Dil Seçiniz

Adana – Batman Uçak Bileti

Adana’nın güzelliklerini görüp, daha fazlasını görmeye niyetliyseniz, bir de Batman’ı ziyaret edin. Anadolu’nun dört bir yanı, eşsiz güzellikler ile bezelidir. Ancak değerini yeterince bilmediğimiz şehirlerdeki güzellikler, her zaman biraz daha geri planda kalıyor. Batman da güzellikleri görülmesi gereken, keyfi çıkarılması gereken şehirlerimizden biridir. Oysa Batman’a gitmek için sadece Adana – Batman uçak bileti ihtiyacınız var. Bu ihtiyacınız da internet imkânları ile bir dert olmaktan çıkıyor. Bilgisayar ve internet bağlantısı sayesinde, Adana uçak bileti ya da Batman uçak bileti sadece birkaç dakika içerisinde satın alınabiliyor. Ayrıca www.ucakbileti.com.tr sayesinde mümkün olan en düşük fiyatları yakalama fırsatı da söz konusu. Dolayısıyla internet üzerinden uçak bileti satın almak, her açıdan çok daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Batman Havalimanı ve Ulaşım Bilgileri

Batman Havalimanı, 1998 yılında hizmete girmiş ancak 2010 yılına kadar Valilik kontrolünde uçuşlarını gerçekleştirmiş olan bir tesistir. Oysa bu tarihten sonra DHMİ tarafından kontrol edilmeye başlanmış ve hizmet niteliğinde de artış yaşanmıştır. Sivil ve askeri özellik kazanması da bu süreçten sonra gerçekleşmiştir. Batman Havalimanı, şehrin merkezi noktalarına 7 km kadar uzakta olduğundan, hem ulaşım kolaydır hem de şehir merkezindeki gezi noktaları çok cazip hale gelir. Bu mesafede ulaşım için otobüs, taksi ya da kiralık araç tercih edilebilir. Ayrıca kente, Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları ve AnadoluJet gibi hava yolu şirketleri sayesinde ulaşmak mümkündür.

Batman Hakkında Genel Bilgi

Dicle nehrinin tüm büyüsü ile aktığı bu topraklar, efsanelere de konu olmuştur. Özellikle Hasankeyf, bölgenin ünlülüğünün temel sebebidir. Güneydoğu Anadolu bölgesinin güzel kenti Batman, Sümerlere kadar uzanan bir yerleşim tarihine sahiptir. Böylece, şehrin pek çok noktasında, eski dönemlere ait izler görülebilir, turistik anlamda daha fazla değer söz konusu olur. Yapacağınız Batman gezisinde, şehrin tüm güzelliklerine tanık olmak için, planlı hareket etmeli ve kapsamlı bir program yapmalısınız. Şehrin sert iklimini göz önünde bulundurarak, bahar ve yaz aylarını hedef alan seyahatler daha doğru olacaktır. Bu şekilde daha keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Batman’ın Gezilecek Yerleri

Hasankeyf

Dicle’nin kıyısında yer alan Hasankeyf, bölgenin en güzel değeri olma özelliğinin yanında, ülkemizin de sayılı güzelliklerinden biridir. Bugün kente gelen turistlerin, her seferinde uğramadan edemedikleri bu güzellik, ülke genelinde de vazgeçilmez turistik duraklardan biridir. Sırf Hasankeyf için şehre gelmeyi tercih edenler ile karşılaşmak da mümkündür. Dolayısıyla siz de daha önce görmüş olsanız dahi, Hasankeyf’i içermeyen bir Batman gezisi gerçekleştirmemelisiniz.

Zeynel Bey Kümbeti

Akkoyunlu hükümdarı olan Uzun Hasan’ın oğlu Zeynel Bey için yapıldığı bilinen Zeynel Bey Kümbeti, bu sebeple bu şekilde anılır. Ayrıca 1460 ile 1487 yılları arasından günümüze ulaşmış olan bir anıt mezardır. Anadolu’da hâkim olan anıt mezar geleneğinin en güzel örneklerinden olan kümbet, yapısı ve tarihi ile gezginlerin ilgisini çeken bir değerdir. Siz de bu sebeple seyahatlerinize dâhil edebilirsiniz.

Yol Geçen Hanı

Oldukça eski bir söz ile hepimizin aşına olduğu yol geçen hanı tabiri, aslında bir gerçeğe dayanmaktadır. Batman’da Hasankeyf’te yer alan Yol Geçen Hanı, giriş ve çıkışlarının insanlar arasında yarattığı karmaşa sebebi ile bu ismi alır. Girenin nereden çıktığını anlamak çok da kolay değildir. Mağara ile iç içe olan han, esrarengiz bir mimariye sahip. Bu sebeple de çok ilgi çekicidir. Hatta bu sebeple günümüze kadar bu şekilde anılarak ulaşması mümkün olmuştur.