Dil Seçiniz

Adana – Iğdır Uçak Bileti

Ülkemizin en doğusunda olması sebebi ile her zaman ulaşımı zor bir kent olarak algılanan Iğdır aslında hava yolu ulaşımı sayesinde son derece kolay bir şekilde seyahat edilebilecek şehirlerimizden biridir. Adana üzerinden kente ulaşmak isteyenlerin bugün tek ihtiyacı olan Adana – Iğdır uçak bileti olacaktır. Bir de küçük bir hazırlık ile kentte görmek istediğiniz yerleri programlamak yeterli. Bugün ülkemizin havacılık anlamında geldiği nokta sadece Iğdır değil, neredeyse ülkemizin her kenti için ulaşımı kolay hale getirmiştir. Neredeyse şehirlerarası otobüs biletlerinden daha uygun fiyatlara uçak bileti satın alınabiliyor. Hele de www.ucakbileti.com.tr adresini tercih ederseniz Adana uçak bileti ya da Iğdır uçak bileti size çok daha cazip fiyatlara gelecektir. Bunun yanında, yerinizden kalkmadan uçak bileti alma konforuna sahip olacaksınız.

Iğdır Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Türk Hava Yolları ‘nın devamlı seferleri ile büyük kentlere bağlanan Iğdır, 2012 yılında hizmet vermeye başlayan tesisi ile bugün ülkemizin havalimanına sahip kentleri arasında yer alıyor. Sivil özelliklere sahip olan tesis, sadece iç hatlar uçuşlarına açık durumdadır. Üstelik kente gelen yabancılar için oldukça önemli olan şehir merkezine ulaşım, 16 km kadar bir uzaklığın söz konusu olması ile dert olmaktan çıkıyor. Otobüs, minibüs gibi ulaşım araçlarının yanında taksiler de tercih edilebiliyor. Hatta daha fazla konfor ve hız isterseniz araç da kiralayabilirsiniz.

Iğdır Hakkında Genel Bilgiler

Doğu kentlerimizden biri olan Erzurum – Kars Bölümünde yer alan Iğdır, tam anlamı ile Türkiye’nin en doğu noktası olarak kabul edilmektedir. 3 ülke ile sınır komşusu olan şehrin Azerbaycan, İran ve Ermenistan ile sınır komşuluğu söz konusudur. Şehrin tarihsel kalıntıları kadar sahip olduğu doğası da dikkat çeken ki zaten tarım ve hayvancılığın temel geçim kaynağı olması bölgenin doğasının bozulmamasını da sağlamış durumdadır. İklim özelliklerinden söz edecek olursak, Doğu Anadolu tipi karasal iklim görmekteyiz. Dolayısıyla kış ayları çok da turistik geziler için uygun sayılmaz. Bahar ve yaz ayları ise size eşsiz Iğdır manzaraları sunabileceğinden, turistik geziler için daha ideal zamanlardır.

Iğdır’ın Gezilecek Yerleri

Koç Başlı Mezar Taşları

Şehrin en eski dönemlerinin izleri anlamına gelen mezar kalıntıları, özellikle araştırmayı ve tarihi sevenlerin dikkatini çekiyor. Bu tür ilgilere sahip olanların şehre geldiklerinde ilk duraklarından biri Koç Başlı Mezar Taşları olmaktadır. Aslında yakın zamana kadar pek de ziyaret edilmeyen kalıntılar, son yıllarda daha fazla değer ifade etmeye başlamış adeta keşfedilmiştir. Özel bir işçiliği simgeleyen her bir taş, ölen kişinin özelliklerini de ifade etmektedir. Dolayısıyla bu taşları incelemek sizin için bir bulmaca çözmek gibi olabilir.

Karakale Harabesi

Urartuların önemli kalıntılarından biri olan Karakale, ne yazık ki bugün bir harabe haline gelmiş durumda. Bu bölgenin en eski yerleşim alanını simgeleyen kale, hale mimarisine dair önemli izler taşıdığından ve bölgenin geçmişine de ışık tuttuğundan ziyaret edilen yerlerden biri olarak bilinir. Kısacası Ortaçağ’ın bölgedeki en güzel ve en önemli kalıntısı olduğunu söyleyebiliriz.

Meteor Çukuru

Iğdır’ın en merak uyandıran noktalarından biri olan Meteor çukuru, çokça ziyaretçi alıyor. Aslında bunun önemli bir sebebi de dünya geneline baktığımızda bu çukurun ikinci büyük meteor çukuru olma özelliği taşıyor olmasıdır. Genişliğinin neredeyse 35 metre, derinliğinin ise 60 metre oluşu da zaten çukurun büyüklüğünün ifadesidir. Zamanla derinliğin azalması ise oldukça üzücü bir durum. Çünkü bu nokta turistler için ilginç bir durak olma niteliği taşıyor.