Dil Seçiniz

Adana – Bingöl Uçak Bileti

Adana üzerinden gerçekleştireceğiniz keyifli bir yolculuk sonunda, Bingöl gibi pek çok şehrimize zamanın nasıl geçtiğiniz anlamadan ulaşabilirsiniz. Ulaşım anlamında ortaya çıkan gelişmeler, bugün sahip olduğumuz bu imkânların temel sebebidir. Dolayısıyla uçak bileti fiyatlarının da daha makul seviyelere çekildiğini görüyoruz. Adana – Bingöl uçak bileti satın almak, iki kent arasında sorunsuz bir yolculuk için yeterli olabiliyor. Diğer taraftan Adana uçak bileti ya da Bingöl uçak bileti satın almak önceden olduğu gibi zahmetli bir iş değil. www.ucakbileti.com.tr sayesinde oturduğunuz yerden alabileceksiniz. Bir de üstüne en düşük fiyatlara ulaşma ayrıcalığına sahip olacaksınız. Bu sebeple ulaşım anlamında bu güne kadar yaşadığınız sıkıntılar sona eriyor diyebiliriz. Hem yurt içinde hem de yurt dışında aynı imkânlara sahipsiniz artık.

Bingöl Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Türk Hava Yolları ’nın yoğun seferleri ile büyük kentlere kolayca ulaşan şehir, kısa zaman önce havalimanına kavuştu. Bingöl Havalimanı, 2013 yılı itibariyle hizmet vermeye başlamış bir tesistir. Son yıllarda ülkemizde sayısı artırılmak istenen havalimanlarından biridir ve bölgenin ulaşımı aynı zamanda dolaylı olarak kalkınması için önemli bir gelişmedir. Sivil özelliği mevcut olan Bingöl Havalimanı, bugün sadece iç hatlarda ulaşım sağlayabiliyor. Kentlerde genellikle havalimanı ile ilgili olarak en çok merak edilenlerden biri ulaşım bilgileridir. Bingöl Havalimanı şehir merkezine 10 km kadar bir uzaklığa sahip olduğu için, otobüs, servis ve taksi gibi çeşitli ulaşım araçları hızlıca ulaşımınızı sağlayabiliyor.

Bingöl Hakkında Genel Bilgiler

Bugün konum itibariyle Erzurum – Muş sınırında yer alan Bingöl Dağı, şehrin isminin de temel sebebidir. Yukarı Fırat bölümünde yer alan şehir, tarihsel olarak da niteliklidir. Bununla birlikte diğer Anadolu kentlerine nazaran çok yeni olduğunu söyleyebiliriz. 1927 yılı ile birlikte il statüsüne yükselmiştir ve tarihi değerleri de buna oranla daha azdır. Ancak doğal güzellikleri ve değerleri göz ardı edilemez. Bingöl’ü görmek ve keşfetmek için iklim özelliklerini takip ederek program yapmalısınız. Hem yükseltisi fazla olan hem de kuzeyden sokulan soğuk ve nemli hava kütlelerine açık durumda olan Bingöl, yazları sıcak geçirirken, kış aylarını oldukça sert geçirmektedir. Bu durumda da en uygun ziyaret zamanları da bahar ve yaz ayları oluyor Anadolu şehirlerinin pek çoğunda olduğu gibi.

Bingöl’ün Gezilecek Yerleri

Zağ Mağarası

Zağ Mağarası, genel anlamda akla gelen turistik noktalardan farklı olması ile dikkatleri çekiyor. Mağaralar genellikle merak uyandıran yerler olduğundan, siz de tercih edebilirsiniz bu durağı. Zağ Mağarası oldukça sarp bir kayalık üzerinde bulunmaktadır ve muhteşem görünmektedir. Murat Nehri kıyısında olan mağara, 3 kat ve 26 oda şeklinde oyulmuştur. Adeta muhteşem bir yaşam alanıdır ve bu özelliği ile benzerlerinden ayrılır.

Kiğı Kalesi

Kiğı Kalesi de yine bölgenin coğrafi özelliklerine bağlı olarak sarp kayalıklar üzerinde yer alır. Oldukça sağlam bir yapı olan kale içerisinde ise çeşitli yapılar mevcuttur fakat pek çoğu harabe durumundadır. Geniş bir manzaraya hâkim konumda olan kale sizi etkileyecek bir gezi noktası olabilir ve size tarih kokan kareler verebilir.

Yolaçtı Kayak Merkezi

Bingöl şehir merkezine geldiğinizde sadece 25 km uzakta yer alan kayak merkezinin ününü duyacaksınız. Hele de mevsim kayağa uygunsa, mükemmel günler sizi bekliyor demektir. Yolaçtı Kayak Merkezi ‘nde harika vakit geçirebilirsiniz. Beyaz manzara eşliğinde huzur bulabilirsiniz. Yılın yorgunluğunu omuzlarınızdan atacağınız bir tatil gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle de kış aylarının yorgunluğunu atmak için çok doğru bir seçim olacaktır.