Dil Seçiniz

Adana – Erzincan Uçak Bileti

Adana Havalimanı sayesinde, Adana üzerinden yeni seyahatlere çıkmak, harika tatiller organize etmek hem çok daha kolay hem de daha keyifli. Sanılandan çok daha hızlı bir şekilde ve de çok daha uygun fiyatlar ile uçak bileti alabileceğinizi ise unutmayın. Özellikle www.ucakbileti.com.tr bu anlamda tercihiniz olabilir. Adana – Erzincan uçak bileti sizin için bir dert olmaktan çıkacaktır. Adana uçak bileti ya da Erzincan uçak bileti artık neredeyse şehirlerarası otobüs biletleri ile yarışabilecek seviyeye inmiş durumdadır. Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen güzellikleri için siz de yaz gelmeden hazırlıklara başlayın. Erkenden uçak bileti satın alarak tasarruf elde edebilirsiniz ve de daha kusursuz bir organizasyon gerçekleştirebilirsiniz.

Erzincan Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Bugün Türk Hava Yolları, AnadoluJet ve Pegasus Hava Yolları gibi şirketlerin seferleri ile hareketlenen Erzincan Havalimanı, 1988 yılında hizmete açılmıştır ve günümüze dek şehrin önemli bir ulaşım imkânı olmuştur. Sivil ve askeri özellikleri olmasına karşın ve ülkemizin gelişmiş ulaşım tesislerinden biri olmasına karşın, halen sadece iç hatlar uçuşları yapılabiliyor. Dış hatlar seferleri ile birlikte, daha da yoğun ve tercih edilen bir tesis haline gelebilir. Diğer taraftan şehir merkezine olan yakınlıkta bir tercih sebebidir. Erzincan’ın merkezine olan uzaklık yaklaşık 9 kilometredir. Bu mesafeyi de servis ve taksi gibi araçlar ile rahatlıkla kat edebilirsiniz. Eğer Erzincan’da birkaç gün geçirecekseniz ve konforlu bir ulaşım istiyorsanız kiralık araç da tercihiniz olabilir.

Erzincan Hakkında Genel Bilgiler

Tarihte Mengücekliler’e başkentlik yapmış olması ile bilinen Erzincan, Doğu Anadolu bölgesinin kendine has karakteristiği olan şehirlerinden biridir. Giresun, Bayburt, Malatya ve Sivas gibi şehirler ise bu güzel kentin komşularından bazılarıdır. İlk çağ ile birlikte Erzincan’ın bugünkü toprakları önem taşımaya başlamış insanlar için zamanla yaşam alanı olmuştur. Buna dair izler, yapılan çeşitli araştırmalar ile gün yüzüne çıkmış durumda. Ardından ise Urartular, Persler, Selçuklular ve Osmanlılar gibi pek çok medeniyet, şehrin temellerini atmış, en önemli özelliklerini kazandırmıştır. Erzincan iklimi itibariyle soğuk bir kent olduğundan, turistik gezilerinizi özellikle yaz aylarında yapmanızı önermekteyiz.

Erzincan’ın Gezilecek Yerleri

Mama Hatun Kervansarayı

Tarihi ve doğal güzelliklerin buluşma noktasında yer alan Mama Hatun Kervansarayı, Erzincan’a yolu düşenlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biridir. Büyük bir yapı kompleksi olan yapı, tarihin şehre bıraktığı en güzle izlerdendir. Dolayısıyla ziyaretçisi de çok olmaktadır. 12. Yüzyıldan günümüze ulaşmış olması da ilgi çeken özeliklerinden biridir.

Erzincan Müzesi

1986 yılında kurulmuş olan Erzincan Müzesi, o tarihten bu yana hizmet vermektedir. Erzincan, Atatürk Mahallesi içerisinde yer alan müze, arkeolojik ve etnografik eserleri ile geniş bir kitlenin ilgisini çekiyor. Kolay ulaşımı ise ziyaretçi sayısını artıran önemli bir unsurdur. Şehri yakından tanımak için kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir yer olduğunu da söylemek gerek. Eğer bu güzel şehri daha yakından tanımak maksadı ile gelmişseniz, kentin en önemli müzesi olan Erzincan Müzesi’ni ziyaret etmemek olmaz.

Karanlık Kanyon

Erzincan’ı güzelleştiren doğal değerlerden biri olan Karanlık Kanyon, şehrin adeta en etkileyici noktalarından biridir. Dünyanın en büyük kanyonlarından biri olma özelliğine sahip olan bu doğal değer, pek çok doğa sporu için de uygundur. Dolayısıyla doğa sporları ile ilgilenen turistlerin de vazgeçilmez duraklarından biridir. Siz de spor ile ilgileniyorsanız, kanyonu görmeyi ve keyfini çıkarmayı tercih edebilirsiniz. Hafızanıza kazınacak büyüleyici manzaralara tanık olabilirsiniz. Geç kalmayın, hadi siz de hemen plan yapmaya başlayın!