Dil Seçiniz

Türk Hava Yolları’nın Lagos Uçağı Geri Döndü

THY'nin Lagos uçağı zorunlu olarak geri dönüş gerçekleştirdi. Afirka'ya ve daha pek çok noktaya gitmek için Türk Hava Yolları uçak bileti www.ucakbileti.com.tr 'den alınır.

Bazı İllerimizde Hava Durumu

    Türk Hava Yolları’nın Lagos Uçağı Geri Döndü

    Resmi olarak 1933 yılında hayata geçen Türk Hava Yolları, Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı bir şekilde Hava Yolları Devlet işletmesi olarak kuruldu. 1945 yılına kadar filo çalışmaları süren Türk Hava Yolları, 1945 yılına gelindiğinde 30 uçağı ile hizmet veriyordu. Ancak bugün bildiğimiz adı ile Türk Hava Yolları adının alınması yani markalaşma süreci, 1955 yılında 21 Mayıs günü 6623 sayılı kanun ile hayata geçirildi. 1970’li yıllar ise Türk Hava Yolları ‘nın Jet çağını geçişini temsil etmektedir. Çağa ayak uydurmayı her zaman başarmış olan şirket, Jet çağına geçişi ile birlikte bugüne dek başarılarını katlayarak sürdürmüştür. Türkiye’nin milli hava yolu şirketi olan ve Avrupa’da 1. Dünyada ise 4. Sıraya yerleşen THY, 2000’li yıllar ile birlikte küresel bir marka olmuştur. Bu sebeple ki, bugün dünya çapında sponsorlukları, çeşitli alanlardaki destekleri ve aldığı başarı ödülleri ile gündeme gelmektedir. Neredeyse her hafta, THY ‘nin bir başarı ödülü ya da alanında gerçekleştirdiği yenilik, havacılık haberlerinin gündemine oturmaktadır. Diğer taraftan en ulaşılamaz noktalara düzenlediği hava yolu seferleri, THY ‘nin farkını ortaya koymaktadır. Bu konuda ilk akla gelen elbette ki Afrika’dır. Afrika ülkelerinin Nijerya’nın Lagos kenti gibi pek çok noktasına, Türk Hava Yolları ‘nın doğrudan seferleri söz konusudur ve bu sebeple önemli bir örnektir.

    Dün bu uçuş noktaları ile alakalı olarak bir aksaklık gündeme geldi ve THY ‘nin Afrika seferi yapan bir uçağının varış yapmadan geri döndüğü haberi duyuruldu. Konu ile ilgili olarak alınan bilgiler şöyle; Türk Hava Yolları ‘nın TK 625 sefer sayılı uçağı İstanbul ve Lagos arası uçuşu için havalanmıştı. TC – JNG tescilli Airbus A330 tipi THY uçağı, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan havalanarak, Nijerya’nın Lagos kentine doğru harekete geçti. Ancak havalanmanın ardından kısa bir süre sonra, uçakta bir hidrolik arızası meydana gelmişti. Dolayısıyla söz konusu seferi gerçekleştiren uçağın kaptan pilotu, kule ile iletişime geçerek durumdan haberdar etti ve geri dönme kararı aldı. Atatürk Havalimanına dönüş kararı alan uçak, öncelikle havada birkaç tur atarak yakıtını azalttı. Ardından ise Lagos seferini yapamadan dönen THY uçağı, Atatürk Havalimanı pistine sorunsuz bir iniş gerçekleştirdi. Sorunsuz inişin ardından uçağın yolcuları terminale alındı ve uçağın incelenmesine karar verildi. Teknik ekip tarafından incelemeye alınan uçağın, tekrar sefere çıkıp çıkmayacağı ya da ne zaman seferlere devam edeceği konusunda bir açıklama bulunmuyor. Yaşanan arızaya karşın sorunsuz bir şekilde inişin gerçekleşmesi ve kimseni hiçbir şekilde zarar görmemiş olması sevince sebep olurken, söz konusu olan arızalı uçağın akıbeti ile ilgili olarak bir gelişme mevcut değil. Bakımları düzenli olarak özenle yapılan THY uçaklarında, sürpriz aksaklıkların yaşanması normal karşılanırken, arızanın ciddi bir risk içermemesi ve giderilmesinin mümkün olması sebebi ile yolcularda da endişe bulunmuyor.

    Türk Hava yolları, hem yurt içi hem de yurt içi çok sayıdaki uçuş noktasında, yolcularının konforunu temel alan hizmeti ile sorunsuz uçuşlar gerçekleştirmektedir. Dünyanın en geniş ulaşım ağına sahip olan firma ile seyahat etmek, dünya genelince lüks ve önemli bir tecrübe olarak görülmektedir. Dolayısıyla, seyahatlerinizi planlarken hava yolu şirketi seçimine özel bir önem göstermeli ve mümkünse Türk Hava Yolları ‘nı tercih etmelisiniz. Bu şekilde özel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Seyahatinize THY ile başlama kararı aldığınızda ise uçak biletine ulaşabileceğiniz çok sayıda seçenek mevcut. Yetkili uçak bileti satış noktaları olmasına karşın, teknoloji ve internet çağının bir getirisi olarak internet üzerinden daha uygun fiyatlar elde edilebiliyor. Bu sebeple www.ucakbileti.com.tr adresi üzerinden çok cazip fiyatlar ile uçak bileti alabilirsiniz. Bu şekilde dışarıya çıkma zahmetinden kurtulabilir ve zahmetsiz bir şekilde işleminizi gerçekleştirirsiniz. Güven veren www.ucakbileti.com.tr adresi, aldığı üst düzey güvenlik önlemleri ile kredi kartı bilgilerinizi de en sağlam şekilde güvence altına almaktadır. Zamandan tasarruf ettiğiniz gibi paranızdan da tasarruf sağlayacağınız seyahat hazırlıkları için internet dünyasının avantajlarını kullanmalı, bu tip avantajlardan geri kalmamalısınız. THY ‘nin dünya çapındaki kalitesine, hızlıca ve en uygun fiyatlar ile ulaşmanın keyfi tartışmasızdır. 

    Yorum Gönder