Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları‘nın Tacikistan’da İkinci Noktası

Türk Hava Yolları artık Hucend ile İstanbul'u da birbirine bağlıyor! THY uçak bileti alımını kısa sürede en ugun fiyatlar ile gerçekleştirmek için sizi www.ucakbileti.com.tr 'ye bekliyoruz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları‘nın Tacikistan’da İkinci Noktası

  Türk Hava Yolları, ülkemizin milli hava yolu şirketi statüsüne sahiptir ve başarıları ile bayrak taşıyıcı olarak görülen bir şirket haline gelmiştir. 1930 ‘dan bu yana havacılık alanında var olması ve özellikle 2000’li yıllar ile birlikte, uluslararası alanda daha fazla kendini göstermesi, şirketin bugün sahip olduğu statüye ulaşmasında temel oluşturmaktadır. Avrupa genelinde yapılan havacılık listelerinde, son 5 yılın en iyi şirketi seçilen Türk Hava Yolları, dünya genelinde de en iyi 4. Şirket olma özelliğine sahiptir. Ülkemizdeki havacılık faaliyetlerine bakacak olursak, THY pek çok şirkete çeşitli şekillerde destek sağlayarak, Türkiye’nin hava yolu taşımacılığı sektörüne katkı sağlamaktadır. Sunduğu çeşitlilik ve alternatifler, ülkemizin bu anlamdaki gelişimine büyük bir katkı sağlıyor. Bugün hava yolu ulaşımının lüks olmaktan çıkışı ve herkesin uçak ile yolculuk etme imkânını sahip olması, THY öncülüğünde gerçekleştirilen girişimlerin bir sonucudur. Dolayısıyla dünya için olduğundan fazla ülkemiz için önemli bir şirkettir. Bugün sahip olduğu 250 ‘den fazla uçağı ile hizmet veren firma, yılsonunda uçak sayısını 293 ‘e yükseltirken gelecek yıl için de uçak siparişleri veriyor. Diğer taraftan bu faaliyetleri ile doğru orantılı olarak sefer çeşitliliğinde de artış gösteriyor.

  Şirketin son olarak tarifeli seferlerini başlattığı nokta ise Tacikistan ‘ın Hucend kenti oldu. Bundan önce Tacikistan ‘nın başkenti olan Duşanbe ‘ye tarifeli seferler başlatan şirket, şimdi de ülkedeki ikinci rotasını devreye soktu. İki ülke arasındaki önemli bir bağlantı olan seferler, sayılarının da artışı ile yoğun bir taleple sürüyor. Tacikistan Türk Hava Yolları ‘nın sefer düzenlediği 110. Ülke olarak kayıtlara geçti ve Hucend kenti de ülkenin 2. Büyük kenti olarak biliniyor. Seferlerin detayları da netleşirken, bilet fiyatları da gündeme geldi. Bugün kente ilk sefer gerçekleştirilirken, Hucend’e hareket eden uçak saat 13.00 itibariyle İstanbul’dan yola çıktı. Şuanda başlangıç olarak iki kent arasında karşılıklı olarak haftanın 2 günü sefer gerçekleştirilmesi planlanıyor. Belirlenen uçak bileti fiyatları ise vergiler dâhil gidiş – dönüş 352 dolar başlangıç fiyatı olarak açıklandı. Seferlerin diğer detaylarına bakacak olursak, İstanbul – Hucend seferleri TK 258 sefer sayısı ile Pazartesi ve Perşembe günleri gerçekleştirilecek. Hareket saati yerel saatle 21.40 olacak ve Hucend ‘e varış saati ise yine yerel saatle yaklaşık olarak 04.15 olacak. Hucend üzerinden İstanbul’a gerçekleştirilecek olan seferler ise TK 259 uçuş numarası ile yapılacak. Yine haftada iki gün olarak planlanan uçuşlar, Salı ve Cuma günleri gerçekleştirilecek. Hucend yerel saati ile 05.40 ‘ta hareket eden THY uçakları yine yerel saat ile 9.05’te İstanbul ‘a ulaşmış olacak. Şimdilik haftanın 2 günü olarak planlanan seferlerin, ilerleyen dönemlerde Türk Hava Yolları ‘na olan ilginin artışı ve iki ülke arasındaki turistik faaliyetlerin gelişimi ile daha da sıklaştırılması planlanıyor. THY kalitesinin böyle yeni ülke ve şehirlere ulaşması, şirketin gelecek hedefleri için son derece önemli adımlardır. Büyüme hedeflerine ulaşılmasında büyük önem taşıyan bu tür adımların gelişimi ise halkın talebine bağlı olarak şekillenmektedir.

  Türk Hava Yolları ‘nın Tacikistan ya da başka her hangi bir seferinde yer almak için erkenden uçak bileti satın aldığınız takdirde, dünyanın en kaliteli ulaşım imkânını daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. 3 – 4 hafta yani yaklaşık bir ay öncesinde alınan uçak biletleri, genellikle daha düşük fiyatlar ile alınabiliyor. Bunun sebebi ise uçağın doluluk oranının artışı yani uçuş tarihinin yaklaşması ile birlikte fiyatların da otomatik olarak yükselmesidir. Fiyat açısından avantaj elde edebileceğiniz diğer bir yol ise biletlerinizi www.ucakbileti.com.tr gibi güvenilir internet siteleri üzerinden satın almaktır. Bu tip adresler, masrafları acentelere ve yetkili bayilere oranla daha düşük olduğu için, size daha düşük komisyonlar ile uçak bileti sunabilirler. Bu şekilde maddi bir avantaj elde ederken, zamanınızdan da tasarruf sağlayabilirsiniz. Çünkü internet üzerinden uçak bileti satın almak sadece 1 – 2 dakikanızı alacaktır. Siz de kalan zamanınızı diğer seyahat hazırlıklarınıza özen göstererek değerlendirebilir ve daha kolay bir hazırlık süreci yaşayabilirsiniz.

   

  Yorum Gönder