Dil Seçiniz

Yeni THY Uçağı Teslim Edildi

THY 'nin 2015 uçakları tek tek teslim ediliyor. Türk Hava Yolları uçak bileti alabileceğiniz www.ucakbileti.com.tr en iyi seçeneklerinizden biridir.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

    Yeni THY Uçağı Teslim Edildi

    Türk Hava Yolları ‘nın geniş bir filoya sahip olması ve dolayısıyla yüksek yolcu kapasitesi, hem rakiplerinin hem de pek çok şirketin dikkatini çekmektedir. Çok sayıda ülkenin hava yolu ulaşım ağındaki yeri ile dikkat çekmesi de cabası. THY bugün tam 108 ülkenin hava yolu ulaşımında etkin rol oynuyor. Ülkemizde gerçekleştirdiği uçuş faaliyetleri ve yurt içi uçuş noktalarına ek olarak, küresel bir marka olmasını sağlayan faaliyetleri ile 108 ülkede uçakları ile yer alıyor. İniş gerçekleştirdiği havalimanı sayısına bakacak olursak ise bu sayı katlanıyor. 2015 yılı itibariyle şirket 260 ‘tan fazla noktaya uçakları ile ulaşım gerçekleştiriyor. Bu durum da şirketin büyüklüğünün önemli bir göstergesidir. Zaman zaman Türk Hava Yolları ‘nın sponsorluk faaliyetleri gündemimizde yer alıyor. Dünyanın farklı noktalarındaki spor liglerine sponsor olması, çeşitli projelerde destek sağlaması, şirketin etkinliğine dikkat çekiyor. Ayrıca THY Genel Müdür Temel Kotil ‘in yaptığı açıklamalardan edinilen bilgi, reklam faaliyetlerine yapılan yatırımın büyüklüğünü gösteriyor. Aslında reklam çalışmalarının temel sebebi, şirketin dünyaya daha doğru anlatılması ve tanıtılmasıdır ve şirketin temelinde samimiyet ve insan sevgisi bulunuyor. Dolayısıyla THY ‘nin başarısı, şirket yöneticileri ve çalışanları için çok da şaşırtıcı değildir. Tamamen verilen emeğin ve sahip olunan iyi niyetin bir getirisi olarak şirket başarıları art arda gelmektedir.

    Türk Hava Yolları ‘nın 2015 yılı itibariyle büyüme hedefleri doğrultusunda belirlediği bazı oranlar ve kriterler de dikkat çekici orandadır. Şirketin büyüklüğü ile orantılı olarak, büyüme hedefleri de küçümsenmeyecek boyuttadır. 2015 yılı sonuna gelindiğinde Türk Hava Yolları ‘nın uçak sayısının 293 ‘e yükseltilmesi hedefleniyor ve Boeing ve Airbus uçak siparişleri ile ilgili gelişmeler gündeme geliyor zaman zaman. Üretimi süren, test aşamasında olan ya da teslim edilen uçakları, havacılık haberleri arasında duymak mümkündür. Bunlardan biri de dün gerçekleşti. Dünyanın en büyük uçak üreticilerinden biri olan Avrupalı Airbus, THY ‘nin sipariş ettiği Airbus A321 tipi uçağı dün teslim etti. Akşam saatlerinde İstanul Atatürk Havalimanı’na iniş yapan uçak, şirket filosunun en yenisi olarak biliniyor. TC – JST kuyruk tescilli olan Airbus uçak, 21.40 sularında Atatürk Havalimanı’na ulaşmış bulunuyor. Filosunun en yenisi olan uçağın modelinden yani Airbus A321 tipi uçaklardan, şirket filosunda son gelen uçakla birlikte tam 49 tane olmuş oldu. Airbus A 321 tipi uçaklar ile daha konforlu ve daha başarılı bir hizmet sunmayı hedefleyen şirket, yolcu potansiyeliniz de artırmayı planlıyor. 108 ülke ve 260’tan fazla uçuş noktası olan ulaşım ağını, yeni uçakları ile birlikte artırması mümkün olacak. Almanya’nın Hamburg kentindeki tesislerden havalanarak Türkiye’ye doğru yola çıkan uçak, şirketin 2015 hedefleri için büyük önem arz eden siparişlerden sadece bir tanesi. Bunun gibi daha pek Airbus ve Boeing uçağın Türk Hava Yolları ‘na teslimi gerçekleştirilecek önümüzdeki günlerde. Yine THY siparişi olan Boeing 737 – 900 tipi uçağın, geçtiğimiz günlerde test sürüşleri sırasında arızalanması, uçağın teslimini biraz geciktirse de, kısa süre içerisinde sorunun çözülerek uçağın tesliminin gerçekleşeceği bekleniyor. Bununla birlikte art arda sipariş teslimleri yaşayan şirketin, yeni seferleri ile dikkat çekmesi de muhtemel. Yeni sürprizler ile karşılaşılması bekleniyor.

    Türk Hava Yolları, dünyada ilk sıralarda yer alan bir konfor ve kaliteye sahiptir. Alanında bu denli başarılı olan bir Türk şirketi ile uçmak, her yolcu için bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığı henüz yaşamamış olanlar ise gelecekteki ilk seyahatleri için uçak bileti alarak hemen yola koyulabilirler. Uçak bileti fiyatlarının daha uygun seviyede olmasını isteyenler ise seyahat tarihleri netleştiyse en azından 3 hafta öncesinde uçak bileti rezervasyonlarını yaptırarak, aynı sefer için uçak biletini daha uyguna satın alabilirler. Bunun yanında internet üzerinden uçak bileti almak neredeyse son yılların Trendi haline geldi. Mobil uygulamalar ve güvenilir internet sitelerinin mevcut olması, zamandan da tasarruf etmemizi sağlayacak bu imkânı kullanmaya teşvik ediyor. Seyahat acenteleri daha fazla zaman kaybetmemizi sağlayacak bir seçenek haline gelirken, www.ucakbileti.com.tr gibi adreslerden en uygun fiyatları yakalayıp sadece saniyeler içerisinde uçak bileti alabiliyoruz. Siz de zaman ve para tasarrufu için bunu yapabilirsiniz.

    Yorum Gönder