancak kalıntılarından izlerini okuyabilir ve de tarihin kokusunu hissedebilirsiniz. Tabi bir de güzel kareler yakalayabilir, kervansarayı ölümsüz fotoğraflarınız arasına alabilirsiniz.