Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları’nın Milyon Dolarlık Projesi

THY dünya genelinde dikkat çeken bir spon etkinliği ile adını duyuracak. Türk Hava Yolları uçak bileti satın almak için en cazip seçeneğiniz olan www.ucakbileti.com.tr adresini tercih edebilirsiniz.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

  Türk Hava Yolları’nın Milyon Dolarlık Projesi

  THY, havacılık alanında en özel isimlerden biri olarak biliniyor. Bugün dünya genelinde ilk sıralarda yer alan hava yolu firması, Avrupa genelindeki birinciliğini ülkemizde de sürdürüyor. Üstelik Türkiye’deki havacılık faaliyetleri ve özel hava yolu şirketlerinde de büyük desteği bulunuyor. Bu sebeple, hava yolu ulaşımı denildiğinde, ilk akla gelen isimlerden biridir ve kalitesi ile de eşsiz bir seyahat imkânı sunmaktadır. Şirketin Genel Müdürü olan Temel Kotil, zaman zaman yaptığı açıklamalarda, şirketin büyümesindeki en önemli etkenleri dile getiriyor ve insan sevgisi ve samimiyetin, yapılan işin mükemmelliğini sağlayan en önemli unsurlar olduğunu belirtiyor. Diğer Taraftan Türk Hava Yolları, dünya genelinde adını duyururken, reklam çalışmalarına da büyük önem veriyor. Öyle ki, her yıl sponsorluk faaliyetleri ve daha pek çok reklam faaliyetinde ödediği tutarlar dudak uçuklatacak boyuttadır. Ancak her seferinde de şirket bunun karşılığını fazlasıyla almayı başarıyor. Geçen yıllarda özellikle Japonya’daki çeşitli spor kulüpleri ve liglere sponsorluğu ile konuşulan Türk Hava Yolları, Japon Basketbol Ligi’ne sponsor olmuştu. Bu yıl ise farklı bir bomba ile gündeme geliyor.

  Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olarak bilinen ve Amerika’da düzenlenen Super Bowl, bu yıl THY sponsorluğu ile sürpriz yapıyor. Her yıl Amerika Birleşik Devletleri ‘nin ekonomisine milyonlarca dolarlık bir hareketlilik kazandıran etkinlik, 2016 yılının Şubat ayında 50.si ile gerçekleştirilecek. Şubat ayının ilk haftasında gerçekleştirilmesi planlanan organizasyon Santa Clara’daki Levi’s Stadyumu’nda yapılacak. Geçtiğimiz yıl düzenlenen organizasyon ülkenin perakende sektöründe tam olarak 14.3 milyon dolarlık bir katkı sağlamışken, önümüzdeki organizasyonda bunun da üzerine çıkılması beklenmektedir. Özellikle 800 milyondan fazla insanın ilgi ile takip ettiği final maçı, 50. Yıla özel olarak daha gösterişli olarak hazırlanacak ve bu özelliği ile de daha fazla ilginin çekilmesi, dolayısıyla daha fazla maddi katkının sağlanması bekleniyor. Türk Hava Yolları ise bu oganizasyonda yayınlanacak olan tanıtım filmi ile yer almaya hazırlanıyor. Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından birinde, özellikle de 50. Yıl gibi önemli bir zamanda yer alacak olan şirket, itibarına itibar katacak gibi görünüyor. Diğer taraftan dikkatleri çeken bir detay da, şirketin 30 saniyelik reklam filmi için ödeyeceği tutar oldu. Buna göre THY 30 saniyelik reklam filmi için 4,5 milyon dolar ödeyecek.

  Türk Hava Yolları ilk olarak ünlü Hollywood yıldızlarından Kevin Costner ile sponsorluk anlaşması yapmıştı. Ardından sırasıyla ABD ‘li Basketbolcu Kobe Bryant, Barselonalı Futbolcu Messi ve Barselona, Manchester United gibi çeşitli futbol takımları geldi. Bugün gelen Super Bowl sponsorluğuna ek olarak ise dünya genelinde merakla beklenen Batman ve Superman serisi filmlerinin oyuncuları ile iletişime geçildi. Alınan bu son habere göre Batman ve Superman filmlerinin oyuncuları 2016 yılında yayınlanacak olan THY reklamlarında boy gösterecek. Dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise Super Bowl sponsorluğu ile ilgili oldu. Bugüne kadar Super Bowl sponsorları arasında yer alan hava yolu şirketlerinin tamamı Amerikalı şirketlerken, ilk kez yabancı bir şirket sponsor olacak, üstelik ilk kez de bir Türk şirketi sponsor olacak. Hem Türk Hava Yolları ‘nın hem de Türkiye’nin reklamı ve prestiji için son derece önemli olan bu sponsorluk faaliyetinin görüşmeleri halen sürüyor.

  Dünya genelinde, muhteşem bir prestije sahip olan, sık seyahat edenlerin dahi kalitesini sürekli övdüğü bu hava yolu şirketini tercih ederek, siz de keyifli bir yolculuk geçirip, sorunsuz bir tatile adım atabilirsiniz. Bunun için THY uçak bileti alıp yola koyulmanız yeterli. Uçak bileti alımı genellikle, en önemli seyahat hazırlıklarından biri olarak anılır. Bunun sebebi istenilen fiyatta ve nitelikte uçak bileti alımının itina istemesidir. Lakin siz www.ucakbileti.com.tr üzerinden, hızlıca aradığınız uçak biletine ulaşabilir ve mümkün olan en uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Seyahat edecek olanlara önemli bir katkı sağlayan bu imkân ile artık daha sorunsuz ve daha eğlenceli yolculuklara çıkabilirsiniz. Üstelik THY konforunu yaşayabileceğiniz bir yolculuğa daha uygun fiyatlar ile çıkma avantajı da unutulmamalıdır. Henüz tatil sezonu kapanmamışken www.ucakbileti.com.tr ile yeni bir seyahat hazırlığına girmeye ne dersiniz?

  Yorum Gönder